Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 28 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Forex Firma Tavsiyesi

1. Esas

Alıntı Originally Posted by KARAHANLI Yazıyı Oku
    Sn.Adamovich bir çok aracı kurum demosunu indirdim denedim inceledim de inceledim artık midem bulanıyor her incelediğimde o kadar usanmış durumdayım bir de bunun üstüne her gün arıyorlar ben susuyorum saatlerce kendileri konuşuyorlar bu da yetmezmiş gibi beni her arayan müşteri temsilcisi başka aracı kurumları kötülüyor hep birbirlerine çamur atıyorlar
    Siz gedik deyince aklıma geldi bir müşteri temsilcisi forex aracı kurumların aylık işlem hacim karşılaştırması olduğunu ve müşteri ile piyasaya gönderilen emrin hacmi aynı olmalıdır eğer arada fark farsa bu fark kadar aracı kurum müşteriye karşı pozisyon almıştır demişti
    bu hacimlere ilişkin link bulamadım ama twitterden birisi yayınlamış

işlem hacimleri arasında fark olan aracı kurumlar müşteriye karşı pozisyon alıyor ve bu her ay değişkenlik gösteriyor güncel listeyi görebileceğim bir link olsa detaylı inceleme fırsatımız olurdu
    haziran ayında başı gedik çekiyor biraz tehlikeli

KRİZ FIRSATTIR PİYASA DAİMA BEKLENTİLERİ FİYATLAR
    ben gedik konusunda ihtimal vermiyorum .. Yukarida yazimda sunlari soyledim "Erhan abiyi sahsen tanirim ve kesinlike KY aleyhine hicbir seye izin vermez .."

GCM de petrol spread i 7-9 gedik de 2 [her 1 lot icin 20$ komisyon var]
    gedikde 1 lot petrol actiginiz zaman zarar 20$ + spread

GCM de 1 lot petrol actiginiz da zarar 7-9 pips + swap
    gcm de petrol aciyorum ayni anda gedikden de aciyorum gedik kara gectigi zaman ben hala gcm kara gecmesini bekliyorum

Arap Sukru nun soylediklerini dikkate alin .. sonucta gedik ile aramda bir bag yok ama bence gedik i deneyin pisman olmazsiniz .

Esas

bizdeki kurumların günlük forex hacmini göstören bir veri var mı....

Esas

Her firmanın platformundan piyasaya aynı zaman grafiğinden baktığınızı farzedin. Her birine Atr indikatörünü ekleyin. ( Bu indikatör hacim gösterici bir indikatördür) Çıkan sonuç normalde aynı olmalı hepsinde. Fakat değil... Yani 5dakikalık bir grafikte hacim nasıl değişebilir ki firmadan firmaya? OHLC her yerde aynıyken( Yada aynı olmak zorundayken) nasıl farklı sonuçlar görüyorum diye düşündükten sonra anladım ki; firmalar bize istedikleri fiyatı( Fazla abartmadan) gösterebiliyorlar. Kısaca hepsi market maker lisansına sahip, piyasa yapıcılar... Fakat para kazanmak için bir aracı kurumla çalışmalıyız. Öyleyse sıkı durun söylüyorum... XYZ ile çalışın demeyeceğim... Bunu kendiniz bulmalısınız. Ben en az ATR sonucu veren firmayla çalışıyorum ve memnunum..

Hepinizi bol kazançlar.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    ISTANBUL
    Gönderi
    703

Esas

Sevgili arkadaşlar forex firma arayışında iseniz bana özelden ulaşınız.
    Şu an avrupada bulunmaktayım. bir müddet işim gereği buralarda olacağım.
    Vob'u bıraktıktan sonra Forex ile yoluma devam ediyorum.
    Hesabımın bulunduğu kurumdan memnunum.İsteyen olursa kurum ile ilgili bilgileri ozelden paylaşırım(açık olarak buraya yazmam sanırım reklama giriyor ve sakıncalı,, zaten etik olarakta doğru olmazdı)
    Çok ana hatları ile ;
    Firma Avrupa Birliği Sermaye Piyasaları Lisans belgesi sahibi
    (MIFID ---- Markets in Financial Instruments Directive) Merkez binasına bizzat gittim.
    Batma ihtimaline karşın (100.000 Euroya kadar Bizim Tmsf benzeri para garantili)
    Piyasa yapıcı Market Maker degil. STP Broker...(Müşterinin pozisyonunu anında uluslararası piyasalara iletiyor...tecrübeli dostlar bunun değerini bilirler)
    1/400 Kaldıraç oranı ile çalışıyor.(SPK 1/100)
    Portföyün %4 üne kadar marj tanıyor(SPK %20)
    Garantili stop var(Pazar gece açılışta gap olsa bile stopunuz sizin verdiginiz seviyeden çalışıyor(sadece paritelerde)....
    Take profit(kar al) tanımlama mevcut.
    İster sabit ister değişken spread uygulayabiliyor(Portföy büyüklüğüne göre)
    Faizsiz İslamic hesap tipi mevcut.(Emtealarda gecelik taşıma faizi işlemeyen bu hesapların alım satıp pipleri biraz daha açıkmış sanırım.(Fazla al sat yapmayan yatırımcılara uygun))
    %30 hoşgeldin Bonusu veriyor.(500 Usd ile başlangıç hs. açılsa bile)
    MetaTrader desteği var.
    Belli büyüklükteki portföylere özel Cep Telefonuna gönderilen SMS al-sat sinyal sistemi var.

Arap Masası var
    İngiliz Masası var
    Fransız masası var
    Türkiye Masası Var----------
    İngiltere Fransa Katar S.Arabistan Kıbrıs gibi yerlerde merkezleri bulunmakta.

Firmayla ilgili daha detaylı bilgi ve orada sizlere yardımcı olacak Türkçe konuşan Yatırım uzmanı arkadaş için özelime yazabilirsiniz.

Türkiyedeki Fx şirketlerinin bir çoğunda yaşanan lakayitlikleri bildiğimden Eski bir Hissenet üyesi olarak buraya yazma ihtiyacı duydum.

Saygılar

5. Esas

Iş yatırımda tecrübesi olanlar var mı hesap açmayı düşünüyorum

6. Esas

Alıntı Originally Posted by PİSKOPAT BABA Yazıyı Oku
    Tüm firmaların MT4 lerine baktım. Market watch ta bulunan fiyatların tamamen grafik üzerindeki bid ve ask çizgileriyle aynı olduğu tek platform iş yatırım ın trademaster fx meta sı. Diğer firmaların bunu spreadleri grafik üzerinde düşük göstermek için yaptıklarını düşünüyorum. Açıkçası Türkiye'deki bütün kurumlar piyasa yapıcısıdır. müşteriye karşı pozisyon alırlar. Ama yine de eğer ne yaptığını bilen biri İş Yatırım dan başka bir yerde işlem yapmamalı diye düşünüyorum. En azından arkasında İş Bankası var.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    ISTANBUL
    Gönderi
    703

Esas

Alıntı Originally Posted by PİSKOPAT BABA Yazıyı Oku
    Portföy büyüklüğünüzü bilmiyorum ama Yatırım Finansmanı tercih etmeniz ilgi alaka ve daha rekabetçi spread ler almanız bakımından daha yararınıza olur gorusundeyim(20 senedir çalıştığım aracı kurum olup Büyük ortağı iş bankasıdır)
    Saygılar

Esas

Gerçek bir yatırım için 10-20 bin dolar yatırımla 3-4 sene için milyon dolarlık bir hedge fonun ortağı olam isterseniz sitemizi inceleyin. Spam falan değil iki ortağız aramıza katılmanızı isteriz.

www.zaferulgez.com

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •