Sayfa 3/177 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1411 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ISDMR-İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.

Esas

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [ISDMR] 04.11.2015 11:24:15

MKK Üyeliği

Kuruluşumuza pay ihraç etmek üzere üyelik başvurusunda bulunan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., gerekli üyelik prosedürlerini yerine getirerek Kuruluşumuz üyesi olmuştur.

Yeni üyemizin Merkezi Kaydi Sistem uygulamasındaki üye kodu "TRISDMR" olarak tanımlanmıştır.

Duhul
    Aug 2015
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    230

Esas

İsdemir A.Ş. ereğlinin bağlı ortaklığı olup özelliştirme sonrası ereğlinin yıllarca büyük yatırımlarla geliştirdiği alt şirketidir. Halka açıklık düzeyi %4.97 olup geri kalan pay ereğli'de bulunmaktadır. Bu %4.97 pay ise isdemirden emekli ve şu an çalışan yaklaşık 11000 kişinin elinde bulunmaktadır. Genelde eşit pay dağıtım usulu olmuş ve bedellilerin hiç birine katılmayan bir yatırımcıda 10788 lot bulunmaktadır.
    kaynak tiyatro

Tarihe Not

Tiyatro arkadaşımızın Belirttiği Bilgiler Doğru ise emekçilerde yaklaşık 120.000.000 lot kadar hisse bulunmaktadır.Sırf Bu yüzden Hisse ile ilgili hiç bir değere Bakmadan Halka arz fiyatının ederinin altında olduğunu düşünüyorum ...
    Ayrıca hisse en az 3 yıllık dönemde (yada bu insanlar elindekilerin % 75'inden fazlasını tahta sahibinin istediği fiyatlardan satana kadar )kağıttan hiç bir şey olmaz(ben olsam böyle yapardım ayrıca kim olsa böyle yapar )......
    bu hisseyi çok ama çok uzun vadede alıp toplayacağım ve ilk kez bir halka arz'a katılacağım ...
    (5000 lot kadar talep 'te bulunup her ay 1000 lot kadar fiyata bakmaksızın alım düşünüyorum çok ama çok uzun vadede) ....yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Hissedende Çok Hilmi dedeler Çıkacak

http://www.milliyet.com.tr/2000/05/2...omi/eko00.html

Herkese bol şans
    Son düzenleme : bosphorus34; 08-11-2015 saat: 14:30.

Esas

Alıntı Originally Posted by bosphorus34 Yazıyı Oku
    İsdemir A.Ş. ereğlinin bağlı ortaklığı olup özelliştirme sonrası ereğlinin yıllarca büyük yatırımlarla geliştirdiği alt şirketidir. Halka açıklık düzeyi %4.97 olup geri kalan pay ereğli'de bulunmaktadır. Bu %4.97 pay ise isdemirden emekli ve şu an çalışan yaklaşık 11000 kişinin elinde bulunmaktadır. Genelde eşit pay dağıtım usulu olmuş ve bedellilerin hiç birine katılmayan bir yatırımcıda 10788 lot bulunmaktadır.
    kaynak tiyatro

Tarihe Not

Tiyatro arkadaşımızın Belirttiği Bilgiler Doğru ise emekçilerde yaklaşık 120.000.000 lot kadar hisse bulunmaktadır.Sırf Bu yüzden Hisse ile ilgili hiç bir değere Bakmadan Halka arz fiyatının ederinin altında olduğunu düşünüyorum ...
    Ayrıca hisse en az 3 yıllık dönemde (yada bu insanlar elindekilerin % 75'inden fazlasını tahta sahibinin istediği fiyatlardan satana kadar )kağıttan hiç bir şey olmaz(ben olsam böyle yapardım ayrıca kim olsa böyle yapar )......
    bu hisseyi çok ama çok uzun vadede alıp toplayacağım ve ilk kez bir halka arz'a katılacağım ...
    (5000 lot kadar talep 'te bulunup her ay 1000 lot kadar fiyata bakmaksızın alım düşünüyorum çok ama çok uzun vadede) ....yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Hissedende Çok Hilmi dedeler Çıkacak

http://www.milliyet.com.tr/2000/05/2...omi/eko00.html

Herkese bol şans
    Halka arzı bende mrak ediyorum..İnşallah kısa zamanda olur.

Esas

Böyle bir devasa şirketin SİP'te borsaya açılması, sanırım sadece bizim ülkemizde görülebilecek trajikomik bir durumdur.

Duhul
    Aug 2015
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    230

Esas

Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Böyle bir devasa şirketin SİP'te borsaya açılması, sanırım sadece bizim ülkemizde görülebilecek trajikomik bir durumdur.
    sip te yanlış bilmiyorsam işlem yapmak için çalıştığınız kurumda bir risk bildirim formu imzalamanız gerekir. (imkbde işlem yapmak için gereken izin belgesinin haricinde) 7 gün üstüste %20 çıkan sonra, 6 gün üstüste %15 düşen kağıtlar var bu 11.000 kişi satmadan bir şey olmaz ve bu satışa kadar ben kağıdın değerinin çok altında işlem göreceğini düşünüyorum amaç küçük uzun vadeli yatırımcı gelmesin bence başka hiç bir şey değil ....

Esas

Alıntı Originally Posted by tiyatro Yazıyı Oku

İsdemir son tahlilde açıklanan referans pay değeri 2.57 %5'te dolar değişiminden eklersek 2.70 TL değer verilmiştir. Bence Ereğli demir çelike ciddi bir rakip geldi tabii ki pay miktarı ve halka açıklık ölçülemez ama ilerisi için hali hazırda ereğli taşıyanların arbitraj yapabileceği bir sahadır burası. Yine şahsi fikrim olmak üzere, yıllarca gizlenen büyük bir değerdir isdemir ve ereğlininde kendisininde değerine değer katma potansiyeline sahiptir. Maalesef bazı işlemler nedeniyle ortakları mağdur edilmiştir. Bedelli artırımlarla pay oranı %11 lerden buraya kadar düşmüştür. Bu minvalde yatırımcılar 12-13 yıllık bekleyişin ardından hisse değerini çok yüksek düşünselerde borsa simsarlarının hisse senedini 3.5 TL civarı fiyatladığını söyleyebiliriz. İlk işlem günlerinde kesinlikle göz atılması gereken fırsat verilirse fiyata göre alım yapılabilecek bir şirket gibi duruyor. Sanırım SİP in en büyük şirketi borsaya geliyor. Zira ereğli demir çelikin değerinin yarısı isdemir den gelmektedir.

Saygılarımla tiyatro.

Benim babam da isdemirden emekli belge şeklindeki senetleri ne yapması gerekir ve nasıl satar acaba

Esas

Alıntı Originally Posted by çınar33 Yazıyı Oku
    Benim babam da isdemirden emekli belge şeklindeki senetleri ne yapması gerekir ve nasıl satar acaba
    Hissedar Duyuru Metni 05.11.2015
    Sayın Hissedarlarımızın Dikkatine,
    9 Kasım 2015 – 13 Kasım 2015 tarihleri arasında sahip oldukları ve ellerinde bulunan ilmühaberlerini Oyak Yatırım şubelerine teslim ederek kaydileştirme işlemlerini yapacak olan Sayın hissedarlarımızın listesi belirlenmiştir. Hissedarlarımız http://www.isdemir.com.tr veya http://www.oyakyatirim.com.tr/isdemir-randevu adreslerinden TC Kimlik Numaralarını girerek işlemlerini gerçekleştirebilecekleri randevu tarihini öğrenebilirler.
    9 Kasım 2015 – 13 Kasım 2015 tarihleri için belirlenen randevu listesinde yer almayan hissedarlara ileri tarihlerde açıklanacak haftalık randevu listelerinde yer verilecektir.
    Kaydileştirme işlemine belirtilen tarihte gelmeyen veya geldiği halde çeşitli sebeplerle o gün kaydileştirme işlemini tamamlatamayan hissedarlarımız ileri bir tarihteki randevu listelerine yeniden dahil edilerek ilan edileceklerdir.
    Randevu listesinde yer alıpta ikametgah adreslerinin değişmesi nedeniyle Oyak Yatırım şubelerine randevu tarihlerinde gidemeyecek hissedarlarımızın Oyak Yatırım’ın 444 0 414 nolu telefonunu aramaları ve ikametgah bilgilerini iletmeleri halinde, kendilerine ileride açıklanacak randevu listelerinde yeniden yer verilecektir.
    Randevu saat aralığı 09:00-12:00 ve 13:00-18:30 şeklinde belirlenmiş olup, hissedarlarımızın kaydileştirme işlemi, randevu yerlerine varış sırasına göre yürütülecektir.
    Hissedarlarımızın randevularına gelmeden önce İsdemir veya Oyak Yatırım internet sitelerinde yer alan “Kaydileştirme Duyurusuâ€nu mutlaka okumaları, duyuruda yer alan açıklamalara uygun ve gerekli belgeler ile birlikte randevularına gelmeleri gerekmektedir.
    Veraset yoluyla ilmühaber sahibi olan hissedarlarımızın, randevu listesinde belirtilen tarihte hep birlikte, aşağıdaki belgeler ile, randevu verilen Oyak Yatırım şubesine gelmeleri gerekmektedir.
    Varislerden birine veya 3. bir kişiye vekalet vererek kaydileştirme işleminin yapılmasının istenmesi durumunda, bu kişilerin durumlarını belirten bir yazı ile İsdemir’e başvurmaları, başvurusu kabul edilenlerin ilgili vekaletname aslı ile randevularına gelmeleri gerekmektedir.
    Veraset yoluyla kaydileştirme işlemleri için;
    Veraset İlamı aslı
    Veraset ve İntikal Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden alınan “Veraset Vergisi Borcu Olmadığına“ dair belgesinin aslı.
    Varsa vekaletname (yukarıda açıklandığı şekilde temin edilen)
    ile beraber tüm varislerin ve/veya varis vekilinin şahsen randevu yerlerine başvurması gerekir.
    Randevu tarihinizi öğrenmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.
    http://www.oyakyatirim.com.tr/isdemir-randevu
    Saygılarımızla
    İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.

Esas

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. Hissedarlarına Duyuru - 04.11.2015

http://www.isdemir.com.tr/kurumsal/d...uru--04112015/

Hissedar Duyuru Metni 05.11.2015

http://www.isdemir.com.tr/kurumsal/d...etni-05112015/

Sayfa 3/177 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız