Sayfa 1/707 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ISYAT-İş Yatırım Ortaklığı

Esas ISYAT-İş Yatırım Ortaklığı

Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski başlık Arşive taşınmıştır.

Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır. Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz. Muhabbet tarzı yazıları lütfen bu başlıklara göndermeyiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

Esas

GEÇEN SENE İŞ YATIRIM TEMETTÜ ÖDEMESİNE 15 GÜN KALA 1,10 TL DEN 1,45 TLYE YÜKSELMİŞTİ. BU SENEDE AYNI HAREKETİ TEKRARLAMASINI BEKLİYORUM. TEMETTÜ ÖDEMESİ % 14'ÜN ÜZERİNDE. pd/DD : 0,7 SEKTÖR ORTALAMASININ BİLE ÇOK ALTINDA KALMIŞ. TEMETTÜ GÜNÜ 31 MART
    TEMETTÜ GÜNÜ YAKLAŞTIKÇA İŞLEM HACMİNİN YAVAŞ YAVAŞ ARTMASINI VE TRENDİN 1,80 ÜZERİNE TL ÜZERİNE ATMASINI BEKLİYORUM.

Esas

şuan 1,40 direnç olarak kırmaya çalışıyor. 1,40 direnci kırılıp 1,50 geçilirse alımlaın kuvvetlenmesini bekliyorum

Esas

bugün endeks düşme eğiliminde olmasaydı artı olurdu sanki hiç düşmek istemiyordu bugün kağıt

Esas

Alıntı Originally Posted by ademclub Yazıyı Oku
    GEÇEN SENE İŞ YATIRIM TEMETTÜ ÖDEMESİNE 15 GÜN KALA 1,10 TL DEN 1,45 TLYE YÜKSELMİŞTİ. BU SENEDE AYNI HAREKETİ TEKRARLAMASINI BEKLİYORUM. TEMETTÜ ÖDEMESİ % 14'ÜN ÜZERİNDE. pd/DD : 0,7 SEKTÖR ORTALAMASININ BİLE ÇOK ALTINDA KALMIŞ.

TEMETTÜ GÜNÜ 31 MART, TEMETTÜ GÜNÜ YAKLAŞTIKÇA İŞLEM HACMİNİN YAVAŞ YAVAŞ ARTMASINI VE TRENDİN 1,80 ÜZERİNE TL ÜZERİNE ATMASINI BEKLİYORUM.
    1.42 ile aranizdayim.

iki hafta icinde % 11 kar payi.

Inanilir gibi degil.

Bizim yatirimcilar, YO'lara pek bakmiyorlar saniyorum, farkinda olsalar ISYAT bu fiyatta olmazdi..

Esas

Sayin Trusty
    aynı hareketi akbyo için de bekliyorum 1.86 idi ben aldigimda 35 kuruş temettü vericek
    yarın genel kurul var temettü tarihi belirlenecek şu an 2.05 te
    tacyo 30 kuruş temettü açıkladı yüzde 20 primlendi birkaç gün içerisinde 5 nisanda temettü vericek oda

bende yo lar ile ilgilenmezdim ama bu oranlar inanilmaz niçin bunlar portfoy değerlerinden iskontolu işlem görüyor bilginiz var mi
    teşekkürler
    yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

Esas

Bunlar herzaman iskonto'lu islem goruyor, cunku portfoy icinde % 44 hisse senedi tasiyor ( ISYAT ).

Kisiler, icinde sabit getirili enstrumanlari,sanki degeri geriye ceken bir faktor olarak algiliyorlar, oysaki, mesela ISYAT portfoyunde 150.000 tane FROTO var ve FROTO'dan ilk 6 ay icin, 1 Nisan'da portfoye 114.000 TL. kar payi girecek.

Bu tur portfoyler uzmanlar tarafindan, dususlere karsi guclu bir direnc gosterecek sekilde yonetiliyor.

Bizim yatirimci bunu, yeteri risk almadigi seklinde okuyor.

Benzer durum ABD ve Kanada borsalarinda vardi, onlar, once,bazilari kar payini 6 ayda bir sonra 3 ay da bir odemek seklinde degistirdiler ve bu iskonto orani kapandi, su anda, mesela ISYAT onlarin borsasinde olsa,1.76 ile 1.90 arasinda seyrederdi.

Kar payi odeme takvimine gore de, yukselip, alcaliyorlar.

Yapilmasi gereken bu kar paylarinin 3 ayda bir dagitilmasi.

Ama basi ceken bankalar oldugu ve amac, parayi mumkun olan en uzun sure icerde tutmak oldugu icin, asla 3 ayda bir odemezler.

Eger SPK bu konuda kural koyarsa ancak uymak zorunda kalabilirler.

SPK ve diger uzmanlarin, Turk yatirimcinin cok kisa sure kagitta kaldigini iddia ve tenkid etmeleri bir sonuctur.

Sebep, yatirimciyi kaz gibi goren, banka anlayisidir.

Ne zaman ki, yatirimci sayisi iyice azalir, belki o zaman bunlari konusurlar.

Biz gorurmuyuz bilmem..

Esas

Sadece sabırlı olalım 16 kuruş temettüye almaya 13 gün kaldı. Bu yüksek temettü miktarını ne milyarlarca kar açıklayan bankalar nede holdingler ödüyor. Bu yüksek temettü oaranını piyasa eninde sonunda fiyatlayacaktır.

Sayfa 1/707 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •