Sayfa 2/451 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 3601 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Özlü Sözler (Hayat Dersi veren)

ozbek1 Guest

Esas

ben Joe nun altın sözünü pek severim.

"altını olan sözü kor"

bir de tuvalette yazan

"oğlum sen daha toysun bunu okuyan sana doysun"

bir de korhanykal arkadaşımızın yazısında var

"tehlikeyle karşılaşmayan cesaret nedir bilemez"
    sözü birer mihenk taşıdır benim gözümde

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Karım ve ben yirmi yıl mutlu yaşadık. Tanışana kadar. (Rodney Dangerfield)

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Mutlu bir evliliğin sırrı, henüz bir sırdır. (Henny Youngman)

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Kadın kocasını daha az sevmeli, fakat daha çok anlamalı,

Erkek karısını daha çok sevmeli fakat anlamamaya çalışmalıdır. (Oscar Wilde)

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,679

Smile

"You can lead a horse to water, but you cannot make him drink".

Bir atı suyun başına siz götürebilirsiniz ama ona suyu siz içiremezsiniz!

Esas

En gerideki adam

O sabah acelem yoktu. Tramvaydan indim, yavaş adımlarla etrafı izleyerek yürümeye başladım. Bu esnada gözüme önümde yürüyen ve benimle birlikte tramvaydan inen üç kişi takıldı. En öndeki sanki arkasından biri kovalıyormuş gibi hızlı adımlarla yürüyordu. Arkasından gideni bir hayli geride bırakmıştı. Kendi kendime:
    “Bu adam hayatta mutlaka başarılı olur.” diye düşündüm.

Onun arkasından giden, sakin adımlarla ilerliyordu.

“Belki bu adam da hayatta bir şeyler başarabilir.” diye mırıldandım.

En arkadan giden ise sanki nereye gideceğini bilmiyormuş gibi sallana sallana ve etrafı seyrederek yürüyordu. Onun içinse: “İşte!” dedim, “Hayatta hiçbir işe yaramayacak bir serseri!”

Derken aklıma bir şey geldi. Ben bu adamların her üçünün de gerisindeydim!

Evet, başkalarının hâli ile uğraşan kendi hâlini göremez. Başkalarının kusurunu araştırmak, insanı kendi kusurlarını görmekten alıkoyan çok çirkin bir hastalıktır.

Esas

Bir padişah acemi bir köle ile gemiye binmişti. Köle hiç deniz görmemiş, geminin mihnetini tatmamıştı. Ağlamaya, inlemeye başladı. Tir tir titriyordu. Avutmak için çok uğraştılar, AMA bir türlü sakinleşmedi. Padişahın keyfi kaçtı. Herkes aciz bir vaziyetteyken gemide bulunan yaşlı bir Adam padişahın huzuruna çıktı, 'Müsaade buyurursanız ben onu sustururum' dedi. Padişah DA 'Lütfetmiş olursunuz' dedi. Yaşlı Adam emretti, köleyi denize attılar. Köle birkaç kere suya battı çıktı. Sonra saçından yakaladılar, gemiden tarafa çektiler. Köle gemiye yaklaşınca iki eliyle dümene asıldı, oradan gemiye çıktı, bir köşede uslu uslu oturmaya başladı. Yaşlı adamın yaptığı iş padişahı hayrete düşürdü, 'Bu işteki hikmet nedir' diye sordu. Yaşlı Adam cevap Verdi: ''Köle evvelce suya batmayı tatmamıştı. Gemideki selâmetin kıymetini bilmiyordu. İşte huzur ve saadet de böyledir, bir felâkete uğramayan kimse, huzurun kıymetini bilemez."

Esas

Kalbinize yakın bulduklarınızı çantada keklik sanmayın. Sıkıca asılın onlara, tıpkı hayata asıldığınız gibi... Çünkü onlarsız hayat da anlamsızdır.

Hayatınızı asla aşka kapatmayın. Aşkı bulmanın en kısa yolu, aşık olmaktır, korumanın en iyi yolu ise ona kanat takmak...

Hayatı çok hızlı koşmayın, nereden geldiğinizi ve nereye gittiğinizi unutmayın.

Hayatın bir yarış değil, her saniyesinin tadı çıkarılması gereken güzel bir yolculuk olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Dün tarih oldu...

Yarın bir sır...

Bugünün kıymetini bilin.

Sayfa 2/451 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •