Sayfa 3/67 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 533 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ISIS, ISIL, ISID, DAIS bır projedır

Esas

işit.....işid.......daiş....daeş.....tedaş.......

fenerbahçeli kuyt a....kayt.....kuyt....köyt......koyt.....diyen spikere benzedi.............

avrupa bizi kendine yakın tutarak bizim gibi bir pazarı korumaya çalışıyor aslında..............

ikşncisi natonun bataklığa açılan kapısıyız aynı zamanda ortadoğu petrol cennetine açılan yine en önemli kapı da biziz.............

bizi kullanarak hem ortadoğulu terörist unsurları ön cephede durdurmayı amaçlıyor hemde petrole açılan geçiş kapısına sahip olduğumuz için biden vazgeçemiyorlar.........

bugün brükselde atılan adımların tümünün abd ile avrupa arasında g20 de konuşulduğu düşüncesindeyim............

yani bizi yine uç karakol olarak kullanacaklar 3 milyar nakit rüşveti de avucumuza saydılar...............

beni düşündüren durum................rusya.....................

bu petrolden bende pay alacağım ve artık akdenizdeyim diyen rusya geri adım atacak gibi görünmüyor...............

rusyaya pay verilmezse 3 .dünya savaşı çıkar......................

ve ön cephede rusyayı ancak türkiye oyalar.......................

korkum bu..................

mehmedimin barışımın elifimin gamzemin istikbalinden endişe duyuyorum.............

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Kobe/Japan
    Gönderi
    4,679
    Blog Yazıları
    23

Esas

Sn Value ve Sn BUZ, Avrupa isin ciddiyetinin farkinda. Perde arkasi konusmalar, kulisler ile kendi kendimizi icerisine dusurdugumuz durumu goruyorlar ve bize ondan bu kadar yumusak davraniyorlar. Son gunlerde Merkel'in taktigi bu zaten. Sorun olacak ve kendisini secmenlerinin veya dunya kamuoyunun gozunde zor dusurebilecek konularda sanki bir yardim melegi gibi, anne sevkati ile yaklasiyor. Herkesin gonlunu kazaniyor ve sonra bildigini, ulke mensaati ne gerektiriyor ise onu yapiyor. Ornek, Suriye'li multeciler. Yuzlerine guldu, 1 milyona kadar biz alabiliriz dedi ve herkes Merkel'de ne kadar insafli bir lider dedi. Sonra bize o ahlaksiz teklifi sundular. Neymis, "evet gelsinler ama once siz onlari once bir geri alin." Karsiliginda da biz size serbest dolasim verelim. Cocuk kandirir gibi.

Ayni taktik, Bize simdi sizi anliyoruz, yaninizdayiz mesajlari veriyor ama gunu geldiginde o alman soguk yuzunu gorecegiz.
    Allah bizi ve devletimizi Putin'in o soguk yuzune yansimiz hismindan korusun.

Esas

Alıntı Originally Posted by BUSHIDO Yazıyı Oku
    Sn Value ve Sn BUZ, Avrupa isin ciddiyetinin farkinda. Perde arkasi konusmalar, kulisler ile kendi kendimizi icerisine dusurdugumuz durumu goruyorlar ve bize ondan bu kadar yumusak davraniyorlar. Son gunlerde Merkel'in taktigi bu zaten. Sorun olacak ve kendisini secmenlerinin veya dunya kamuoyunun gozunde zor dusurebilecek konularda sanki bir yardim melegi gibi, anne sevkati ile yaklasiyor. Herkesin gonlunu kazaniyor ve sonra bildigini, ulke mensaati ne gerektiriyor ise onu yapiyor. Ornek, Suriye'li multeciler. Yuzlerine guldu, 1 milyona kadar biz alabiliriz dedi ve herkes Merkel'de ne kadar insafli bir lider dedi. Sonra bize o ahlaksiz teklifi sundular. Neymis, "evet gelsinler ama once siz onlari once bir geri alin." Karsiliginda da biz size serbest dolasim verelim. Cocuk kandirir gibi.

Ayni taktik, Bize simdi sizi anliyoruz, yaninizdayiz mesajlari veriyor ama gunu geldiginde o alman soguk yuzunu gorecegiz.
    Allah bizi ve devletimizi Putin'in o soguk yuzune yansimiz hismindan korusun.
    sevgili dostum..............

10 gündür rusların peşinden koşuyoruz özür dilemek için................?

bu nasıl dik durmaktır yav..................?

rezil ettik kendimizi kısk kıs gülüyor ruslar halimize bak nasıl meletiyoruz arkamızdan diye.............

ya düşürmeyeceksin o uçağı yada yaptığın ne halt olursa olsun arkasında duracaksın kırk takla atmayacaksın adamların peşinden.................

rezil olduk dünyaya...........

içim acıyor.................

nasıl devlet yönetmek bu böyle...........

kabile devleti değiliz biz...................

kabul edemiyorum son 10 gündür yaşanılan gafleti..........

bugün antalyayı gösterdi..............

seralar komisyoncular nakliyeciler çiftçiler yani koca bir sektör bitmiş................in cin top oynuyor............!

konfeksiyon tekstil aynı şekilde istanbul mertrer zeytinburnu ikitelli kan ağlıyor............stoklar yığılmış siparişler iptal...........!

%49 akapeye ve memlekete hayır getirmemiş görünüyor..............

terör bir yandan rusya ile ekonomik kriz bir yandan savaş tehdidi bir yandan sarmal bir felaket zinciriyle karşı karşıyayız.........

bir devlet idarecisi yaptığı işin sonunu çok iyi düşünecek çünki 80 milyonun vebalini asayişini ekmeğini canını huzurunu taşıyor sırtında.............!!

ben bu işin sonunu göremiyorum ürküyorum..............

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Kobe/Japan
    Gönderi
    4,679
    Blog Yazıları
    23

Esas

Alıntı Originally Posted by EKaya Yazıyı Oku
    listeye
    Alois Irlmaier ile Mitar Tarabich i de koyarsak emekliligi pas gecebiliriz
    Sevgili EKaya, iliskilendirdigin kisileri tam irdelemedim ama ulke topraklarinda yasamis bir ilginc Bizansli tarihci LAONİCUS CHALCONDLYLES'in Turkiye, Turkler ile iliskili kehanetini aktarayim.

-----

TÜRKİYE HAKKINDA İNANILMAZ KEHANET

ARAŞTIRMACI-YAZAR AYTUNÇ ALTINDAL, “TÜRK İMPARATORLUĞU’NUN YIKILIŞINA DAİR KEHANETLER†ADLI KİTAPTA YERALAN “TÜRKİYE’NİN 11’İNCİ LİDERİNİN ADI 11 HARFL݆CÜMLESİNİN ABDULLAH GÜL’E İŞARET ETTİĞİNİ BELİRTTİ VE EKLEDİ: “KEHANETLERE GÖRE BU CUMHURBAŞKANI DÖNEMİNDE TÜRKİYE DEVASA BİR SARSINTI GEÇİRECEKâ€.

BUGÜNE KADAR 19 KİTAP YAZAN ARAŞTIRMACI-YAZAR AYTUNÇ ALTINDAL’IN DESTEK YAYINLARI’NDAN ÇIKAN SON KİTABI “TÜRK İMPARATORLUĞU’NUN YIKILIŞINA DAİR KEHANETLERâ€DE GÜNDEMİ SALLAYACAK AÇIKLAMALAR VAR. KİTAP METNİNİ
    BİZANSLI TARİHÇİ LAONİCUS CHALCONDLYLES’İN YAZDIĞINI, YORUMCUSUNUN FRANSIZ BLAİSE DE VİGENERE, YAYINCISININ İSE THOMAS ARTUS OLDUĞUNU BELİRTEN ALTINDAL, KİTAPTA TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 11’İNCİ CUMHURBAŞKANININ KİM OLACAĞI VE TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE YÖNELİK ÖNGÖRÜLERİN BULUNDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ. GERÇEKLEŞMİŞ KEHANETLERİNDEN BİRİ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YENİ TÜRK DEVLETİNİN KURUCUSU OLMASI SIFATINI KAZANMASI OLAN YÜZYILLAR ÖNCESİNİN KAHİNLERİNE GÖRE, YENİ CUMHURBAŞKANININ AD VE SOYADINDAKİ HARFLERİN TOPLAM SAYISI 11. BU DA ABDULLAH GÜL OLARAK YORUMLANIYOR. AYRICA DEVLET, BU CUMHURBAŞKANI İLE ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR YAŞAYACAK. KEHANETLERE GÖRE BU DURUM BATILI DEVLETLERİN İŞİNE YARAYACAK.

İŞTE AYTUNÇ ALTINDAL’A YÖNELTTİĞİMİZ SORULAR VE MERAKLA BEKLENEN CEVAPLAR:

17 KEHANET

ÖNCELİKLE “TÜRK İMPARATORLUĞU’NUN YIKILIŞINA DAİR KEHANETLER†ADLI KİTAPTAKİ KEHANETLER KAÇ YÜZYIL ÖNCESİNE DAYANIYOR?
    KİTABIN ASIL YAZARI, 1400’LÜ YILLARIN OSMANLI DEVLETİ’NİN DURUMUNA TANIK OLMUŞ ATİNA DOĞUMLU BİZANSLI TARİHÇİ LAONİCUS CHALCONDYLES. 1423’DE DOĞDUĞU BİLİNEN CHALCONDYLES’İN 1490’DA ÖLDÜĞÜ VARSAYILMAKTADIR. YAŞAMI HAKKINDA ÇOK AYRINTILI BİLGİ OLMASA DA DOĞU ROMA İMPARATORLUK BELGELERİ, 8’İNCİ JOHN PALEOLOGOS TARAFINDAN 1446’DA OSMANLI PADİŞAHI 2’İNCİ MURAT HAN’A İSTANBUL’A UYGULADIĞI KUŞATMAYI KALDIRMASI İÇİN ÖNERİ GÖTÜREN BİZANS HEYETİNDE ELÇİ DÜZEYİNDE YERALDIĞINI DOĞRULAMAKTADIR. KAHİNİN 1453’DE İSTANBUL’UN VE 1463’DE DE PELEPONEZ’İN TÜRKLER TARAFINDAN FETHEDİLİŞİNE BİZZAT TANIKLIK ETTİĞİ KESİNDİR. KİTAP METNİNİ YORUMLAYAN, DÜNYANIN EN ÜNLÜ ŞİFRE YAZICISI OLARAK KABUL EDİLEN FRANSIZ BLAİSE DE VİGENËRE, YAYINCISI İSE ARTHUS THOMAS’TIR. KİTAP, 1630 YILINDA TAMAMLANMIŞ. İÇİNDE 17 KEHANET VE 28 OSMANLI TABLOSU VAR.

VİGENERE VE THOMAS HAKKINDA BİR ARAŞTIRMA YAPTINIZ MI?
    KİTABI FRANSIZCA’YA ÇEVİRMİŞ OLAN VİGENERE, 5 NİSAN 1523’DE ST. POURÇAİN KÖYÜNDE DÜNYAYA GELMİŞ, 1596’DA PARİS’TE ÖLMÜŞTÜR. 17 YAŞINDAYKEN KRALİYET DİPLOMATİK-İSTİHBARAT DAİRESİNE ALINMIŞ VE TAM 30 YIL BURADA GÖREV YAPMIŞTIR. HRİSTİYANLIĞIN, PROTESTAN VE KATOLİK OLARAK AYRILDIKLARI KİLİSE OTURUMLARINA RESMİ SIFATLA GÖNDERİLEN EN GENÇ SEKRETERDİR. ROMA’DA TANIŞTIĞI O DÖNEMİN EN ÜNLÜ ÜSTADLARINDAN ŞİFRE TEKNİKLERİNİ ÖĞRENMİŞ VE GİZLİ ŞİFRE OLUŞTURMA YÖNTEMLERİNİ ANLATAN TEK NÜSHALIK EL YAZMASI METİNLERDEN YARARLANARAK GÜNÜMÜZDE DE KULLANILAN VE KIRILMASI İMKANSIZ SAYILAN ÜNLÜ â€œAUTOKEY†DİYE BİLİNEN “DE VİGENERE†ŞİFRESİNİ KURMUŞTUR. BU ÇOK GİZLİ ŞİFRE, ÖZELLİKLE ASKERİ İSTİHBARATTA KULLANILMIŞTIR. KİLİSE BASKILARINDAN BUNALAN ARTUS THOMAS’IN İSE NEREDE, NE ZAMAN VE NASIL ÖLRÜĞÜ HİÇBİR ZAMAN BİLİNEMEMİŞTİR.

‘OSMANLI İÇERDEN ÇÖKECEK’
    KİTABIN İÇİNDE KEHANET OLARAK YERALAN AMA GERÇEKLEŞEN OLAYLAR VAR MI PEKİ?
    TABİİ Kİ. KİTAPTAKİ ÖNGÖRÜLERE GÖRE; “FATİH SULTAN MEHMET’TEN SONRAKİ 16’NCI PADİŞAH DÖNEMİNDE OSMANLI DEVLETİ İÇERİDEN ÇÖKMEYE BAŞLAYACAK VE PADİŞAHI KENDİ TEBASINDAN BİRİ DEVİRECEKTİR†DENİLİYOR. FATİH SULTAN MEHMET’TEN SONRAKİ 16’INCI PADİŞAH 3. AHMET’TİR. 29 EYLÜL 1930’DA-KİTABIN YAYINLANMASINDAN TAM 100 YIL SONRA-ARNAVUT VE HRİSTİYAN ASILLI YENİÇERİ PATRONA HALİL TARAFINDAN TAHTTAN İNDİRİLİP YOK EDİLİYOR VE OSMANLI’NIN ÇÖKÜŞÜ DE BÖYLE BAŞLIYOR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİYLE İLGİLİ KEHANETLER NE ZAMAN BAŞLIYOR?
    KEHANETLERDEN BİRİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKâ€™Ü İŞARET EDİYOR. KİTAPTA, “TÜRK İMPARATORLUĞU, 1920’DE ÇÖKECEKTİR†DENİLİYOR. GERÇEKTEN DE 1920’DE TBMM KURULUNCA OSMANLI DEVLETİ YOK EDİLMİŞ SAYILMAKTA. BUNUNLA DA BİTMİYOR. “OSMANLI’NIN ÇÖKÜŞ DÖNEMİNDE KENDİSİ HRİSTİYAN TOPRAKLARINDA YETİŞEN AMA MÜSLÜMAN OLAN BİR PRENS VE BAŞKOMUTAN ORTAYA ÇIKACAK. ANCAK HRİSTİYANLAR TARAFINDAN HİÇ DİKKATE ALINMAYAN BU BAŞKOMUTAN, TÜRK DEVLETİNİ YENİDEN KURACAK VE BATI’YA YÖNLENDİRECEKTİR†ÖNGÖRÜSÜ YAPILMIŞTIR. BU KİŞİ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR.

‘PRENSLİKLERİN BİRLEŞMESİ’
    KİTAPTA SON DÖNEMDE “11’İNCİ CUMHURBAŞKANI KİM OLACAK†SORUSUNUN CEVABI DA SAKLIYMIŞ. YENİ CUMHURBAŞKANI HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP?
    KEHANETE GÖRE, TÜRK İMPARATORLUĞU’NUN BAŞINA GEÇECEK 11’İNCİ KİŞİNİN ADINDA 11 HARF VAR. ÇOK İLGİNÇTİR Kİ, ABDULLAH GÜL’ÜN AD VE SOYADINDAKİ HARFLERİN TOPLAMI DA 11.

PEKİ 11. CUMHURBAŞKANI TÜRKİYE’Sİ NASIL OLACAK?
    KİTAPTA “11’İNCİ PRENS DÖNEMİNDE TÜRK DEVLETİ, BÜYÜK BİR SARSINTI YAŞAYIP YIKILMA NOKTASINA GELECEKTİR†ÖNGÖRÜSÜ VAR. AYRICA “HRİSTİYAN PRENSLİKLERİN BİRLEŞMESİ, TÜRK İMPARATORLUĞUNUN SONUNU GETİRECEKTİR†DENİLİYOR. BU DA BENİM YORUMUMCA AB’DİR.

BU KEHANET SON MU? TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ NASIL ŞEKİLLENECEK?
    MAALESEF KAHİNLER, TÜRK İMPARATORLUĞU’NUN 11’İNCİ PRENSİ’NDEN SONRA TÜRK DEVLETİ YOK KABUL ETMİŞ. TÜRKİYE İLE İLGİLİ KEHANETLER BURADA BİTİYOR. BU SONUÇ, ÇOK CİDDİYE ALINMALI.

https://sehmuzyildirim.wordpress.com...ilmaz-kehanet/

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Kobe/Japan
    Gönderi
    4,679
    Blog Yazıları
    23

Esas

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    sevgili dostum..............

10 gündür rusların peşinden koşuyoruz özür dilemek için................?

bu nasıl dik durmaktır yav..................?

rezil ettik kendimizi kısk kıs gülüyor ruslar halimize bak nasıl meletiyoruz arkamızdan diye.............

ya düşürmeyeceksin o uçağı yada yaptığın ne halt olursa olsun arkasında duracaksın kırk takla atmayacaksın adamların peşinden.................

rezil olduk dünyaya...........

içim acıyor.................

nasıl devlet yönetmek bu böyle...........

kabile devleti değiliz biz...................

kabul edemiyorum son 10 gündür yaşanılan gafleti..........

bugün antalyayı gösterdi..............

seralar komisyoncular nakliyeciler çiftçiler yani koca bir sektör bitmiş................in cin top oynuyor............!

konfeksiyon tekstil aynı şekilde istanbul mertrer zeytinburnu ikitelli kan ağlıyor............stoklar yığılmış siparişler iptal...........!

%49 akapeye ve memlekete hayır getirmemiş görünüyor..............

terör bir yandan rusya ile ekonomik kriz bir yandan savaş tehdidi bir yandan sarmal bir felaket zinciriyle karşı karşıyayız.........

bir devlet idarecisi yaptığı işin sonunu çok iyi düşünecek çünki 80 milyonun vebalini asayişini ekmeğini canını huzurunu taşıyor sırtında.............!!

ben bu işin sonunu göremiyorum ürküyorum..............
    Evet, sizin endiselerinize bende katiliyorum ve bunu da ilettim zaten. Yanliz bir konuda sizden ayriliyorum. Bu panik durumunun biraz saglikli oldugunu da dusunuyorum. En azindan durumun ne kadar ciddi oldugunun farkinda olduklarini gosteriyor olabilir. Ruslari biraz taniyorsam, bu surekli diyalog taleplerinin onlari rahatsiz ettigini dusunuyorum. Bu cagrilarin, cabalarin onlarin durumunu, verecekleri tepkilerin ekonomik boyutlari asmamasini, isin askeri tepkilere donmesini engeledigini saniyorum. Belkide o nedenle Putin yaptirimlarin boyutunu arttiriyor. Baska birsey bu ortamada elinden gelmiyor.

Duhul
    Sep 2008
    Gönderi
    10,114
    Blog Yazıları
    2

Esas

Laonicus Chalcondlyles in kehanetiyle ad 11 harf olacaksa...
    abdullah gul degilde bizim resin toplami 11 yapiyor ..
    recep tayyip =11
    bu hizla kehanet tutacak sanirim..

Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Gerçi batı ülkelerinde bir devlet aklı kalmamış, tamamen şirketlerin günlük menfaatleri gereği politikalar üretiyorlar ama gene de yapılan iş sürdürülebilir değil.
    inanilmaz guzel bir tespit efendim...

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Kobe/Japan
    Gönderi
    4,679
    Blog Yazıları
    23

Esas

Zuckerberg Facebook'daki hisselerinin yüzde 99'unu bağışlıyor

Sirket sana ait degil ise onu bir sirketi bagis kurumuna devretmek cok zor olmasa gerek... Hatta bir onsart olarak getirilmis bile olabilir mi?

Bu bir moda gibi yayilmaya basladi ama benim gibi supheci birisini ikna etmek biraz zor.
    Facebook'u fikir olarak uretsen ve gerekli sistemi kursan bile hemen elinden kapiyorlar. Sana bana bu buyuk pastayi yedirmiyorlar. Bunun gibi cok ornekleri var. Pekii, bu genc adama nasil oldu da bu buyuk sirketin kurulmasina ve bu boyuta gelebilmesine izin verildi?
    Gunahini almiyalim ama zaten kendine ait olmayan bir sirketi bagis kurumuna devretmek cok zor degil... Hatta bir onsart olarak getirilmis bile olabilir. Zuckerberg ile iliskili haberleri izleyenler bilecektir, kendisi hic o kadar da firmanin sahibi gibi davranmiyordu. Araba alirken bile kredi talebinde buluna birisi!

Mark Zuckerberg'in mesajı şöyle...

"Bugün ben ve annen hayatlarımızı problemleri çözmeye adıyor, küçük de olsa çözüm ürtmek için bir rol almak istiyoruz.

Facebook'un CEO'su olarak uzun, çok uzun yıllar çalışmaya devam edeceğim, ama dünyadaki problemler senin ya da bizim yaşlanmamızı beklemeyecek kadar büyük ve önemli. Genç yaşta dünyaya fayda sağlamaya başlamak istiyoruz. Seninle birlikte Chan Zuckerberg ailesinin yeni jenerasyonu başlarken, aynı anda Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı'nı da başlatıyoruz.

Amacımız dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek insanlığın potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmek ve gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratmak. Öncelikli odaklanacağımız alanlar kişiselleştirilmiş eğitim, hastalıklarla mücadele, insanları birleştirme-bağlama ve sağlam komüniteler oluşturmak olacak. Bu doğrultuda sahip olduğumuz Facebook hisselerinin %99'unu - şu anki değeri yaklaşık 45 Milyar Dolar- bu amaç doğrultusunda bağışlıyoruz.

Biliyoruz, halihazırda bu konularda çalışan binlerce insanın emekleri yanında bu çok küçük bir miktar ama elimizden gelen her şeyi, bu değerli insanlarla birlikte yapmak istiyoruz"

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Kobe/Japan
    Gönderi
    4,679
    Blog Yazıları
    23

Esas

Umarim bu gibi tehdit ve onlemler hayata gecirilmez.
    Zaten yarali olan ayiya saldirmak da neden? Bu akili kim veriyor? Amaci ne merak ediyorum?

---
    IUC Kurucu Başkanı Prof. Dr. Orhan Hikmet Azizoğlu, "Bugüne kadar bazı değişiklikler yapılmasına rağmen Türkiye'nin boğazlarla ilgili stratejik, küresel hak ve hukuku devam ediyor. Rusya ile muhatap olduğumuza göre Rus savaş gemilerinin boğazı kullanma hakkı asla olamaz" dedi.
    http://www.sabah.com.tr/dunya/2015/1...-korkutan-kozu

Sayfa 3/67 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •