Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 28 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Bahar Bayramınız ( Nevruz) Kutlu Olsun

Esas

Sayın sibela, konuyu araştırmanızı tavsiye edeceğim sadece. Böylece yanılgı içinde olduğunuzu kendiniz göreceksiniz.
    Sevgimle kalın.

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas

Benim bildiğim bayramlar sevinç,huzur,birlik,beraberlik gibi duygularla beklenir ve kutlanır... Acaba bugün nerelerde hangi bölücü açıklamalar ve eylemler olacak sıkıntılı beklemeleriyle değil... Güzelim bayramlarımızı düşününce "newroz" benim bayram anlayışıma uymuyor..

Doğanın ritmine,evrenin güzelliklerine merhaba diyen bir bayram.
    Kim nereye çekerse çeksin bence en güzel bayramlardan biri.
    O şuna buna hediye alma yarışına girilen günlerden çok daha özel ve güzel diye düşünüyorum,Sevgili Manias.Birileri nereye çekerse çeksin,
    içten, siyasi amaçlardan uzak kutlandığında farklı algılanacaktır.
    S%S

Esas

Nevruz Orta Asya'dan beri kutlanmakta olan 2000 yıllık bir Türk geleneği ve bayramıdır. Kültürel etkileşim nedeniyle Orta Asya, Kafkaslar ve Orta Doğu'nun bir bölümüne kadar olan coğrafya üzerinde yaşayan topluluklar tarafından kutlanmaktadır. Günümüzde ve özellikle de ülkemizde Nevruz gerginlik, çatışma ve kavga ile geçiyorsa bunun nedeni ayrılıkçı ve bölücü zihniyettir. Sorunu yaratan da bu zihniyettir. Hal böyle iken ve herkes tarafından bilinirken tarihimizden gelen bir geleneği reddetmek yerine sahip çıkmak gerekir.

Esas

Türk Dünyasının 2000 yıllık bayramı olan Nevruz'a, bizim olan herşeye olduğu gibi sahip çıkmalıyız. Bizim güzel kültürümüzün bir parçasıdır Nevruz.

Türk Dünyasının Nevruz Bayramı Kutlu Olsun.

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    19,773

Esas

burada (ARNAVUTLUK) 24 ve 25 Mart bayram olarak kutlaniyor ve resmi tatil
    adi farkli olsa da ayni mantikla kutluyorla..Arnavutlar orta asyali degiller..Turk yada Kurt de degiller. ama ayni anlamda nevroz u kutluyorlar..
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Esas

Alıntı Originally Posted by KARADENIZ Yazıyı Oku
    burada (ARNAVUTLUK) 24 ve 25 Mart bayram olarak kutlaniyor ve resmi tatil
    adi farkli olsa da ayni mantikla kutluyorla..Arnavutlar orta asyali degiller..Turk yada Kurt de degiller. ama ayni anlamda nevroz u kutluyorlar..
    Arnavutluk'da yaşayan Türk kökenli halk Orta Asya ve Kafkas kökenlidir.

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    19,773

Esas

Alıntı Originally Posted by yosun Yazıyı Oku
    Arnavutluk'da yaşayan Türk kökenli halk Orta Asya ve Kafkas kökenlidir.
    Arnavutluk ta TURK kokenli vatandas bulunmamaktadir...(devlet soylemi gibi oldu biraz)
    kucuk bir grup KOSOVA dadir...
    tarihsel olarakta kokenlerinin nereye kadar gittigini bilmiyorum..tarihsel olarak Aar / Yllion (Y = ü olarak okunuyor ) kokenliler, oyle diyorlar..
    acikcasi cok ilgilenmiyorum da..
    ama bu bayrami osmanli dan once de kutluyorlarmis...
    benim asil demek istedigim bu bir bayram ve herkes kendince kutluyor,,kutlamali ...
    ama yukarida bir arkadasin dedigi gibi, bayram ile siddeti/savasi/catismayi ayni tarafa koymak pek akillica degil gibi...
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •