Sayfa 12/17 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 129 madde; 89 - 96 arası.

Konu: KRDMB - Kardemir B grubu

Esas

ah be kubago üstadım yeni geldik diye yanlış anlaşılmasın aynı gemideyiz sadece ara vermiştim geri geldim yoksa kardemirin tokadı hala acıyor

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,138

Esas

millet hesap makinesi ile ne kar etti onu sayar biz de bu tıraş makinesi ile bekliyoruz. bu kadar bekledik iyi bir karla ayrılmamam lazım.

Esas

Alıntı Originally Posted by tigin Yazıyı Oku
    ah be kubago üstadım yeni geldik diye yanlış anlaşılmasın aynı gemideyiz sadece ara vermiştim geri geldim yoksa kardemirin tokadı hala acıyor
     Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    millet hesap makinesi ile ne kar etti onu sayar biz de bu tıraş makinesi ile bekliyoruz. Bu kadar bekledik iyi bir karla ayrılmamam lazım.
    yıllar bana şunu öğretti borsada artıya geçtinmi çok fazla beklemeyeceksin yoksa bu krdmb adamı yıllarca bekletir çok acı bir tecrübe oldu bana

şimdilik beklemeye devam birgün elbet artıya geçeriz...

Esas

yaklaşık bir ay önce ekranı kapatıp (1 47 - 1 ,46 gibiydi) bugün bir ümit diyip ekrana baktım bugün maşallah çok yükselmiş
    bu parayı nasıl harcayacaksak şaşırdım kaldım
    a g hissesi krdmb sayesinde küfürbaz olduk
    saç kalmadı lan iki yıldır
    maliyet 2 73
    kaç yıl daha bekletecen a q hissesii kaç yılllllllllll lannnn

Esas

demir cevheri artmış bugün 61 dolardan 64 olmuş yarın artabilir hisse.orta ve uzun vadede artması bekleniyor bildiğim kadarıyla umarım güzel günler görürüz

Duhul
    Jan 2013
    İkamet
    türkiye
    Gönderi
    24

Esas

11,166 000 kar açıklamış harekette berekt var hadi bakalım

Esas

Maalesef Kardemir B bir yönetim hissesi olarak hak ettiği yerlerde değil, tahminime göre A ve B hisselerinin %50 den fazlası yönetimin elinde toplu ve nasıl olsa ele geçiremezler düşüncesiyle piyasada serbest bırakılmış şekilde, birileri 3-5 kademe ile kendilerine göre iyi para kazanıyor. Ancak sonuçta kağıt üzerinde de olsa yönetimin ve A - B hisse senedi alan iştiraklerinin bir değer kaybı söz konusu. Bakalım ne kadar daha duyarsız kalacaklar.

Grafiğe göre Aralık ortalarına kadar bir hareketin başlamasını bekliyorum, Belki 7 Aralıkta temeli atılacağı söylenen Filyos Limanı haberinin bir etkisi olabilir, fakat bunun etkisi sınırlı kalacaktır, Belki endeks yıl sonu rallisi yaparsa onun rüzgarını da arkasına alır, belki başka bir haber.. bilemiyorum. Ancak grafikte gördüğüm Aralık ayı ortalarına kadar en azından bu seviyelerden uzaklaşacağı yönünde. Bu sadece tahmindir ve bir yatırım tavsiyesi değildir, sonra birileri çıkıyor böyle dedin böyle oldu diye zırvalıyor.

Sonraki aşamalarda Hissenin 2.30 da bıraktığı bir boşluk yani GAP var, illaki dolacak diye bir şey söz konusu değil ama istatistikler %70 -80 aranın da boşlukların kapandığı yönünde, önümüzdeki aylarda Rekabet kurumunun kararının da hisseler üzerinde önemli etkisi olacaktır, temennimiz ceza olmaması yönünde tabiki..

2017 yılında yönetim kurulunun seçimini de ilgilendiren genel kurul var, burada A ve B hisseleri önem kazanabilir, geçtiğimiz genel kurulda oy çoğunluğu acısından D nin toplandığını, hissenin 1.60 lara gitmesinde etken olduğunu düşünüyorum. Nitekim genel kurul sonrasına denk gelen zamanlardan bu güne kadar D nin de geri geldiğini gördük.

Kardemir'in döviz borçları olmasaydı buralarda olmazdık, mevcut durumda demir fiyatları yükseliyor ama dövizde yükseliyor, Kur farkı ve finansman giderleri her şeyi mahvediyor. Dolayısıyla demir fiyatlarının kurdan kaynaklı artışı yerine talebe bağlı artış olması bizim için iyi olur. Trump'un başta inşaat ve kamu yatırımlarına hız verecek olmasına dair söylemlerin gerçekleşmesi dünya çelik fiyatlarında talep kaynaklı bir artışın devam etmesine olanak sağlar.

Ben B grubu hissede uzun vadeli yatırımcıyım ve geniş pencereden bakarak her türlü riski göze almış durumdayım. 5-10-20 kademe peşinde değilim. Dolayısıyla Benim tahmin ve görüşlerim herkesin mali durumu ile risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir..

Altın Öğüt Neydi : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Bol kazançlar.

Esas

Maalesef uzun bir süredir yatırımcısını güldürmüyor.

Yazdıklarımın hiç birisi yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değerlendirilemez.

Sayfa 12/17 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •