Sayfa 1/17 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 129 madde; 1 - 8 arası.

Konu: KRDMB - Kardemir B grubu

Esas KRDMB - Kardemir B grubu

Başlık Hayırlı Olsun.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: "
    Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı :
    Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Esas

yeni başlık ve pazar hayırlısı olsun

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    203

Esas

Zamani geldi. Yarin ya da p tesi 1.70 ten girecegim.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    203

Esas

Bekledigim rakaminda altina geldi 3e 5e bakmayip almak uygun gorunuyor.

Esas

04.11.2014 tarihli 1.36 centlik dolar bazlı zirveden bu yana olan düşen trend çizgisini takip etmekte....ve şu sıralar bu düşen tren çizgi kanalın üst bandı 0.59 cent den geçmekte mevcut hissenin fiyatı 0.53 cent'e tekabül etmektedir ve yaklaşık 5 aydır da bu alt seviyelerde daha da aşağıya salınmadan devam eden bir bant içerisinde dip çalışmasını andıran bir yapı içerisinde seyir halinde....üst den gelen düşen kanal trendi giderek sivrilip hissenin sıkışık bir hal almasına doğru yol almakta.....tahmini bir yaklaşık hissenin 0.52 çentin altına inmeden bu seyri ile ocak ayın sonu ile şubat ortasına doğru bu üst düşen kanalı kesecektir ve bu sandığım dip çalışması sona ermiş olabilecektir......böyle bir senaryoda kırılan düşen trendin aksine fibonacci düzeltmesi gereğince bir yükseliş ve orta vadeli bir yükselen trend oluşturabilcektir ve ...1.36 centden ...0.52 cent'e olan düşüşün düzeltmesini fibonacci gereğince min %33 max % 66 sını geri alacaktır ...buda yaklaşık min 0.78 cent ila max 1.06 cent e tekabül eden bir fiyat aralığının tekrardan oluşmasına yol açacaktır. TL bazlı değerleri ise o anki TL DOLAR kurunun fiyatının değeri ile belirleşecek.
    bu analizimi dolar bazlı yapmamın sebebi dolar bazlı grafiğin daha net çalıştığını ve aynı zamanda da bir U 30 hissesi olan D nin bir kolu olduğundan...bunda oluşacak hareketlerin D'de oluşacak hareketlerden fazla bağımsız bir aralıkta bir fiyat aralığı oluşmayacağı varsayımı ile belirledim....bir ayrışma veya bir spekülatif hareketten bağımsız sadece mevcut tekniğin gidişine dayalı bir öngörü içermektedir....

NOT:AL.SAT.TUT tavsiyesi taşımaz. burada belirtmiş olduğum yazı sadece kendi temennimi ve analizimi dile getiren bir yazıdır.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    203

Esas

Hocam halen cesaret edip giremedim. Bu gun 52 centin altinda kapatti. Ne olur bundan sonra. 1.52 nin alti yok gibi gorunuyor. Saglam bir dusmenin ardindan altin vurus yapip yukselirmi sizce.

Esas

Alıntı Originally Posted by guzelonlu Yazıyı Oku
    Hocam halen cesaret edip giremedim. Bu gun 52 centin altinda kapatti. Ne olur bundan sonra. 1.52 nin alti yok gibi gorunuyor. Saglam bir dusmenin ardindan altin vurus yapip yukselirmi sizce.
    0.52 çentin altına günlük hafif kaymalar olabilir önemli olan 0.52 çentin altında ard arda kapanışları görmüyor olmamız dır..şayet görür isek bu dip çalışması periyodundan çıkar ve bir alt bant'ı hedef alır...bu konuda diğer A ve D kollarını da takip etmek gerekir bunda olan sarkma diğerlerinde olmuyorsa bu geçici bir sarkma olduğunu da simgeler....ve yanı sıra cuma günü anlıkta olsa 1.54 görmüş olması bundan önceki ... dip olan 1.54 ü anlık görüp yükselişe geçmesini anımsatan bir anlık sarkma gibi oldu....ikili dip için yapılmış hamleye benzettim ben cuma günkü kapanışa yakın yapmış olduğu hamleyi....şayet öyle ise haftaya yön yukarı ve ilk etapta 10 günlük ağ ortalaması olan 1.69 u baz alır ve oralarda kaldığı müddetçe ardından yavaş yavaş yükseliş trendini oluşturacak olan ilk dalgayı oluşturmak için 1.98 tl leri hedefleyebilecektir ve aynı zamanda da 2 li dip den olan yükselişin varacağı noktadır....bu varsayım kısa vadeli öngörülerdir ve bu öngörülerin gerçekleşmesi için olağan GENEL ENDEXDE TERS BİR durumun olmaması gerek YTD

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    203

Esas

Alıntı Originally Posted by serqan 2 Yazıyı Oku
    0.52 çentin altına günlük hafif kaymalar olabilir önemli olan 0.52 çentin altında ard arda kapanışları görmüyor olmamız dır..şayet görür isek bu dip çalışması periyodundan çıkar ve bir alt bant'ı hedef alır...bu konuda diğer A ve D kollarını da takip etmek gerekir bunda olan sarkma diğerlerinde olmuyorsa bu geçici bir sarkma olduğunu da simgeler....ve yanı sıra cuma günü anlıkta olsa 1.54 görmüş olması bundan önceki ... dip olan 1.54 ü anlık görüp yükselişe geçmesini anımsatan bir anlık sarkma gibi oldu....ikili dip için yapılmış hamleye benzettim ben cuma günkü kapanışa yakın yapmış olduğu hamleyi....şayet öyle ise haftaya yön yukarı ve ilk etapta 10 günlük ağ ortalaması olan 1.69 u baz alır ve oralarda kaldığı müddetçe ardından yavaş yavaş yükseliş trendini oluşturacak olan ilk dalgayı oluşturmak için 1.98 tl leri hedefleyebilecektir ve aynı zamanda da 2 li dip den olan yükselişin varacağı noktadır....bu varsayım kısa vadeli öngörülerdir ve bu öngörülerin gerçekleşmesi için olağan GENEL ENDEXDE TERS BİR durumun olmaması gerek YTD
    Zararda olan arkadaslarımı dusunerek yazmaya çekiniyorum aslında ancak bende bir zaman bu kağıtta 54 bin tl kaybettim ve çıktığımda 3.22 idi fiyat. 5.5 den buraya gelen kağıt hakkında çok iyimser değilim. en iyi ihtimalle 1.54 civarlarında en az 10 gun sallanması lazım ki yükselmeye göz kırpsın. Eğer burda da durmazsa haftaya 140 ları test edecek olursa cidden durum çok kötü demek bence. En az 10 gün daha bekleme kararı aldım kendimce. Eğer kazandırmayada baslarsa tadından yenmeyecek bir kağıt. Bu adrenalini yasamak için bile bu kağıt alınır. Boyle bir adrenalin hiç bir kağıtta yoktu o zamanlar. Birisi bu kağıdı ve bu kağıttakileri çok fena çarptı ama bu öyle basit bir şeyde değil çok buyuk bir organizasyondu.

Sayfa 1/17 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •