Sayfa 13/18 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
Arama sonucu : 141 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ADBGR - Adana Çimento B

Esas

kademeli kademeli aldım sıkıntı yok mal sahibi olduk sonuçta,ayrıca bu düşüşler alım için iyi yerler bence, seneye de 50 kuruş temettüsü var...ama genel olarak maliyetim hala 2,5 civarı o yüzden sıkıntı yapmıyorum...dediğim gibi eylül ekim gibi tekrar alım yapacagım nasipse...

Esas

oyak grubu ile çok haberler dolaşıyor piyasada dün twitter fenomeni f.avni de bunu dile getirdi...o yüzden temettü zamanına kadar bu hisseden birşey olmaz...çünkü eskisi gibi ky yararına yüksek temettü verecek mi işte bütün soru bu...ve bunun yanıtını almadan kimse bu hisseyi almaz hatta yükselişler satım fırsatı olarak değerlendirilir...böyle olacagını bilseydim alımlarımı bu aralardan yapardım ama sonuçta kısmet işte...yinede son alımlarımı ekim kasım gibi yapmayı düşünüyorum sonra temettüyü bekleyecem...eger temettü ödemezlerse tüm hisselerimi satıp sabancı grubu çimento kagıdı alacam...yazacak çok şey var ama yazmamak daha iyi...emeklilik için biriktirdiğim hissemin kötü olamsını istemem inşallah olmaz da...bekleyip görecegiz...

Esas

Konkosor paniksin böy yatırımcı olunmaz
    Sen oyak ı Faso fiso bir kurum mu zannetin.
    Şuan müdür değişti paniğe gerek yok
    Yönetim kurulu başkanı tümgeneral ve oyak da bir sürü oy hakkı olan asker var
    Ben bizzat kendim görüştüm
    Oyakta bir kişinin lafı ile hareket edilmiyor dendi.
    Oylama sonucu kararlar alınıyor dendi.
    Müdür den büyük yönetim kurulu var.
    Ayrıca oyak suan bütün askerlerin maaş larindan kesiyor ve onlara oyak emeklilik vermekle yükümlü.
    Bunlar akp yi aşan işler.
    Akın ipek e çöktüğü gibi cokemez.
    Ayrıca senden daha çok hissesi olan ismail tarman var
    Adana mrdin boluc da yüksek payı var.
    O satış koyardi temettü ye en önem veren yatırımcı dır kendisi.
    Panik yok ve takip de ol ani hareket ler yapma.ortak olarak tavsiyem.

Esas

panik yapmıyorum ekim gibi biraz daha alacam...sadece temettü veriminden şüphem var...sadece onu merak ediyorum...evet ismail tarmanın da var biliyorum hemde bayaga çok...ama diyelim seneye 10 kuruş temettü verecem dedi o zaman bence beklemeye gerek yok...geçen sene ki gibi kar eden şirket böyle temettü verirse bence artık kötü niyetli olmaya başlamıştır, bence beklemeye değmez...

Esas

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    temettüler yatmış......................hayırlı ve bereketli olsun....................

alım için acele etmeyeceğim.................

fed in faiz kararı doları iç piyasada tekrar 3 lira üzerine atabilir ve bu borsada dengeleri yine negatif yönde kırabilir............

doların şu anki iç piyasa fiyatı tamamen kabin değişikliğine bir pozitif tepkiydi ancak soğudu çünki dış piyasalarda dolar çok güçlü yönü yukarı ve fed den mutlak bir faiz yükselişi bekleniyor.............

dolayısıyla mb nin faiz indirimi cılız kaldı pek bir etkisi olmayacaktır faizler iç piyasada da mecburen yükselecektir aksi halde güçlü dolar kopar gider.............

dolayısyla acelem yok nakitte pusudayım................74000 bin puan altındaki endeksde 3.90....4.10 TL civarı alım yerim...............

geçen senenin altında gelebilecek 2016 bilançosu için bu hisseye daha fazla para ödemeyi düşünmüyorum............

25 yıllık borsa serüvenimde duygusallığı çoktan terkettim..........

saygıyla............
    adana ve piyasa genel hareketi yukarıdaki paylaşımımı doğruladı........................

buna göre ilk kademeli alımlarımı 4.10 civarından tamamladım....................

şimdi ağustosa kadar ikinci düşüş dalgasını bekliyorum...................

iç isyasi gelişmelere göre güvensizlik unsuru sezen yabancı fonlar bugün ilk seansta olduğu gibi önce bir yukarı sıçrayışla kucağa bırakma operasyonun ardından çaktırmadan satarak pozisyon boşaltabilirler.................

bu ikinci dalgada nasip olursa 3.70 civarı ikinci parti alım yerim olur...............

bu gerçekleşir yada gerçekleşmez ancak bir hedef koymadan borsa da mal alınmaz...............

olursa karlı alırım ha olmazsa aldıklarım zaten bana yeter.............

her yol paris................

3.cü ve 4.cü çeyrekte geçmiş yıllar bilançolarının üzerine çıkılamaz ise daha düşük temettü ve daha düşük borsa fiyatlaması önümüzdeki dönem kağıt üzerinde 3 liranın dibine doğru satış baskısı yaratır...............

bu nedenle böyle bir olasılığı değerlendirebilmek için alım yapacağım likiti üçe böldüm.............!!!

aksi olursa tekrar 4.80 ilk hedeftir....................

oldukça açık bir paylaşımda bulundum umarım yararlı olur..............!

aynı bilgileri yatırım danışmanları uçuk fiyatlara verirler bilginiz olsun...............

amatör bir paylaşımdır tavsiye niteliği taşıyamaz............!

Esas

Alıntı Originally Posted by Konkasor34 Yazıyı Oku
    panik yapmıyorum ekim gibi biraz daha alacam...sadece temettü veriminden şüphem var...sadece onu merak ediyorum...evet ismail tarmanın da var biliyorum hemde bayaga çok...ama diyelim seneye 10 kuruş temettü verecem dedi o zaman bence beklemeye gerek yok...geçen sene ki gibi kar eden şirket böyle temettü verirse bence artık kötü niyetli olmaya başlamıştır, bence beklemeye değmez...
    konkasor kardeş.................

acemi olduğun belli...............

elindeki malı kaptırmışsın..................hemde oyak gibi bir çimento kağıdını.............

oyak için bu dedikodular 30 senedir yapılır yani daha akape yokken de rahmetli özaldan beri oyakı hep yeme muhabbetleri yapılır ama oyak hep taş gibi yerinde durur..............

oyak ile feto grubu kağıtlarını karıştırma istersen.............

çünki biri elma biri armut..............

oyak tsk varolduğu sürece varolur..............

birileri böyle hep ısırıp ısırıp kaçar speküle eder....senin gibi amatör yatırımcıyı korkutup elindeki malı afiyetle yer......

Esas

sayın buz elimdeki malı kaptırdığımı nerden çıkardınız...acemi kime göre neye göre siz öyle düşünüyorsanız benim için sorun yok zaten bu ülke egosu tavan yapmış insanlarla dolu...ekim gibi ek alım yapacam diyorum...ayrıca evet oyak ile dedikodular çok zamandır var ama bu zamandaki gibi icraatlar sanırım hiçbir zaman olmadı...istifalar vb...oyak tsk varolduğu sürece bencede varolacaktır...ama ky dostu olup eskisi gibi yüksek temettü dağıtacak mı tek sorun o bence...herkes bunun yanıtını bekliyor...bu senede kar gecen sene ile aynı gelecek (+- %8)...ama farzedelim 10-15 kuruş temettü verecem derse siz kalın ama ben kalmam...ben aldığım temettüye bakarım...saygılar...

Esas

dinamo biz bu darbe iddialarında arkadaşları tutuklanırken koskoca orgenerallerin kafasını içine çekip konuşmadığı günleri çok gördük...ykb tümgeneralmiş e yani burdan ne çıkarabiliriz...yaşar b. gibi belli menfaatler yada gizli kamera ile santaj ile yapılanlara sessiz kalmayacağının garantisi var mı bu ülkede...yargıya yapılanlar hatta asker ve polise yapılanlar ortada...herkes biat ci olmuş...siz rahatsanız sıkıntı yok ben rahat değilim sadece...

Sayfa 13/18 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •