Sayfa 101/198 İlkİlk ... 519199100101102103111151 ... SonSon
Arama sonucu : 1582 madde; 801 - 808 arası.

Konu: ADNAC - Adana Çimento C

1. Esas

İyi rakam

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    8,856
    Blog Yazıları
    3

Esas

0.75 bir kez daha görülebilir.
    10 gün kaldı. Bşbkn. Seçilsin bakalım.
    Ortalık çok karışık.
    Ya herro ya merro...

3. Esas

adana a mı adana c mi tercih edilmelidir?
    ben işlem hacmi ve fiyat avantajı nedeniyle adan c tercih ettim. sizin fikriniz nedir?

birde bu hissenin oranlara bakınca buralarda olmaması, dah yükseklerde olması gerekmez mi?

yatırım tavsiye değildir.

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    8,856
    Blog Yazıları
    3

Esas

Temettü oranı açından ben de c diyorum.
    1.89 olması gerekir.

Esas

Bende c diyorum..ama sirf cebimdeki son kurusa kadar alabildigim için lot alirken acaip mutlu oluyorum..

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

Şu ülkede adam gibi bir analist olsa ve ekranlara çıkıp kar payı imtiyazına göre şirket hisseleri fiyatlamasını anlatsana dişimi kıracağım. Yine aynı mevzular, bu hisse ucuz değil mi ? Bu konudaki tezi ben yazacağım galiba...

7. Esas

Hissenin değeri diğer emtia fiyatlamaları gibi arz taleple ilgili bir konudur.Bir şirkete yatırım yaparken birden fazla çarpana dikkat edilmelidir.PD/DD 1"in altında ise hisse ucuz demektir.örneğin borsada halka açık ve pd/dd = 0,33 olan bir şirketin piyasa değerinin defter değerine göre 1/3 (üçte bir) fiyatta olduğunu gösterir.Ancak eğer şirket hisselerinin tamamına sahip olamayacaksan yani hisselerin tamamını almayacaksan bu bişey anlam ifade etmez.Yani bahsettiğim gibi bir şirketin hisselerinden bir miktar alıp ta "şirketi üçte bir fiyatına kapattım diyemezsin.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YUKARIDAKİ YORUM KENDİ BORSA TECRÜBEME DAYANARAK YAPTIĞIM DOĞRULUĞU MEÇHUL BİR YORUMDUR,HİÇ KİMSE YORUMLARIMA BAKIP YATIRIM YAPMASIN.

8. Esas

Hissenin değerinden kastım hissenin halka açık piyasa değeridir

Sayfa 101/198 İlkİlk ... 519199100101102103111151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •