Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 85 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B Grubu

Esas

Bunun ne anlama gelebileceği konusu tartışılmalıdır.
    1. Banka iştiraklerine destek veriyor, piyasa değerlerinin düşmesine izin vermiyor.
    2. Yeni bir oluşuma hazırlanıyor.
    3. Yıl sonu 4. çeyrek karını yükseltmeye çalışıyor.
    4. Yeni kurulan iş iştirak fonu için alım yapıyor....

Her ne olursa olsun kurucu gruplar ve işc iyice dip yaptı. Banka üzerinde umarım yeni oyunlar oynanmıyordur?... Ulusal sermayenin en önemli temsilcilerinden birisi olan Türkiye İş Bankası; kurucusunun, isminin hakettiği yerlere eninde sonunda gelecektir hiç kimsenin kuşkusu olmasın......

Esas

1996-1997 lerde 4500 ABD Doları olan senet şu sıralar 300 ABD Doları civarında işlem görmektedir. Üstelik o yıllara göre bankanın piyasa değeri dolar olarak artmış ama kurucular sürekli düşmüştür. Hemde hiç bölünmemesine, hakettiği temettüyü almamasına rağmen...

Esas

Yanlış hatırlamıyorsam Enka holding o sıralar 100 milyon dolardı. Birara 24 milyar dolara ulaştı. Sadece Enka Holdingin dolar bazlı artışı 200 katlar civarı.... Şişe cam 300 milyon dolar civarı iken 3 milyar dolarları gördü. Banka olarak kendisi de 2o milyar dolarlara yaklaştı.. Ama iş B 135 milyon dolardan 8.1 milyon dolara geriledi. Bu kadar değer kaybı neden?

Duhul
    Jan 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,883

Esas

Alıntı Originally Posted by kurucul Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam Enka holding o sıralar 100 milyon dolardı. Birara 24 milyar dolara ulaştı. Sadece Enka Holdingin dolar bazlı artışı 200 katlar civarı.... Şişe cam 300 milyon dolar civarı iken 3 milyar dolarları gördü. Banka olarak kendisi de 2o milyar dolarlara yaklaştı.. Ama iş B 135 milyon dolardan 8.1 milyon dolara geriledi. Bu kadar değer kaybı neden?
    Üst yönetim / Munzam Sandık üyeleri istemedikçe bir şey olmaz malesef. Ama isterlerse....... Kimse tutamaz. İlla bir gün zamanı gelecek.

Duhul
    Jan 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,883

6. Esas

ülke kimlerin eline kalmış. google'da " yiği bulut oda tv 2008" yazın ve aratın ne çıkıyor. daha fazla yoruma gerek yok..

7. Esas

Nasıl bir hisse nasıl bir üst yönetim insanları bezdirdiler

8. Esas

işte yeni bir yazı.. ben yorum yapmıyorum. çünkü her farklı taraftar siyasi görüşüne bu yazıyı ya eleştirecektir. ya da beğenecektir..

http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/...usu-13552.html

burada en çok dikkatimi çeken: iş bankasına hilafet fonundan gelen paralar diyanet vakfına aktarılmalıdır diyor..

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •