Sayfa 53/238 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1901 madde; 417 - 424 arası.

Konu: PRKME-Park Elektrik Üretim Madencilik San. ve Tic. A.Ş.

1. Esas

Bakır fiyatları fed açıklama sonrası coştu... 2.27 bakalım 2.69 deneyecek mi?

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    Cubba
    Gönderi
    885

Esas

Alıntı Originally Posted by demir_döven Yazıyı Oku
    Bakır fiyatları fed açıklama sonrası coştu... 2.27 bakalım 2.69 deneyecek mi?
    ver coşkuyu

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    Hayat SAMSUN'da güzel
    Gönderi
    1,122

Esas

Normalde firmalar GK. tarihini açıklamadan hemen önce YK. nun Kâr payı kararınıda açıklarlar.

Önceki senelerde bizde de öyle oluyordu ama bu sene nedense GK. tarihi 16 gün önce açıklanmasına rağmen hâlâ kâr payı kararı açıklanmadı

Esas

Alıntı Originally Posted by kavkaz Yazıyı Oku
    Normalde firmalar GK. tarihini açıklamadan hemen önce YK. nun Kâr payı kararınıda açıklarlar.

Önceki senelerde bizde de öyle oluyordu ama bu sene nedense GK. tarihi 16 gün önce açıklanmasına rağmen hâlâ kâr payı kararı açıklanmadı

Şahsen ben bu sene Kar payı vereceklerine yüzde sıfır ihtimal veriyorum. Şu ortamda kolay değil kar payı dağıtmak.

Ayrıca ilk çeyrek bilançosu da kötü gelecektir .

Tamamiyle sallamasyon. Ama beklentim bu.

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    İst.ve Rize
    Gönderi
    2,392

Esas

[QUOTE=Taysan;13009828]Şahsen ben bu sene Kar payı vereceklerine yüzde sıfır ihtimal veriyorum. Şu ortamda kolay değil kar payı dağıtmak.

Tamamiyle sallamasyon. Ama beklentim bu.[/QUOTE
    ---------------------------------------------------------
    Degerli kardeşim.
    Sallamasyon yazdıgın belli. Şirket geçen yıl 91.470.048.tl. temettu ödedi. %.61.44 oranında. ( Şirketın Kap.takı açıklamalarıyla örtüşmüyor.)
    Bu parayı şirketın yıllık kazancından ödemediki. Zaten o kadar karı yok.
    Şirketin Park holding.e verdiği paranın yıllık faizini ödedi.(Kap.taki bilgileri biraz araştırın.)
    Bu senede faiz almaya devam edecek. Aldıgı faiz tutarı nisbetınde de ödeme yapacak. Yanlız temettuyu geçen yıl
    31.12.2015 trıhınde ödemişlerdi. Herhalde bu sene de aynısı olur. Tabii benimki tahmin./ ytd.

Esas

[QUOTE=omerby;13010177]
     Alıntı Originally Posted by Taysan Yazıyı Oku
    Şahsen ben bu sene Kar payı vereceklerine yüzde sıfır ihtimal veriyorum. Şu ortamda kolay değil kar payı dağıtmak.

Tamamiyle sallamasyon. Ama beklentim bu.[/QUOTE
    ---------------------------------------------------------
    Degerli kardeşim.
    Sallamasyon yazdıgın belli. Şirket geçen yıl 91.470.048.tl. temettu ödedi. %.61.44 oranında. ( Şirketın Kap.takı açıklamalarıyla örtüşmüyor.)
    Bu parayı şirketın yıllık kazancından ödemediki. Zaten o kadar karı yok.
    Şirketin Park holding.e verdiği paranın yıllık faizini ödedi.(Kap.taki bilgileri biraz araştırın.)
    Bu senede faiz almaya devam edecek. Aldıgı faiz tutarı nisbetınde de ödeme yapacak. Yanlız temettuyu geçen yıl
    31.12.2015 trıhınde ödemişlerdi. Herhalde bu sene de aynısı olur. Tabii benimki tahmin./ ytd.
    Sn.Omerby yorumunuz için teşekkürler. Elbette elde edeceği gelirleri biliyorum ama piyasada sıkışıklık olduğundan dolayı belki kar payı dağıtmazlar diye aklımdan geçiriyorum. Ya da dağıtsa bile artık rekor temettüler bu sene gelmez diye düşünüyorum.

Neyse ne yorum yapsak boş. Yaşayıp göreceğiz.

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    Cubba
    Gönderi
    885

Esas

[QUOTE=Taysan;13011082]
     Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku

Sn.Omerby yorumunuz için teşekkürler. Elbette elde edeceği gelirleri biliyorum ama piyasada sıkışıklık olduğundan dolayı belki kar payı dağıtmazlar diye aklımdan geçiriyorum. Ya da dağıtsa bile artık rekor temettüler bu sene gelmez diye düşünüyorum.

Neyse ne yorum yapsak boş. Yaşayıp göreceğiz.
    Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Esas

emtia fiyatları yukarı ise bu da yukarıdır.

Sayfa 53/238 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •