Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
Arama sonucu : 64 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Çoklu Zaman Dilimi Yaklaşımı: Göstergelerin Hassasiyeti ve Özgüllüğü Problemi

Esas

Önce piyasa ne yapıyor sorusuna yanıt kesin olarak bulunmalıdır.Gösterge konusu bundan sonra devreye girer.
    Piyasa alıma geçti mi yoksa geçmedi mi?
    Bunun için iki yol var.Birincisi basit olanı.Bir soru.Piyasa iyi iken hisse fiyatları bir yıl öncesine göre nasıldır?Yanıt:Bir çok hissenin fiyatı bir yıl öncesinin fiyatını yukarı geçmiştir.Tersini düşünelim.Az miktarda hisse ise bir yıl öncesi fiyatın altında olabilir.
    Bunu ölçebilir miyiz?Evet.Explorer'da HHV(C,250) yaparak bir tarama yapın.Filter C>=HHV(C,250) ile tarihi zirvedeki hisse sayısını bulun.Bir de C<=LLV(C,250) ile tarihi dip yapan hisseleri bulun.Şimdi tarihi zirve hisse sayısı ile tarihi dip hisse sayısı
    aynı ekranda tarihi zirve çizgi grafiği tarihi dip çizgi grafiğini yukarı kırınca piyasa long durumuna geçmeyi ister.Aksi durumda piyasanın dışında bekle.

Esas

Bu grafiği ben kendim oluşturuyorum.Buna göre 26.02.2016 tarihinden beri piyasa al konumundadır.Bu aşamadan sonra hisse seçilebilir.

Esas

Dr.Yaşar Erdinç'in yatvetekanaliz adlı pdf.kitabını internetten bedava olarak bulup indirin.Metastock kullanımı ile ilgili derinlemesine bilgi var.Bu dediklerimi yapmalısınız.Yapamıyorsanız borsaya hiç bulaşmayın.
    İkinci yol ise piyasanın gücünü ölçen yükselenler düşenler endeksini oluşturmalısınız.Bunu da xu100 için yapmalısınız.Bu endeksin
    çizgi grafiği ile kitapta anlatılan tke göstergesi gibi bir gösterge ile endeks arasındaki uyumsuzluklarla borsanın düşecek mi yükselecek mi olduğunu saptayın.Yükselecek kanısına varınca betası en yüksek 030 hissesini alıp tarihi dip tarihi zirve sat verinceye kadar elde tutun.

Esas

Başka hisse almak isteyebilirsiniz.Bunlar için de yanıtlarım var.Ama önce söylediğim konular tam özümsenmeli...Gösterge işine sonra girebilirim.

Esas

Üzerinde çalıştığım sistem aşağıdaki ifade için büyük başarı sağlamıştır.Tabii kağıt üzerinde.Sistemin bazı pürüzleri tecrübe
    ile azaltılabilmektedir.
    Sistem 11.04.2014 de GARFA aldırıp(1.9) 30.04.2014 de 3.89 a sattırdı mı?
    07.05.2014 te LİNK aldırıp(2.61) 28.05.2014 de (6.8)e sattırdı mı?
    28.5.2014 de VESBE aldırıp(3.51) 03.11.2014 de (10.2) sattırdı mı?
    Buna göre 20000 liranız 7 ayda 310000 tl olacaktı.
    Bu grafiklere bakıp sistemin oluşumuna dair neler söylenebilir?

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    AYDINLANMA ÜLKESİ
    Gönderi
    1,218

Esas

Alıntı Originally Posted by Sheriff Yazıyı Oku
    Üzerinde çalıştığım sistem aşağıdaki ifade için büyük başarı sağlamıştır.Tabii kağıt üzerinde.Sistemin bazı pürüzleri tecrübe
    ile azaltılabilmektedir.
    Sistem 11.04.2014 de GARFA aldırıp(1.9) 30.04.2014 de 3.89 a sattırdı mı?
    07.05.2014 te LİNK aldırıp(2.61) 28.05.2014 de (6.8)e sattırdı mı?
    28.5.2014 de VESBE aldırıp(3.51) 03.11.2014 de (10.2) sattırdı mı?
    Buna göre 20000 liranız 7 ayda 310000 tl olacaktı.
    Bu grafiklere bakıp sistemin oluşumuna dair neler söylenebilir?
    Bu sistemde senet isimlerini (GARFA, LINK, VESBE) sistem mi verdi? Yoksa siz sisteminizi bu senetlerde mi denediniz?

Esas

Endeks 100 hatta Endeks 30 dedikten sonra gelen örnekler GARFA, LINK, VESBE olmamalıydı?

Esas

sayın econfin 52 nolu iletimi okumadığınız görünüyor.Ben üst tarafta olması gerekeni anlattım.Bununla birlikte diğer hisse isimleri ile ilgilenebileceklere de soru ve yanıtlarla nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda bilgiler vermek amacındaydım.Bir konu çarpıcı bir giriş olmadan dikkati çekmez.Ama siz neden bunu öne çıkardınız diyeceğinize hisselerin ismine taktınız.
    Ayrıca şunu da belirteyim.Hiç kimseye para kazandırma heveslisi değilim.Yaklaşık 26 yıllık deneyimlerimden çıkardığım sonuçlara ulaşılması için detayı zaten anlatmayacağım.Sadece ipuçları ile zihinlerde bir ışık yanabilir mi?
    Sizin hemen balıklama daldığınız hisse isimlerine nasıl ulaştığımı öğrenecek ve hemen bu metodu uygulayıp köşeyi mi döneceksiniz?
    Yazık, ben düşünmeyi öğretecek yöntemleri vermek isterdim.

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •