Sayfa 828/828 İlkİlk ... 328728778818826827828
Arama sonucu : 6623 madde; 6,617 - 6,623 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by def Yazıyı Oku
    Rafineri marji birkac gündür düşüyor ama Tüpraş yukseliyor?
    Ytd
    sn def aynı soru bir çoğumuzun kafasında..benim rafineri marj fiyatları diye bulabildiğim verileri neste diye bi siteden alıyorum...düşünce üzülüyorum çıkınca seviniyorum ama acaba diyorum o fiyatlar akdeniz rafineri marjlarını yansıtmıyor mu? siz nerden takip ediyosunuz?

2. Esas

Rafineri marjları akdeniz rafineri marjlarını sitede günlük olarak yansıtmakla beraber gerçek marjları tüpraş bilmektedir.Petrol fiyatlarında 45 dolarlardan 54 dolarlara gelen bir yüzde 20 lik artış var 2.2 milyar TL stok rakamı içinde bu artışın olumlu etkisi olacaktır.Kurlardaki ve petrol fiyatlarındaki artış ciroyu ciddi anlamda arttırmakta maliyetlerde artış yaşanmadışı durumda karlılığa olumlu katkısı olacaktır.Kurlardaki artış borçlanmaya olumsuz etki yapmakta borçlar döviz cinsinden olduğu için ama elde döviz cinsinden likit kaynaklar ihracat rakamı ve hedge işlemleri var 70 önemliydi benim için şubat yılsonu mali veriler açıklanana kadar endexdeki toparlanmayla 75 77 seviyesini görmek mümkün olabilir

Esas

herkese selam karanlık odada saldıranlar kimler 5000 lot alım var mıydı ?

4. Esas

Alıntı Originally Posted by SS402 Yazıyı Oku
    herkese selam karanlık odada saldıranlar kimler 5000 lot alım var mıydı ?
    Tupras da cok takip eden kalmamis, belki birileri gecerken bi goz atip da atabilir islemleri

Ben acikcilardir diye dusunuyorum

5. Esas

Ocak ayı ortasından Şubat ayı başına kadar ikinci artış hareketi yaşanabilir Mart da genel kurul kararı bakalım neler getirecek bizlere. Nisan da temettüler inşallah gelecek...

Esas

9 aralık alım-satım yapan kurumlar
    http://i.hizliresim.com/kGnJOJ.png

Esas

Bu seneki 12 aylık bilançoda gelebilecek karla ilgili beklentiler nedir?
    Ytd

Sayfa 828/828 İlkİlk ... 328728778818826827828

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •