Sayfa 675/725 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685 ... SonSon
Arama sonucu : 5799 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: CEMTS Çemtaş Çelik Makina Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

aylık alanlar

satanlar

2. Esas

Teşekkürler sayın cefaks..

Sent from my GT-I9500 using Android mobile app

Esas

2.56 alışlarım yeniden başladı bakalım ne olcek

Esas

Ulen tahta yapan dow 16 bile çıldırttın
    Kendisine o kadar söyledim bu mahallenin çocuklarını ,
    Yabancı ayağına dışardan yapılmış işlemlerdi ,
    Şimdiki seneryoda yatırım finans üzerinden toplanıp virmanlanan lotlar.
    Tahtaya yatırımcı çekmek için yapılan basit oyunlar bunlar.
    Daha bu mahallenin çocuklarında ne numaralar vardır.
    İşleri bu ...

5. Esas

Afyon vari bir yükseliş görmeden satacağımı düşünmüyorum sayın patron. Birbirimizi kandırmayalım.

Sent from my SM-G900FQ using Android mobile app

Esas

Alıntı Originally Posted by Dow16 Yazıyı Oku
    .Tahtada bu arada dünkü yatırım finans alımlarını inceleyince yabancı 207 bin yerli 140 bin gibi tahmin etmiştim....dün dikkat ederseniz yabancının alışından en azından miktarından tam emin olmadığım için,dün makinaların alımı hakkında yazmamıştık.....bu gün daha net belli olduki dün alan yerli yatırım finansman müşterisi elindeki önceden aldığı mallarıda ekleyip tüm malını sabah hemde en iyi fiyatlardan hızlıca çıkmış...aslında paniklemeseydi......bugün endekste iyi iken o malı makinalara 2,73-2,75 gibi fiyatlardanda verebilirdi......
    .kendi malı hariç birde Deutsch yabancıyı satışa geçirmiş....ama onun makinasında eskisi gibi çok jeton yok, bu sefer çoku bırak az sayılacak kadar bile olmayabilir .....Deutsch yabancıdaki malın epey bir kısmı makinanın değil......yani ateş olsa kendini bile yakamaz bu sefer........

.sonuç olarak bugün yatırım finansman müşterisi makina muhtemelen bir 70-80.bin lot daha aldı.....tahta yukarı olsaydı bu miktar daha fazla olabilirdi,ama bizim yatırımcılar daha akşamdan inci gibi 2,69-2,70-2,71-2,72 diziliveriyorlar...sanki alıcı bir gelecek bir dahada uğramayacak,ellerinde patlayacak......hadi adamın biri baskı yapmak için,tahtaya fenalık olsun,fesatlık olsun diye yukarılara eskiden bitmez tükenmez bir şekilde satış yazardı.....aşağıda okuyan Gentaşçılar görüyorum onlar bu fesat adamı iyi bilirler....şimdikileri anlayamıyoruz......ama mal onların karar onların... nede olsa Çemtaş'ta malına düşmanlık yapmak bedava.....

.Burada bana göre ne oldu paylaşayım......önce iki gün önceki tahminlerimizde bir miktar yanılmışız.....ilk gün yabancı 207 bin lot yerli 140 bin lot alım yaptı diye tahmin etmiştik,tam tersi doğruymuş.........
    .yukarıdaki yazıdada belirttiğimiz gibi yatırım finansmanın yerli müşterisi 2,67-2,68.tl'den malı taşıyıp duran yatırım fonlarından alıp ertesi gün 2,69-2,70-2,71-2,72'ye dizilenleri görüp malı ışık hızıyla geri basmasa veya bir gün önce hiç bulaşmasa zaten yatırım finansmanın yabancı müşterisi makina alıp duruyordu........yukarıya satışa dizilenler ve günlerdir satan iş yatırımın düşerkende satışa devam etmesi vede yanına bu yatırım fonları ve emeklilik fonları ile yatırım finansmanın bir gecelik müşterisinin panikle hareket etmelerinden kaynaklanan yıkım aynı gün,ertesi gün ve bugünde makinaları satışa geçirerek 2,55.tl gibi fiyata düşerek bizi duvarlara ters tırmandıracak kadar zıvanadan çıkarttı........

.yav borsanın son zamanlarda makinaların alımlarıyla ayakta durduğunu ve tüm yükselen hisselerin onların alımları sayesinde olduğunu örnekleriyle burada yazdık.......ama kime anlatıyoruzki....kimse yapacağından geri kalmıyor....yav o satışa yazanlara sesleniyorum....maksadınız mal satmaksa satışa yazıp tahtanın önünü tıkamasanız;1-2 saat sabredip dursanız makina zaten sizin satmak istediğiniz fiyatın üstünden sizden alacaktı.....çarşamba günü yaşanan yıkım türü satışlar makinaların alımını durdurduğu gibi birde tersine satışa geçmelerine sebep oldu........bu satıcılar rahat dursaydılar makinaların alımları diğer tahtalarda gördüğümüz gibi devam ederdi diye düşünüyorum.....bugün 2,57.tl gibi düşük fiyattan kapatacağına muhtemelen 2,97.tl ile bana göre teknik olarak önündeki gerçek tek direnci denemiş olurduk...ve üstüne üstlük isteyen daha fazla bile mal satardı....ama yukarıda yazdığımız gibi Çemtaş tahtasının başka düşmana ihtiyacı yok;kendi oyuncuları yetip artıyor...

Esas

sn Dow 16 %20 yükselmiş bir hissede % 5 düzeltme normaldir.
    cemts da bu 2.59-60 bandına denk geliyor du zaten.
    Malı satanda alanda kendisi bugun blomberg de enver bolgünü dinlemenizi isterdim.
    Şuanda borsada olan borcu olan olmayan tahtayı yapanların kullandığı iki kurum var.
    Yatırım finans ve patronların ve tahtayı yapanların dışarki hesaplardan alınan mallar.
    yabancı takası 62.4 den 64 de geldi e geçen hafta yabancı çıkışı gözüküyor.
    sözün özü at izi it izine karışmış durumda siz yabancı değin , ben mahahllenin çocukları diyeyim .
    zıplamadığı sürece hikaye , al sat yapılmasına izin veren tahtayı yapan kimse o ,
    işini biz öğretmeyeceğiz 2 patates yapıp oyunu ters oynasa yeter.
    Ama oynamıyor neden , kendi içinde al sat grubu da var .

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,324

Esas

Bir kaç yorum da ben yazıp yine kaybolayım.
    Öncelikle;
    Tahta ile kedi fare gibi oynayan O.C.A'dır.
    Ağırlıklı olarak Yatırım finansman ve İş yatırım aracı kurumlarını kullanır.Yabancı alım ve satımı imajı verip yanıltmak için yabancı aracı kurumu da ihmal etmez.
    Aynı şekilde Gentaş'ın da mutlak hakimidir ve Gentaş'ı da Cemtaş ile aynı anda alaşağı etmiştir.
    Peki neden alaşağı etmiştir?
    Önümüzdeki Cuma sonrasına hazırlık yapmaktadır.Senetleri şimdiden aşağı çekerek muhtemel not düşüşü için çok daha aşağıdan mal alacağını hesap etmektedir.
    O.C.A O.A'nın Kanada'daki oğludur.Kurttur.İşin ustasıdır.
    O.A Cemtaş'ta yaptığı gibi Gentaş'ta da malı başkaları üzerine virmanlayarak her iki senetten çıktı imajını vererek daha rahat hareket imkanı bulmuştur.O.A'nın ne Cemtaş ne de Gentaş spekliğini bırakması olanaksızdır.
    Ülkemizde olağanüstü olumsuz bir gelişme olmazsa Cemtaş'ı eskisi gibi çok aşağılara getirmesi beklenmemeli.Alış için hazır askerler beklemektedirler.
    Makinelere gelince; bilgisayar yazılımını bazen devreye sokmaktadır.Amacına göre yazılım programını değiştirmektedir.
    Yazılım programı kendinden başka alıcı ve satıcıları sensör gibi algılayarak iş yapar.Mantığı basittir.
    Roda gitti Cemtaş bitti algılaması ile daha önce kaptırdığı malların epeyisini toplamıştır.
    Oysa bana göre Roda'nın satılmaması daha olumlu bir gelişmedir.Bana göre Cemtaş beklentileri aynı canlılıkta devam etmektedir.
    Bundan sonra eskisi gibi kısa vadecilere para kazandırmamayı hedeflemiş ve senedi daha regüle hale getirmiştir.
    Cemtaş ile ilgili somut olumlu haber gelmedikçe şu sıralar senedin çok yukarılara gitmesi olası değildir.Hadi bana yine eyvallah.

Sayfa 675/725 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •