Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Arama sonucu : 44 madde; 25 - 32 arası.

Konu: mikrodalga firin ile dolar ve diger para birimlerine bakis :)

Esas

Alıntı Originally Posted by Adamovich Yazıyı Oku
    petrol pimbenin altinda kapanis yapmadigi muddetce 34 lerden bahsedemem ben .. ha yeniden pimbeyi test edermi orasi ona kalmis

yani su an icin petrolde geri cekilmenin normal sayilacagi nokta 39.25 ..
    39.25 in altina inmeyen brenti 44.30 lar miknatis gibi ceker
    44.30 lari gorurse bu sefer de 53.30 lara dogru orta vadede yolculuk yapar
    pimbe cizgi yeni cekilmis bir cizgi degil aralik ayinin ortasinda cekilmis bir cizgi

evet 38,80-38,20 guclu destekler.ayrica 41,50 yi gecip ustunde kalirsa yukarida yazdiginiz seviye kacinilmaz.ancak 41,50 gecilmezse ben pembe cizginin destek olmayacagini dusunuyorum.malum mart ayi rafinelerin bakim ayiydi.simdi hepsi yaglandi uretime hazirlar.) nisan ayi sansasyonel geçecek gibi.34 lere kadar bir gerileme beklentim dahilinde.hatta gelecek anlasma haberleri ki tamamen tiyatro olmasina ragmen 34 kirilirsa yeni bir dip gelevilir.saygilar.

2. Esas

Daha once bir sefer yakaladim guzelde calisti
    bakalim bu sefer calisicakmi
    bana gore ALTIN ONS /Brent =23 e yaklasik rakamlar olucak 1 asagi 1 yukari
    23e gitmeden once ons/brent in 31.xx lere dokunma ihtimali var ama

bugunku ons fiyatini baz alirsak 1256/31.50 desek=39.90 a denk geliyor rakam

Alıntı Originally Posted by batibati Yazıyı Oku
    evet 38,80-38,20 guclu destekler.ayrica 41,50 yi gecip ustunde kalirsa yukarida yazdiginiz seviye kacinilmaz.ancak 41,50 gecilmezse ben pembe cizginin destek olmayacagini dusunuyorum.malum mart ayi rafinelerin bakim ayiydi.simdi hepsi yaglandi uretime hazirlar.) nisan ayi sansasyonel geçecek gibi.34 lere kadar bir gerileme beklentim dahilinde.hatta gelecek anlasma haberleri ki tamamen tiyatro olmasina ragmen 34 kirilirsa yeni bir dip gelevilir.saygilar.

Esas

Alıntı Originally Posted by Adamovich Yazıyı Oku
    Daha once bir sefer yakaladim guzelde calisti
    bakalim bu sefer calisicakmi
    bana gore ALTIN ONS /Brent =23 e yaklasik rakamlar olucak 1 asagi 1 yukari
    23e gitmeden once ons/brent in 31.xx lere dokunma ihtimali var ama

bugunku ons fiyatini baz alirsak 1256/31.50 desek=39.90 a denk geliyor rakam
    evet ons/petrol rasyosunda soylediginiz gibi.ancak ons icinde 1260 rakami bana gore cok kritik tıpkı petroldeki 41,50 rakami gibi.ons bircok beklenti isiginda pastadan payini aldi.bence ons un bir dalisi daha var asagi yönlü.bahsettiginiz oranlar normal zamanlarda guzel calisiyor.ama kriz zamani o rasyolar bozuluyor.yani bence suan altin pahali petrol dahada pahali gibi.

4. Esas

evet ons/petrol rasyosunda soylediginiz gibi.ancak ons icinde 1260 rakami bana gore cok kritik tıpkı petroldeki 41,50 rakami gibi.ons bircok beklenti isiginda pastadan payini aldi.bence ons un bir dalisi daha var asagi yönlü.bahsettiginiz oranlar normal zamanlarda guzel calisiyor.ama kriz zamani o rasyolar bozuluyor.yani bence suan altin pahali petrol dahada pahali gibi.
    sari cizgi 2013 den gelen cizgi
    ve mavi cizgi cok guzel calismis simdi mavi cizgiden destek aliyor ama birde 2013den gelen cizgiden destek aliyor

daha once baska rakamlari yada simetrik ucgen rakamlarini takip ediyordum ama suan bu mavi ve sariyi takip ediyorum birbirine cok yakin rakamlar 1247 ve 1249 altinin fazla bir zamani kalmadi 2 5 gune kadar bu rakamlarin altina sarkip 1230 larin altinda kalici fiyatlanicak
    yada 1330 ve 1370 hedefte

aslinda benim yazmadigim yazmak istemedigim bir beklentim var ama haziran sonrasi dolarci olmama sebep olanda bu
    jpy yi kovalama sebebim de bu
    altin 1370 ler brent yukarida yazdigim rakamlar . sonra olaylar gelisicek ve piyasalarin padisahi ve veziri : JPY ve Dolar sahneye cikicak
    jpy ve dolar sahneye cikinca EM lerde neler olucak neler

Esas

USD/TRY 2,8684 Güçlü Al
    EUR/TRY 3,2355 Güçlü Al
    EUR/USD 1,1279

6. Esas

Bu grafikler ile nasil guclu alalim
    gunluk gostergeler kafasini kaldiramadi .
    2.8650 kritik yer idi destek acaba kostek olurmu olursa 2.81xx
    2.81xx e buradada tutunamaz ise 2.74
    2.74 e verirlerse belki guclu sekilde alirim ama bu grafiklerle su an degil

grafikleri saatlik, 4 saatlik ve gunluk sekilde siraladim

Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    USD/TRY 2,8684 Güçlü Al
    EUR/TRY 3,2355 Güçlü Al
    EUR/USD 1,1279

Esas

bu topik cok basarili bir topik.grafik okumayi bilen biri icin gercekten cok faydali bilgiler ihtiva ediyor.umarim faydalanan coktur.sunlari okuyup inceleyince yapmis oldugum tum calismalari yeniden sorgulama ihtiyaci hissettim.cok tesekkur ederim.

8. Esas

Rica....

Nesi basarili?
    fiyat vermiyoruz yon soylemiyoruz ve bu forumdaki en acemi grafikci benim oldugum suphesiz

bu topik cok basarili bir topik.grafik okumayi bilen biri icin gercekten cok faydali bilgiler ihtiva ediyor.umarim faydalanan coktur.sunlari okuyup inceleyince yapmis oldugum tum calismalari yeniden sorgulama ihtiyaci hissettim.cok tesekkur ederim.

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •