Sayfa 102/898 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7181 madde; 809 - 816 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by naklov86 Yazıyı Oku
    "Yeni ekonomi modeli üretime dayanacak, Türkiye'nin bel kemiklerinden biri savunma sanayii olacak"
    Yiğit Bulut
    Jöleli de ASELSAN aldı anlaşılan

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    mersin
    Gönderi
    708

Esas

Alıntı Originally Posted by noclose Yazıyı Oku
    Teknik olarak 19 dan döndü 22 yi gormesi gerekli diye bi tuyo aldık dur bakalım napcak..ytd..
    hadi hayırlısı olsun

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    mersin
    Gönderi
    708

Esas

Bu fıkrayı da sizlerle paylaşmak istiyorum(ALINTI)

Biri genç, diğeri yaşlı iki borsacı parkta sohbet ederek yürürler. Yaşlı borsacı, genç olana püf noktaları verir. Yaşlı borsacı bu meslekte başarılı olmak için yalnızca fırsatları değerlendirmek yetmez; kendi fırsatlarını da yaratman gerekir. Uyanık olmalı ve hiç beklenmedik zamanlarda çıkabilecek büyük fırsatları görebilmelisin. Bak mesela şu karşıda gördüğün taze köpek pisliği sana sadece iğrenç geliyor; ama bu pislikten bir lokma alırsan sana 1 milyar lira vereceğimi söylesem, bakış açın değişir. Yapar mısın?†der. Genç borsacı yaparım der ve parmağını pisliğe daldırıp bir lokmayı ağzına atar. Yaşlı borsacı da 1 milyar lirayı verir. Daha sonra genç olan yaşlı borsacıya söyler; peki, ben size aynı teklifte bulunsam kabul eder miydiniz?â„¢ Yaşlı borsacı kabul eder ve o da bir parmak pisliği ağzına atar. Bir süre sonra genç borsacı dayanamaz sorar; ËœHocam ne sizin cebinizdeki para miktarı değişti, ne de benim cebime para girdi.
    Biz bu pisliği neden yedik?â„¢
    Yaşlı borsacı cevap verir ve Ëœöyle deme evladım, 2 milyar liralık işlem hacmi yarattık,â„¢ der.

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    mersin
    Gönderi
    708

Esas

bugün TAVAN bekliyorum

YTD...

Esas

Alıntı Originally Posted by naklov86 Yazıyı Oku
    "Yeni ekonomi modeli üretime dayanacak, Türkiye'nin bel kemiklerinden biri savunma sanayii olacak"
    Yiğit Bulut
    Yani 180 derece dönecekler.böyle birşeyin olması bu ülkede imkansız.küçük bir oranda kısmen olabilir ama tam üretim modeli imkansız. Halk üretmeyi değil tüketmeyi daha çok sever ki 60 yıllık tercihlerinden de bu açık açık görülüyor.

Bugünün 1 lirası yarının 10 lirasıdır.

6. Esas

Aselsan (ASELS, Nötr): ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan Dost/Düşman Tanıma/Tanıtma Sisteminin (IFF Mod-5) tedariki maksadıyla, 28 milyon ABD Doları bedelli bir sözleşme imzalandı. Şirket ayrıca, çıkarılmış sermayesinin %100 bedelsiz artırılmasına ilişkin hisselerin dağıtımına 25 Mayıs tarihinden itibaren başlayacak.
    Halk Yatırım

Esas

herkese günaydınlar...

bu beklentiniz bir öngörü mü yoksa belli teknik sonuçlara mı dayanıyor?

Alıntı Originally Posted by mustafaaxu Yazıyı Oku
    bugün TAVAN bekliyorum

YTD...

Duhul
    May 2014
    İkamet
    ESKİŞEHİR
    Gönderi
    665

Esas

"ASELSAN'DA NET KÂR BEKLENTİLERİ AŞTIâ€

Ceren Bakçay/Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı

"Aselsan, 2016 ilk çeyrekte önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17 düşüşle 634 milyon TL net satış geliri elde etti. Beklentimiz, 817 milyon TL idi. Cirodaki düşüş, ihracat gelirlerinin artmasına karşın yurtiçi satışlardaki azalıştan kaynaktandı. Aselsan'ın yeni aldığı işlerle 2015 yılsonunda 4,3 milyar dolar olan bakiye siparişleri, 2016 yılı ilk çeyreğinde 4,4 milyar dolar seviyesine yükseldi. Şirket, 120 milyon TL'lik piyasa beklentisi ve 111 milyon TL'lik beklentimizin üzerinde 145 milyon TL FVAÖK elde etti. Aynı şekilde 112 milyon TL'lik net kâr da 69 milyon TL'lik beklentimizin üzerinde gerçekleşti. Döviz yükümlülüğü olan şirket, 2016 ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre döviz kurlarındaki düşüşten olumlu etkilendi. Hisse ile ilgili olarak 'Endekse Paralel Getiri' kararımızı koruyor, hedef fiyatımızı 20,28 TL olarak güncelliyoruz."

Sayfa 102/898 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •