Sayfa 1/48 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 378 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Firavunlar Ülkesi - MISIR

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Arrow Firavunlar Ülkesi - MISIR

Mısır görülmesi gereken ülkelerin başında geliyor. Tapınakların çoğuna ağzımız açık bakıyoruz.

Mısır’a 2006’da gitmiştim. Tamamen unutmadan önce yazmaya başlayayım.

Mısır için ilk önce vize almak gerekiyor.
    Vize için konsoloslukların çoğu bir sürü evrak ister. Mısır sadece 2 fotoğraf, pasaportunuzun ilk birkaç sayfasının ve son sayfanın fotokopisini istiyor.
    Vize formunu birkaç dakika erken giderek orada da doldurabilirsiniz.

Konsolosluğa giderken şık bir bina göreceğinizi zannetmeyin. Yalının bahçesin yıkık dökük bir kulübe koymuşlar, millet karda – yağmurda dışarıda sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlar.

Vizeyi bir haftadan önce vermiyorlar, sebebi de evraklar Mısır’a gidiyormuş.

Mısır’a gitmeden hepatit aşılarınızı yaptırın.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

ama binanın yeri ve mimarisi cok iyi şu bebekteki değilmi...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Mısır hayal edemiyeceğiniz kadar pis bir ülke. Yanınızda ıslak mendil götürün. Yedek kıyafetiniz mutlaka olsun. Sokakların tozundan, pisliğinden üstünüz başınız kirleniyor.

Otel bulmak problem değil. Oteller genellikle temiz, fiyatlar idare eder

Kahire havaalanına indikten sonra şehire taksiyle gitmek gerekiyor. Eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız otelden taksi gönderebilirler ama parasını siz ödeyeceksiniz.

En çok Mısır'da pazarlık etmek gerekiyor. havaalanı-şehirmerkezi; 35-50 gine arası.

İstedikleri fiyatı kesinlikle vermeyin, sadece taksiler için değil, alışverişte de mutlaka pazarlık edin.

Çok kolay yalan söylediklerini unutmayın.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by Çetin Sürel Yazıyı Oku
    ama binanın yeri ve mimarisi çok iyi şu bebekteki değilmi...
    Ben 1951 yılında İskenderiye'de yapılan ilk Akdeniz Oyunlarının kokteyline atletizm hakemi sıfatıyla davet edilmiştim. Bebekteki konsolosluk yalısı muhteşem bir bina idi.

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Kobe/Japan
    Gönderi
    4,679
    Blog Yazıları
    23

Esas

Sn Balaban, Misir'a benim ozel bir ilgim var ve yazdiklarinizi ve gozlemlerinizi dikkale izleyecegim.
    Saygilar ve selamlar.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Alıntı Originally Posted by balaban Yazıyı Oku
    Mısır hayal edemiyeceğiniz kadar pis bir ülke. Yanınızda ıslak mendil götürün. Yedek kıyafetiniz mutlaka olsun. Sokakların tozundan, pisliğinden üstünüz başınız kirleniyor.

Otel bulmak problem değil. Oteller genellikle temiz, fiyatlar idare eder

Kahir havaalanına indikten sonra şehire taksiyle gitmek gerekiyor. Eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız otelden taksi gönderebilirler ama parasını siz ödeyeceksiniz.

En çok Mısır'da pazarlık etmek gerekiyor. havaalanı-şehirmerkezi; 35-50 gine arası.

İstedikleri fiyatı kesinlikle vermeyin, sadece taksiler için değil, alışverişte de mutlaka pazarlık edin.

Çok kolay yalan söylediklerini unutmayın.
    öncelikle topiğiniz hayırlı olsun...
    eeee sevgili balaban serde araplık var pis olmalarına şaşırmamak gerekir....

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    Ben 1951 yılında İskenderiye'de yapılan ilk Akdeniz Oyunlarının kokteyline atletizm hakemi sıfatıyla davet edilmiştim. Bebekteki konsolosluk yalısı muhteşem bir bina idi.
    herhalde o tarihten beri hiç bakım görmemiş en azından dışarıdan öyle görünüyor...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by Çetin Sürel Yazıyı Oku
    ama binanın yeri ve mimarisi çok iyi şu bebekteki değilmi...
    Yeri Bebek Parkı yanı. Bina süper ama boyası yok, dökülmüş vaziyette.

Bu dediğim kulübe Parkın yanındaki girişe yapılmış, köpek kulübesinin biraz büyüğü.

Sayfa 1/48 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •