Sayfa 4/1029 İlkİlk ... 2345614541045041004 ... SonSon
Arama sonucu : 8229 madde; 25 - 32 arası.

Konu: HALKB- Türkiye Halk Bankası A.Ş.

Esas

Hay senin Apple in batsın. Bıktırdın artik

Esas

Vakıfbanka bakip iç çekiyorum.yanlış ata oynamışız.bizimki eşekmiş meğer !!! :banghead:

Esas

Forumda 18 kişi var. Kemerleri bağlayalım mı. ???

Esas

Alıntı Originally Posted by onersahin Yazıyı Oku
    Forumda 18 kişi var. Kemerleri bağlayalım mı. ???
    acil inişe mi geçiyoruz?

5. Esas

5 dakikalık macd çalıştı komisyondan aracı kurumu sevindirecek kadar kar ettik

Esas

Alıntı Originally Posted by orlondoww Yazıyı Oku
    Dünkü alımlardan sonra endexin düşüşü beni düşüncelere itti
    Credit suısse mal topluyor ama endex düşüyor tam 1 aydır yerinde sayıyor endex

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    Daha öncede söyledim bıktırma operasyonu son hızıyla devam ediyor. Sabırlı olun 1 yukarı 1 aşağı devam edecek, buralarda taban oluşturuyoruz çok sağlıklı hareketler bunlar 8.46 aşağı gecilmedigi sürece sorun yok. 2019 ilk çeyreğine kadar rahatız.

Esas

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    28 Haziran 2013 Apple hissesi 56 dolar
    3 Yıl sonra, Dün Apple hissesi 106 dolar

28 Haziran 2013 dolar 2,03
    3 Yıl sonra, Dün dolar 2,96

28 Haziran 2013 Halkbank 15,83
    3 Yıl sonra, Dün Halkbank 8,82

3 Yıl önce
    100 bin TL Apple da olsaydı şimdi 275 bin TL
    100 bin TL Dolar da kalsaydı şimdi 145 bin TL
    100 bin TL Halk da şimdi 55,7 bin TL

Bu yazıma kafası hala basamayanlar için 3 yıl önceki değeri ile şimdi Halkbank ne olmalıydıyı da ekleyelim.

3 Yıl önce 15,80 e alına bir halkbank hissesi dolardaki kazancı bertaraf etseydi şimdi en az 22,90 olması gerekirdi.
    3 Yıl önce 15,80 e alına bir halkbank hissesi Apple hissesindeki kazancı bertaraf etseydi şimdi en az 43,45olması gerekirdi.
    3 Yıl önce 15,80 e alına bir halkbank hissesi fazideki kazancı bertaraf etseydi ort. yüzde 12 diyelim) şimdi en az 22,28 olması gerekirdi.

Yahu adam hala hele bir 9-10 olsun diyor.
    Yahu faize göre bile kurtarır fiyat 22,23 olmuş.
    9 olsa ne olacak 10 olsa.
    Sen zaten batmışsın bu Asyabank tan devşirilerek gelen ATANMIŞ YÖNETİCİLERİN CİRİT ATTIĞI devlet hissesine güvenerek.
    Adamlarda bir ışık olsa Asya bank batmazdı. Onların "ışığı" sadece cemaat şirketlerini aydınlatmamış mı?
    Halkbank mutlaka cemaat şirketlerine verdiği kredilerle de araştırılmalı.
    Muhtemelen yapılıyordur veya yapılacaktır.
    Veya kol kırıldı, yen içinde kalırla üstü kapatılacaktır.
    Ancak bizim suçumuz ne?
    Devlete güvenmek mi?
    Bu Devlet değil miydi, bu fiyatın 3 katı ile bu bankayı arz eden?
    Devlet vatandaşını kandırır mı?
    3 yıl sonra baktığımızda apple ı 100$ da hulk u 10$ da görebiliriz dönem dönem farklı fiyatlamalar olabilir ayrıca şu an teknoloji şirketlerinin ayrı bir avantajı var. Yurt dışında ki bankacılık hisseleri ile karşılaştırmak daha doğru olur sanırım.

Esas

Alıntı Originally Posted by dolareur Yazıyı Oku
    3 yıl sonra baktığımızda apple ı 100$ da hulk u 10$ da görebiliriz dönem dönem farklı fiyatlamalar olabilir ayrıca şu an teknoloji şirketlerinin ayrı bir avantajı var. Yurt dışında ki bankacılık hisseleri ile karşılaştırmak daha doğru olur sanırım.
    Apple örnek olarak verilmiştir.
    Asıl sorun Hlakbankın faiz kazancına göre bile neredeyse 3 kat uzak olduğudur.
    Bu ise bir hisse için tükenmişliği ifade eder. Ki faiz hesabında vicdanlı davrandım. Ben çoğu kez 13 ve 14 ile aktifbank bonosunda değerlendiriyordum. Tabii bir de bileşik getiriyi veya 6 aylık 1 yıllık artı yüzde onluk spotaj avantajını da eklersen zararlar dağ olur.

Sayfa 4/1029 İlkİlk ... 2345614541045041004 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •