Sayfa 12/757 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 6056 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Bana Göre

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Tam üç sene geçmiş bu başlığa yazdıklarımızın üzerinden.

Baştan sona kadar okudum. Eskimemiş..

Bushido, ceng, ganesh, balaban, eletrikçi, Dr. Gürkan..

Yazmışlar ..

Geçmiş gün olur ki hayali cihan değer..

Buradan devam edeceğim..

İnsana dair...
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 20-06-2010 saat: 12:37.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Vatan savunmasında ölen 11 gencimizi devlet ricali Van'da havaalanında gerçekleştirlen bir törenle ebediyete uğurladılar..

Artık halkın katıldığı cenaze törenlerine katılmaya yüz ve cesaretleri kalmayanlar için iyi bir çözüm olduğu söylenebilir..

Şehit cenazesine katıldılar mı? Katıldılar..Görevlerini yaptılar.

11 şehit için eller semaya kalkmışken, kulaklarımıza bir yenisinin haberi düştü..

Yenileri gelmeye devam edecek..

Ocaklara şu sıcak yaz aylarında alev topları düşecek..Yakacak gönülleri..

Sıcak dünya gündeminde, ülkemizi çok sıcak bir yaz bekliyor..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Son 4-5 gündür sitenin eski canlılığında bir gerileme hissediyorum. Bunu istatistiki olarak çok daha iyi saptayabilir yöneticiler.

Eğer tespitim doğru ise bunda "siyasi forum"un ayrı bir site haline getirilmesinin etkisi var mıdır acaba? Bilemiyorum.

Bunun dışında "Borsa Genel" bölümündeki topiklerin eski formlarında olmadıklarını düşünüyorum.

Benimki sadece elle alınan nabız ölçümü gibi. Daha bilimsel bir yaklaşım şart biliyorum.
    Geçmiş gün..Birara siyaseti tümüyle kaldırmıştı yöneticimiz forumdan.

Başka bir site açmıştı..Türk siyasi forumu mu neydi adı..Tam hatırlamıyorum.

Red Kit'le orada denedik çok kısa bir süre ..

Olmadı..Fazla rahatsızlık vermiştik çevreye..Diye hatırlıyorum..

Siyaset fazla sert tartışılıyor bu coğrafyada..

Son açtığım üç başlık da sabah kalkıp baktım ki tümüyle kaldırılmış..

Herkesin başını ağrıtıyor anlaşılan..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

250 KİŞİ İDDİASI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da bazı basın organlarında baskını gerçekleştiren terörist sayısının 250 civarında olduğu bilgisine yer verildiğini anımsatarak, bunun gerçeği yansıtmadığını, “Bu rakamın doğru olmadığını” söyledi.

Orgeneral Başbuğ, 57 kişilik bir saldırı grubunun bölgeye geldiğini, 23 kişilik terörist grubun da saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15081664.asp?gid=373

Bayılırız abartmaya, çarpıtmaya, uydurmaya..

Hele hele iş kahramanlık menkibesi yaratmaya gelince endazemiz şaşar..

Bizim karşımızdaki ordu mutlaka dört katımızdır..

Timur'un ordusu Yıldırım Beyazıt'ın ordusunun bilmem kaç katıdır.. Yoksa yenemez..

Yerleşim yer yakınlarına düşen ve pilotu da ölen tüm uçak kazaları için klişemiz hazırdır:

"şehrin üstüne düşürmemek için kendini feda etti."

Tüm PKK çatışmalarında üslup başlık aynı: hain pusu, hain saldırı..

Bu yaklaşım bizim zeka seviyemizi temel alan bir anlayış üzerine inşa edilmektedir.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Miroslav Stoch..

Galatasaray ve Fenerbahçenin almak için birbirine girdiği ve Fenerbahçe'nin 4 yıllık sözleşme imzalayarak büyük başarı sağladığı medya tarafından pompalanan Chelsea'nin Slovak futbol yıldızı..

Şu an Paraguay-Slovakya maçını izliyorum..2. yarı.. Stoch sahada yok. İlk maçtada ikinci yarıda oyuna girmişti..

Slovakya Fifa sıralamasında 34. sırada bir milli takım..

Adamın 4 yıl bulunduğu Chelsea 'de oynadığı maç sayısı 4.

Yıl başına bir adet..

Bir garabet var ama nedir anlayan beri gelsin..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

En hüzünlü Babalar Günü hediyesi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen terörist saldırıda şehit olan Keşanlı Piyade Onbaşı Mustafa Kayın'ın (21) babası Süleyman Kayın, oğlunun kendisine en güzel Babalar Günü hediyesini verdiğini söyledi.

Şehit Piyade Onbaşı Mustafa Kayın'ın Edirne'nin Keşan ilçesindeki evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Taziyeleri kabul adan Mustafa Kayın'ın babası Süleyman Kayın, "Her şey vatan için. Konuşacak bir şey bulamıyorum." dedi.

Anne Sevgi Kayın ise şunları söyledi: "Çok acı yaşıyoruz. Bayraklarla geliyor yavrum. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın. Allah onları perişan etsin. Oğlumu aslanlar gibi yolladım askere. Hiçbir şey diyemiyorum."

Ağabey Süney Kayın ise PKK terör örgütüne tepki göstererek, "Delikanlılık dağda olmaz. Gelsin burada delikanlılık yapsınlar. 250 kişi 20 kişiye silah atmaz. Biz buradayız." diye konuştu.

http://www.stargazete.com/guncel/en-...ber-270964.htm

Şehit ailesinin söyledikleri oldukça dikkate değer..

Babanın inanç seviyesine şapka çıkarmak lazım. Kaç baba, evlat acısı karşısında böyle birşey söyleyebilir. Ben söylemem..Söyleyemem..

Ağabey ise yukardaki yazımda vurguladığım abartarak rahatlama yaklaşımı içinde. "250 kişi 20 kişiye silah atmaz " diyor..

En gerçekçi kendime en yakın bulduklarım daima anneler..

Acılı anneler..

Ömür boyu gülmeyecek anneler..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Geleneğimizde modla tartışmak yok..

Ama siyaset yasak değil Gündem bölümünde ..Öyle biliyorum..

Yanlış mı biliyorum?

Ayrıca bir yanlış anlamayı önlemek için: Yöneticilerin yaptıklarına hiçbir diyeceğim yok.Kapatmışlarsa öyle gerekmiş kapatmışlardır..

Benimki sadece bir tespit..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Biz İzmir'liler son 40 senede bu yoğunlukta ve bu kadar uzun süre yağan bir sağnakla ilk defa karşılaşıyoruz kanımca. Öyleki hayatlarında ilk defa böyle bir şeyle karşılaşan İzmir doğumlu çocuklarım bastırılmış bir panik halinde odanın içinde dolanıp duruyorlar.

Haziranın yarısını geçeli çok oldu. İzmir için günlük güneşlik havaların yerini kış aylarında bile görmeye alışık olmadığımız bir anomali aldı.

Neyse bu da geçer. Güneşten sıcaktan, kuraklıktan şikayet ederiz gün gelir. Önemli değil.

Ya mahsulü, meyvesi, tarlada bahçede kalmış çiftçi ne yapıyor şimdi kimbilir..

Kiraza, kaysıya, vişneye, hububata iyi gelmeyen bu yağış, ayçiçeğine iyi geliyordur..Çelişki mi ararsın?

Sonuçta doğa kendi bildiğini okur. Bize soracak değil ya.

Bizler doğadan daha önce aldığımız dersleri unutmazsak daha az zarar görürüz.

Dere yatağına ev yapan uyanık gecekonducu vatandaş ve ona göz yuman devlet idaresinin ise başı iyice derttedir şu günlerde..

Ders alır mıyız dersiniz?

Sayfa 12/757 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •