Sayfa 52/757 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 6056 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Bana Göre

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    ANTALYA- TÜRKİYE
    Gönderi
    12,360
    Blog Yazıları
    117

Esas

Bora abi senin sorularına cevap vermicem saygımdan ötürü....Bilesin ki bu siyasi vs görüş ile ilgili değil...Bu parti programını bile bilmeyen birinin o parti hakkında ahkam kesmesi ile ilgili...

Benim imzamda bulunan bayrağı yada amblemi kendine dert etmiş küçük düşünceli insanlarla ilgili....

Beni bilip tanımadan benim milliyetciliğimi eliştirenlerle ilgili....

Elbette herkesin değişik düşünceleri olacak...olmalıda...ama değişik düşünceleri olacak diyede bilip bilmeden,araştırmadan,düz bir şekilde sanki çok eminmiş gibi yada biliyormuş gibi yazması kabul edilir değil....

Şaka olarak belirttiğin şeye gelince Bunu bilmeyen yok gibi...Sizinle hep rakam,borsa,edebiyat,eğitim ve sanattan konuştuğumuz için bu tarafı eksik kalmıştır....

İmzamda bulunan dalgalanan bayrağın Benim milliyetçi yapımla bağdaştıranlar bilsinler ki; O bayrak Bize unutturulmaya çalışan NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE özlü sözünü Tamamlayıcı bir simgedir....

Önceki imzamda da Fenerbahçe ile ilgili yazılar vardır... ve Fenerbahçe amblemi....

Ama ne hikmetse burada bana göre diye ahkam kesenlerin gözüne batmıştır...Çünkü Kendileri TAHAMMÜLSÜZ kişilerdir....Tahammül kelimesini kendi uygulayamayanların bu kelimeyi kullanmalarıda ayrıca komiktir....

Neyse Abi sana karşı bir yanlışım olmuşsa affet...Sen değer verdiğim birisin....Ve öyle kalacaksın....

iyi geceler...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Hiçbir yanlışlık yok sevgili Levent..

Adamın hası insanlığın hayrı ile uygun inançları için savaşır ve yaşar..

Saygı göstermemizin özünde de saygı talebimiz vardır..

İşaret ettiğin slogana gelince:

Bu ülkede yaşayan herkesin tüm vatandaşları bir müşterekte toplayan, öncelik ve özellikle ırksal bir iddia taşımayan "Türklüğümüzle" gurur duymamız kadar doğal birşey yok benim için...

Ben sağcı birisi değilim ama beni de temsil eden bir slogan bu..

Ve Türkçe'm ile bayrağım.. Özgürlüğümün sembolleri..

Neyse laf çok..Geç oldu..

İyi geceler..

Esas

İspanya'da siyasetçiler her yıl olduğu gibi bu yıl da mal varlıklarını açıkladı.

Başbakan Jose Luis Rodrgiuez Zapatero'nun, eşiyle ortak banka hesabında 34 bin 925 avro para olduğu ve Leon kentinde yine eşiyle ortak 674 metrekarelik bir arsası bulunduğu görüldü.

Zapatero'nun başbakan olarak yıllık geliri 56 bin 981 avro olurken, toplamda yaklaşık 3 bin avroya gelen 3 farklı emeklilik fonunun bulunduğu bildirildi. İspanya Başbakanı'nın 2009 Ekim ayındaki mal varlığında gösterdiği 80 bin 847 avroluk banka borcunun ise bu yıl kapanmış olması dikkati çekti.20 Kasım'da yapılacak erken genel seçimlerde, İspanya'nın iki büyük partisinin başbakan adaylarının mal varlıklları ise şöyle:

Sosyalist İşçi Partisi'nin (PSOE) adayı Alfredo Perez Rubalcaba: 984 bin 281 avro, 215 bin 225 avro değerinde bir ev ve 10 bin 611 avro değerinde bir garaj.

Sağ görüşlü Halk Partisi'nin (PP) adayı Mariano Rajoy: 597 bin 442 avro, değeri açıklanmayan 4 ev, 313 bin 780 avroluk yatırım fonu.

İki başbakan adayının da hiçbir banka kredi borcu olmadığı kayıtlara geçerken, PP lideri Mariano Rajoy da, mal varlığıyla ilgili, ''Her ay sonunda hesabıma bakıyorum ve herkesin yaşadığı sorunları ben de yaşıyorum'' dedi.

Yazık adamlara...Bu maaşla, bu servetle Türkiye'de genel müdür bile olamazsın.Kaldı ki başbakansın...

http://www.izlesene.com/video/italya...nimadi/3895685
    Garson İngiltere Başbakanını tanımadı....
    Kendisinden kahve isteyen başbakan cameron'a ''kendin al'' dedi...

Moda kavramlarımız var ya ....
    Siyasetçi ''in'', asker ''out''...
    Normalleşme...Sivilleşme...

Kendimizi kandırmayalım ...Normalleşme, sivilleşme ,tam da videodaki gibi bir şeydir...Askeri fil dişi kulesinden indirip yerine kendin çıkıyorsan normalleşmiyorsun aslında...O fil dişi kuleyi yıkıp sen de vatandaşın gibi sıradan bir hayat sürüyor musun ? O zaman normalsin işte...

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,223

Esas

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak bu Şike soruşturmasında izlenen yöntemlerden başından beri oldukça rahatsızlık duymaktayım.

Ancak en çok sevindiğim husus bu suçun talimattaki karşılığının küme düşme cezası olması.

Bu cezanın değiştirilerek, sırf Fenerbahçeyi kurtarmak!!!!! gibi yüce bir amaç gözetilerek!!!!! (-)puan cezası ile ligde lekeli bir şekilde devam şekline çevrilmesine şiddetle karşıyım.

Esas

Bana göre topiği aslında Sn.Bora Yaşar ın güncel haberlerle ilgili (çok ta siyasi olmayan) kendi düşüncelerini ve yorumlarını yazdığı bir topikti ve zevkle okuyordum...Bence öyle kalsa iyi olacak yine...

Topiğe çok müdahele edilirse işin cılkı çıkacak ve kapanan siyasi topiklere benzeyecek...Tatsızlaşmaya başladı bile son zamanlarda...

Esas

Okumak duymanın,dokunmanın aksine çok daha karmaşık bir zihinsel süreç. Daha önceden öğrenilmiş harfler belirli sesleri çağrıştırıyor. Beyin göz aracılığıyla bunları algılıyor. Bir bakıma ''sesi görüyor'' aslında...Bu simgeler yani harfler önce heceleri ve heceler de bir bütünü yani kelimeleri oluşturuyor. Kelimeler bir şey anlatmaya soyunuyor sonra, bir şey cümleler halinde anlatılıyor. Ve daha önce yaşanmış ya da bundan sonra yaşanması mümkün bir ''şey'' anlatılıyor.
    Tüm bu zahmete girip okunduğunda ise değer yargıları devreye giriyor. Okunan şey yorumlanıyor derhal beyin tarafından.
    İşte tam bu noktada yani yorumlanma aşamasında insanların büyük kısmının önyargıları ya da daha çok ''önkoşulları'' -kestirip atıyor-.
    Kestirip atmak esasen insan denen varlığın en işe yarar (!) icatlarından birisidir. Bir noktada bencillik vardır bunun altında. Çünkü kestirip attığı şeyin gerçek olabileceği onu ürkütmektedir.(bazen) Bastırdığı bilinç yani bilinçaltı zaten bilmektedir kestirilip atılanın doğruluğunu ama o da ''ses çıkarmaz'' yani bilinçaltından yüzeye çıkmaz. Yine de sinirler bir tepki verir ''hadi canım sen de, atma Recep, burada yazılanlar formata uymuyor , aile var hemşehrim'' gibi.
    Tablonun diğer boyutunda ise nefes almak için dışarı çıkanlar var. Bir sigara molası gibi biraz.
    TV yok, gazeteler zaten kötüydü iyiden iyiye azıttılar, Banı Güven gibi aslında rahatsız edici şeyler bile söyleyemeyen birisi bile NTV den hem de kovulabiliyor. Can Dündar gibi ''Atatürk'e saldırma '' işlevini yerine getirenler bile tasfiye ediliyor.
    Bu ortamda bazı insanlar , internet denen deryanın minicik adalarında ve bazen bu adaların az bilinen sahillerinde nefes almaya çalışıyor.
    Ama orada bile ''aile var'' diyen birileri , ''siyasetin yalnızca meclis denen yerde ve yalnızca otocamcı,AÖF mezunu , esnaf gibi insanlardan oluşan siyasetçilerce yapılacağını , bu güzel sahilde siyaset hakkında yazmanın doğru olmayacağını ''aımsatabiliyor.

İyi de burada bile beni nereden buldun Ve onca karmaşık okuma süreci zahmetine girişip neden okuyorsun ki? Kestirip atmana bile gerek yok. Okuma olsun bitsin.

Konuyu sahiplenmekse amaç evet , böyle konuların rayından çıkarılma tehlikesi hep vardır. O bakımdan özenli davranmak , çok da ''sığlaşmamak '' gerekir. Amaç konuyu korumaksa ki öyle olmadığına eminim buna saygı duyulur. Ama amaç ''burada aile var burada kafayı çekmeyin '' ise biraz düşünmek lazım.

İngiltere Başbakanını tanımayan garson, İspanya Başbakanının komik(!) malvarlığı siyasi konu filan değildir...Normalliktir.Anlatabiliyor muyum ?
    Sanmıyorum.
    Saygılar...

Esas

Alıntı Originally Posted by metkon Yazıyı Oku
    Bana göre topiği aslında Sn.Bora Yaşar ın güncel haberlerle ilgili (çok ta siyasi olmayan) kendi düşüncelerini ve yorumlarını yazdığı bir topikti ve zevkle okuyordum...Bence öyle kalsa iyi olacak yine...

Topiğe çok müdahele edilirse işin cılkı çıkacak ve kapanan siyasi topiklere benzeyecek...Tatsızlaşmaya başladı bile son zamanlarda...
    Ben bu konuda Sn.Bora Yaşar ın samimi düşüncesini merak ederim doğrusu...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    "Bana göre" ile benim muradım zaten bu subjektiflik, görecelilik vurgusu idi..

Bana göre doğru , sana göre değil..

Bana göre güzel, sana göre değil..ila gibi..

Burasını herkesin kendine göre'yi yazacağı serbest kürsü olarak kabul edelim..
    Bu benim samimi görüşüm..

Burası serbest kürsü..

Aslında bu forumda her başlık da öyle..

Yeterki başlığın hava, özellik ve içeriğini bozmayalım..

Sayfa 52/757 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •