Sayfa 12/64 İlkİlk ... 210111213142262 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 89 - 96 arası.

Konu: TÜRKİYE'DE parite işlemleri için en güvenli aracı kurum

Esas

Alıntı Originally Posted by exxx Yazıyı Oku
    evet haklısnız, forex'te teşkilatlanmış bir piyasa yok.

yukarıda yazdıklarım da, özellikle emirlerin iletilmesiyle ilgili olarak yazdıklarım benim sağdan soldan okuduklarım ile birleştirdiğim kendi yorumlarım, onu da belirteyim bu arada.

Küçük hesaplarda yapılan küçük işlemlerin çoğunu firmalar kendisi karşılar. (yeni başlayan küçük yatırımcıların yüzde 90'unu kaybettiği için firmalar bu işlemlerin karşı tarafını almakta son derece isteklidirler. Bir de küçük işlemlere zaten aracılık etmeleri zordur, dolayısıyla o emirleri piyasaya geçiremezler) Fakat emir oranları büyüdükçe, büyük emirlerin çoğu bu piyasada para kazananlardan geldiği için, bu emirler piyasaya iletilir ve firmalar sadece spread'den kazanmaya çalışırlar.
    *
    kurumların güven derecesini belirten bir scala malesef yok. 2 sene önce dünyanın en büyük banka dışı aracı kurumlarından birisi olan Refco batmıştı mesela, hem de halka açıldıktan kısa bir süre sonra. CEO'sunun hırsızlığı yüzünden kaç yıllık firma batıverdi. Refco'yu gördükten sonra (ki bende hesabımı tesadüf eseri kısa bir zaman önce kapatıp başka bir yere geçmiştim) şunu net olarak söyleyebilirim ki hiç bir firmaya güven olmaz.

o yüzden hesap açacaksanız öncelikle küçük bir meblağ ile açmak ve işlem yaparken bir kaç kurumu birden kullanmak aklıma gelen ilk çözümler.

onun haricinde işlem yaptığınız kurumun hangi otorite tarafından denetlendiğini iyi takip etmenizi öneririm. Özellikle bir Amerikan firması seçiyorsanız CTFC ve NFA onaylı firmalarla çalışmanız iyi olabilir. (ama NFA onaylı firmaların da batabileceğini unutmamak lazım ama en azından paranızı kurtarma ihtimaliniz oldukça yüksektir.) (nitekim daha geçen ay NFA'in 4 firmanın işlemlerini durduğunu okumuştum bir yerden)

Benim kullandığım ya da çevremdeki insanlardan gerek para transferi olsun gerek işlem yapma açısından olsun sorunsuz ve dürüst olarak çalışan firmalara örnek olarak: FXSOL, Forex.com (GAIN), FXCM, ODSL, Man verilebilir.

Bir de www.forexbastards.com adresine girerek oradaki kullanıcı yorumlarını takip etmek kurum seçmede yardımcı olabilir.

http://www.fxstreet.com adresine de bakmanızı öneririm. orada broker karşılaştırma yapabilirsiniz. Oradaki firmaların çoğu da güvenilir firmalardır.

dolayısıyla seçtiğiniz kurumun hem güvenilir olmasına hem de uygun şartlarda işlem yapabilecek bir durumda olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Valla elinize kolunuza sağlık .Bende bir yıldır rakamlara bön bön bakıyorum .Seneye kısmetse piyasaya ufaktan girmeyi düşünüyorum .Yazıları okurken çok aydınlatıcı bilgilerinizden bayağa yararlandım .Teşekkürler.

2. Esas

Cantor Fitzgerald adlı şirket internetten bakın ben burda açtım hesap

Esas

internette gezerken NFA ile ilgili bir yazıya denk geldim. Yazı son zamanlarda Amerikan medyasında FX işlemi yaptıran firmaların sermaye yeterliliklerinin yeterli olup olmadıkları üzere...

"Looks like the media is starting to pick up on the undercapitalization story. Both FX Week and Euromoney did recent stories on what I have been saying for several weeks now:

Proposed NFA rules seen as catalyst for consolidation in US retail
    http://www.euromoneyfix.com/

US regulators clamp down on retail FX dealers
    FX Week - The Global business of foreign exchange lic%2FshowPage.html%3Fpage%3D459830

Subscriptions are required for both but here is the money quote from the FX Week:

The NFA said it has been concerned about the lack of protection for FX customers. "From what we've been seeing and the enforcement actions we've been taking recently, for the protection of the customer in the markets, we really need to raise the minimum capital requirement for these firms," said a Chicago-based NFA spokesman.

Since March, eight FDMs have fallen under the NFA's early warning requirement of $1.5 million, and the regulator's worries have been heightened as the amount of retail customer funds held by FDMs has increased to more than $1 billion as of May 22.

The largest FX dealer firms are well clear of the proposed $5 million requirement, according to the CFTC's May 31 report of adjusted net capital holdings, which showed CMS holding $11,512,421, FXCM $55,668,469, FX Solutions $12,650,227, Gain Capital $18,694,143, GFT $47,681,883, and Oanda $35,361,139. "

İngilzce bilmeyenler için kısa bir özet yaparsam Mart ayından beri 8 firmaya (hangi firmalar olduğu belirtilmemiş ama başka bir forumdan bulduğum listeyi aşağıya koyuyorum) sermaye yetersizliğinden dolayı NFA tarafından uyarı yapılmış.

Sermayelerine göre en büyük FX firmaları ise CMS holding $11,512,421, FXCM $55,668,469, FX Solutions $12,650,227, Gain Capital $18,694,143, GFT $47,681,883, and Oanda $35,361,139 olarak belirlenmiş.

Başka bir forumdan bulduğum liste ise şöyle:

Dead Firms Walking
    One World Capital ($1,105,000)
    Velocity4X ($1,587,000)
    Direct Forex LLC ($1,523,000)
    FiniFX ($1,464,000)
    Forex Club ($3,304,000)
    GFS Futures & Forex ($3,074,000)
    Nations Investments ($1,699,000)
    Royal Forex Trading ($1,102,000)
    SNC Investments ($1,565,000)
    FXDD ($781,000)
    I Trade FX (-$3,039,000!!!!! Close to Bankruptcy!!!!)
    MB Futures ($3,080,000)
    Money Garden ($3,399,844)
    United Global Markets (Bankrupt)

vizyoncu Guest

Esas

Bilgiler için tesekkurler exxx
    Bu bilgiler su an cesitli yabanci forumlarda da tartışılıyor.Sirketlerin mali durumlarini bilmek musterilerin konforu icin onemli bir kriter oldugu biliniyor.
    Keza iç borsada da mali yapisini dogru duzgun bilmediginiz bir sirkete yatirim yapilmasinin oldukca riskli bir eylem oldugu aşikardır.Tabii bu arada sicilininde temiz olmasi aranilan koşullar arasında gelir.
    Herkeze bol kazanc!

5. Esas

arkadaslar ulukartal veya hedefonline ile calisanlar varsa tavsiyelerini beklerim

Arrow

Alıntı Originally Posted by mimar133 Yazıyı Oku
    selam,
    Acm Türkiye temsilcisi Sühan Bey cumartesi günü saat 10:00 da bana gelecek; acm hakkında görüşme yapmak için, Anadolubank'ın yeni sisteminden memnun olmayan arkadaşlar eski sistemi kullanmaya devam etmek isterlerse yada ilgisini çeken arkadaşları aramızda görmekten memnun olurum..
    gelmek isteyenler için adres Çemberlitaş-İstanbul,
    ilgilenenler özel mesajla dataylı bilgi alabilirler..

lokman
    Sn.mimar133 sonuç ne oldu acaba...?...bilgilendirirseniz sevinirim....syg

Esas

Alıntı Originally Posted by onlıne Yazıyı Oku
    Sn.mimar133 sonuç ne oldu acaba...?...bilgilendirirseniz sevinirim....syg
    selam Sn online, Acm yetkilisi Sühan Kunga ile görüşmemizi yaptık yaşanabilecek ve yaşadığımız problemleri anlattık, data anında açılan spreadların düzeltilmesini istedik, altın spreadının 0.50 ye ve diğer yüksek spreadların düşürülmesini istedik, ACM de hesap açmak isteyen arkadaşların evraklarını kendisine teslim ettik(ups postayla 35$ a gidiyor isviçreye), ve 13-19 agustos haftasında istanbulda olacağını ögrendiğimiz Sühan Beyi anadolu gezisine uğurladık..

8. Esas

bu triafx nasıl arkadaşlar bilen kullanan var mı?? bir de usd-try yada euro-try işlem yapabileceğim kurumları bilen var mı?? bu pip olayı neden try de çok oluyor onuda anlamadım bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler...

Sayfa 12/64 İlkİlk ... 210111213142262 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •