Sayfa 2/908 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 7259 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,525

Esas

3.1 opsiyoncuların acelesi var galiba ... Hafta sonu gelmeden bu işi garantiye alacaklar gibi duruyor....

Esas

Davutoğlu hükümetteyken bir ara 2,80 civarına düşünce almıştım. 4 ayda nereden nereye geldi. Uzun vadeli olarak Türkiye'de USD her zaman kazandırır daha doğrusu elinizdeki paranın erimesine engel olur diye düşünüyorum.

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

Moody's sonrası kurun yukarıda dengelenmesini zaruret olarak görmeye başladım. Bazılarının zannettiğinin aksine TR'de bir dolar matbaası yok. Dünyada sadece bir yerde var. Şu fikir karşıma çok geliyor : Dünyada krizden sonra çok dolar basılmış iken nasıl olur da değeri artar ? Ancak JPY, EUR gibi paraları basan merkez bankaları da FED'e rağmen hız kesmeden enjeksiyonlara ve emisyona devam ediyorlar ise TRY'nin temel verilerine bile bakılmaksızın değer kaybetmesini normal görüyorum. Sonuçta küçük ülke küçük ekonomiyiz. FED faiz artırım döngüsünde iken, TCMB faiz indirim döngüsünde, kur bu zamana kadar iyi bile dayandı bence.

2014 Ocak ayını hatırlayanlar vardır. TCMB fena köşeye sıkışmıştı ve istenileni verdi. O Başçı'nın sınavıydı. Şimdi piyasa Çetinkaya'yı test etmek için iyi bir fırsat yakaladı. Ben artık teknik analize göre şurası direnç burası direnç yorumlarını mantıklı bulmuyorum, çünkü iş tekniğin ötesinde.

Hani GBP'nin gücünü test ettiler geçen cuma, TRY de test edilecek, ve ediliyor.

Bir de 15 Temmuz sonrası DCD ve opsiyon kaynaklı çok satış geldi, bu sefer savunacak opsiyonlar daha yukarıdadır.

Syg.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

ABD Başkanlık seçimleri, "kötülerin iyisini" seçme yarışması olarak dünya gündemini oluşturmaya devam ediyor.

Sanki diğer demokratik (!) ülkelerde durum farklı imiş gibi...

Bugün de "rabbim verdikçe veriyor" "Rabbim Cleveland dedi"nin mucidi Unakıtan ailesi babaları Kemal Unakıtan'ı kaybetti.

Eski bir hesap uzmanı olmasının bana gurur vermediği bir zamanlar özelleştirme pastasının kendisine teslim edildiği, o dönemde otel odalarında gizlice Yahudi Ofer'le görüşerek gündemi işgal eden (Galataport vs) Unakıtan, inandırıcı bir söylentiye göre Erdoğan'ın bir Milli Emlak Genel Müdürlüğü işini aksatması üzerine dövmek için koridorlarda kovalamasının akabinde gözden düşmüştü.

Her fani gibi bugün ölümü tattı. Arkasında onlarca söylenti, şaibe şu bu bırakarak.

Toplumsal hayır için onun hayatı kimseye örnek olur mu bilemem.

Dinsel inancını ömrünce kendi kimliğinin önüne alan bundan da olabilecek tüm dünyasal nimetleri gören, hatta ailesine ve çocuklarına bırakan Unakıtan inancına göre hakkın divanına son hesap için çıkacak.

İşi kolay olmayacak.

Yönetimin onun bedenini Süleymaniye Külliyesinde toprağa verme kararının bir yararı olur mu bildiğim bir konu değil.

Bu arada elinde dolar olanların da olmayanların da hangi adımı atacaklarını bilmedikleri bir noktadayız.

Beklemede.

Godot'yu bekler gibi bekliyoruz birşeyleri.

Neyi bilemiyorum.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Başbakan açıkladı, AK Parti başkanlık için harekete geçiyor

Başlığımız neydi?

Bolarda Yükseliş Kaçınılmaz...

Dertsiz ülkemizde nurtopu gibi bir derdimiz daha oldu.

Hani, Yenikapı ruhu(!)yla sakin oturanlar da ayağa kalksın diye...

Reis bugün ABD ye gene saydırmış.

Koçaklamaya bayılan toplumumuz için müthiş gösteriler.

Estergon kalası bire dilber amannnn...

Ne diyorduk...

Dolarda yükseliş elhak kaçınılmaz.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

KapitalFx Araştırma Uzmanı Erkan, “Bu durum kurda kısa dönemde yükselişin süreceği beklentimizi haklı çıkarmıştır. Teknik olarak, USDTRY grafiği üzerinde oluşan her dip, bir öncekinin üzerinde oluşuyor. Bu tipik bir yukarı yönlü trend hareketidir."

http://www.hurriyet.com.tr/cari-acik...seldi-40246331

Esas

Turkey meanwhile posted a bigger-than-expected current account deficit in August, though the gap narrowed from July. The lira hovered just off 2-1/2 month lows to the dollar.

The data highlights Turkey's reliance on external funding. Chatellier of SocGen said attracting direct investment to plug the deficit could prove harder in future given its recent rating downgrade to junk.

"The deterioration of the business environment and lower growth means that it could become more of an issue but right now it's not an immediate threat. You get paid for the risk you're taking," he said referring to the high yields on Turkey's local and external government bonds.
    Reuters'de gordum. Devlet Bahceli uzerinden acilan baskanlik muhabbeti, Suriye-Irak konularinda Rusya'ya guvenerek ABD ile papaz olunmasi, yuzbinlerce insanin mahkeme sonucu beklenmeden islerinden kovulmasi / mallarina el konmasi derken gundem o kadar yogunki ulkenin yapisal sorunlarina sira gelmiyor.

Esas

Sayfa 2/908 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •