Sayfa 3/745 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 5958 madde; 17 - 24 arası.

Konu: IHLAS-İhlas Holding A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by saltukbuğrahan Yazıyı Oku
    Ahlak erozyonuna uğramış kişileri biz adam edecek değiliz..Ben insani anlamda doğruları söylüyorum ..Kimseye zorla zorbalıkla ihlas holding hissesi aldırmadılar yani işine gelmediyse yatırım yapmayacaktın bu hisseye yada şirkete diyelim..Yatırım yaptıysan o zaman adam gibi sabırla bekleyeceksin şirket kar edecek sanada kar payı verecek..Öyle iki günde alın teri dökmeden kimseye para yedirmezler..Ben bir şirkete yatırım yapıyorsam enaz beş yılı göze alıyorum öyle yatırım yapıyorum ve sabırla bekliyorum..Helal lokma yiyor Rabbim Allaha şükrediyorum..Yediğim sofraya tekme atmıyor nimetlere haşa küfür etmiyorum..Ektiğiniz bedduaların inşa Allah hasadını yapasınız..Allah ihlaslarla yüzümüzü güldürsün diyorum..Yola devam...........İyi niyetli ortaklara selam olsun..
    he yawww he ondan .....

Esas

Ahlak erozyonuna uğramış kişileri biz adam edecek değiliz..Ben insani anlamda doğruları söylüyorum ..Kimseye zorla zorbalıkla ihlas holding hissesi aldırmadılar yani işine gelmediyse yatırım yapmayacaktın bu hisseye yada şirkete diyelim..Yatırım yaptıysan o zaman adam gibi sabırla bekleyeceksin şirket kar edecek sanada kar payı verecek..Öyle iki günde alın teri dökmeden kimseye para yedirmezler..Ben bir şirkete yatırım yapıyorsam enaz beş yılı göze alıyorum öyle yatırım yapıyorum ve sabırla bekliyorum..Helal lokma yiyor Rabbim Allaha şükrediyorum..Yediğim sofraya tekme atmıyor nimetlere haşa küfür etmiyorum..Ektiğiniz bedduaların inşa Allah hasadını yapasınız..Allah ihlaslarla yüzümüzü güldürsün diyorum..Yola devam...........İyi niyetli ortaklara selam olsun..
    kardeşim doğru yazmışsın ama sorun bu işle uğraşanların doğru yada başka deyimle kitabın ortasından ve senin yazdığın gibi doğruları yapmayışlarından kaynaklanıyor kar dağıtacakmış güldürme allah aşkına burda benim gibi 7-8 yılsabırla bekleyen bir sürü insan var senin sabır kriterin ne anlayamadım burda kimse ihlas holdinge bağlı hiç bir kağıdın kötü olmasını istemez, zaten bütün telaşede bu kötü gidişe değil, kötü gösterenlere ( sahip-spek ) kimse artık . Burdaki ihlas savunucuları bunu ayırt etmiyor işte. Ahlaki olmayan bütün yazılara hayır ama burdan milletin yazdıklarınada hayır diyemiyorum çünki muhattabımız ahlaki dürüst davranmiyor diye düşünüyorum .Cenabı allah bunların kalbnini yumuşatıp verirse ihlaslardan) yok değilse başka yerlerden hayırlı kazanç verir inşallah Allaha emanet olun

Esas

İhlas Holding'in Kumburgaz'da yaptığı lüks villa sitesi Güzelşehir'de mahkemelere taşınan bir havuz davası yaşanıyor. Müşterilerine ‘havuzlu' diye satılan, tanıtım broşürlerinde de ‘yarı olimpik havuzlu' diye görünen sitenin havuzu kapatılınca bazı konut sahipleri yönetimin kapısına dayandı. “Biz burayı havuzlu diye aldık, neden kapattınız?†dediler. Yönetimden çözüm bulamayınca da avukat tutarak konuyu mahkemeye taşıdılar. Önümüzdeki günlerde sitede keşif yapılacak.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın da eşi Mine Ünlü üzerine kayıtlı bir villası bulunan Güzelşehir sitesinde, oturuma açıldığında faaliyette olan havuz, muhafazakâr sakinleri arttıkça tartışma konusuna dönüştü. Yönetim yüzme havuzunu kapatarak, ‘süs havuzuna' dönüştürdü. Duruma itiraz eden bazı site sakinleri avukat tutarak dava açtılar.

Güzelşehir'de satışlar 2000 yılında inşaatla birlikte başladı. Ancak 2001 krizinde projenin sahibi İhlas Holding sıkıntıya düşünce 2004'e kadar ciddi bir ilerleme olmadı. İnşaat da satışlar da 2004 yılından sonra hızlandı. Sitenin pazarlaması maket ve tanıtım broşürleri üzerinden yapıldı. Hem alıcılara gösterilen maketlerde hem de basılı bütün tanıtım broşürlerinde ‘yarı olimpik havuz' vardı.
    Yönetim Konak'a geçti
    Güzelşehir'in yapımı sürerken İhlas Holding, projeyi Sunny Elektronik'in sahibi Hayrettin Atmaca ile daha önce İhlas grubunda çalışan Halil Şeker'in ortaklığı olan Konak İnşaat'a devretti. Güzelşehir'de ilk villalar 2005 yılında yeni sahipleri döneminde teslim edilmeye başlandı.

Bu tarihte sitenin merkezinde bulunan yarı olimpik havuz da faaliyete açıldı ve yaklaşık bir yıl boyunca site sakinleri bu havuzdan yararlandı. Ancak yönetim daha sonra havuzu yüzmeye kapatarak süs havuzuna çevirdi. Şaşkına dönen site sakinleri havuzun yeniden açılması için yönetime başvurdu.

Yönetim, ‘Burası yüzmeye müsait değil' yanıtını verince, konuyu sitenin genel kurulunda çözmek istediler. Ancak gerginlik dolayısıyla jandarma çağrılarak yapılan genel kuruldan yönetimin kararı doğrultusunda sonuç çıktı. Dava açan sakinler, “İhlas Holding çalışanları vekâlet alarak genel kurula girdi ve baskı oluşturdular†iddiasında.
    Sitenin dışını gösterdiler: ‘Alın size havuz' dediler
    ‘Havuzumuzu isteriz' diyen site sakinlerini ikna edemeyen şirket yönetimi, belediye ile anlaşarak sitenin dışında havuz yaptı. Ancak sitenin dışında olduğu ve belediyeye ait alan üzerinde yapıldığı için bu havuz herkese açık durumda.

Davacıların avukatı Nimet Özkan, bu konuda şunları söyledi: “Şimdi, ‘Size havuz yaptık daha ne istiyorsunuz' diye soruyorlar. Havuz sitenin dışında. 70 milyona açık. Belediye Başkanı Hüseyin Çorbacıoğlu'nun giderayak yaptığı bir uygulama. İnsanlar kandırıldı. Yeni havuzu yapmış olması içerdekini kapatma hakkını vermiyor. Sitenin kapalı bölümündeki havuzlarda harem-selamlık uygulaması var. ‘Sağlık-sıhhat açısından' gerekli diyorlar. Burası şehirden uzak. İnsanlar aileleriyle birlikte vakit geçirmek istiyorlar. Onlar izole bir yaşam alanı yaratmaya çalışıyor.â€

İhlas Holding'in sahibi Enver Ören'in de evi olduğu belirtilen sitede villa fiyatları 400 bin liradan başlıyor, 1.3 milyona kadar çıkıyor. Sitede 721 villa var. 600'ü oturuma hazır. 400'ünde oturuluyor.
    Villası eşinin üzerine
    İstanbul Acarkent'te yüzme havuzlu lüks villada oturduğu bilinen ve “Yüzme, okçuluk ve ata binmek sünnettir. Özellikle peygamber efendimiz, Hz. Ebubekir ile havuzda yüzmüşlerdir. Dolayısıyla hem havuz hem yüzmek büyük sünnettir†diyen Cübbeli Ahmet Hoca da sitede sık sık görülüyor. Çünkü burda ilk eşi Mine Ünlü'nün üzerine kayıtlı bir villası bulunuyor.
    Ünsal Ereke/Milliyet

işte ahlak sahibi ihlas işte bir haber daha
    isimlere bakın hayrettin atmaca . kim bu kristal kolayı satıp geri aldıkları adam. yerseniz tabi. halil şeker bu kim. tabiki konak inşaat sahibi hani kristalsehir icindeki araziye iki blok diken vatandaş. mhm bizimevler7 icinde yer alan tarikat üyelerinden. rezil herifler. millet aptal değil ama sizin yaptığınız herşey üçkağıt..

Esas

Bu topikte klasik oldu. Herkes kahır ve bela okumaktan uyarı alması lazım.

tapatalk sağolsun

5. Esas

Alıntı Originally Posted by maystro19 Yazıyı Oku
    kardeşim doğru yazmışsın ama sorun bu işle uğraşanların doğru yada başka deyimle kitabın ortasından ve senin yazdığın gibi doğruları yapmayışlarından kaynaklanıyor kar dağıtacakmış güldürme allah aşkına burda benim gibi 7-8 yılsabırla bekleyen bir sürü insan var senin sabır kriterin ne anlayamadım burda kimse ihlas holdinge bağlı hiç bir kağıdın kötü olmasını istemez, zaten bütün telaşede bu kötü gidişe değil, kötü gösterenlere ( sahip-spek ) kimse artık . Burdaki ihlas savunucuları bunu ayırt etmiyor işte. Ahlaki olmayan bütün yazılara hayır ama burdan milletin yazdıklarınada hayır diyemiyorum çünki muhattabımız ahlaki dürüst davranmiyor diye düşünüyorum .Cenabı allah bunların kalbnini yumuşatıp verirse ihlaslardan) yok değilse başka yerlerden hayırlı kazanç verir inşallah Allaha emanet olun
    Eyvallah kardeşim,amin..Demekki sıkıntımız aynı..İnşa Allah dualarımız kabul görür..Cümlemiz emanet olalım,ecmain..

Esas

HIRSIZA SAHİP ÇIKMAYI BIRAK, Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır..
    yazdıkların baştan aşağı yanlış bi kere hisseyi pazarlarken bu güce inanın sloganını unuttun herhalde,insanları kandırarak aldatarak menfaat sağlamak ne demek izah ette öğrenelim...1.350 tl halka açılan (İHYAY) 6 yıl sonsa 25 kuruştan işlem yapmasını bi açıkla...iki gün değil 6 yıllık yatırımcıyım şirket kar edecekmişte kar payı verecekmiş 6 7 kez bedelli yapmış ve hala 31 kuruşlardan işlem gören İBLİS HOLDİNGDEN bahsediyoruz sen yanlış topiktesin...
    terbiyeyi hırsızlardan ve onun yalakalarından öğrenecek değilim daha neler yazarımda klavyenin arkasına sığınacak değilim,bende ilahi adalete sığınıyorum bir gün elbet tecelli edecek sor bakalım patronlarına baba ören giderken ne götürmüş

Esas

Alıntı sahibi: o.fegin üzerinde 10 Mayıs 2009, 20:03

Hisseyi temel yönden incelersek; Hiç hoş olmayan durumlar çıkıyor karşımıza. Şirket zaten gözaltı pazarında işlem görüyor. Mali açıdan hiç iyi durumda değil. Bilançolarında görünen bol miktarda zarar var. Karlılık satışlar hep olumsuz. Borçları var ve faiz nedeniyle sürekli artıyor. Uğraştığı mahkemeler var. Bedelli sermaye arttırımı gerekli tabi katılan olur mu o da ayrı bi handikap. Şeffaf yönetilmeyen bi şirket. Okan Holding özellikle Mehmet Okan usulsüz iş ve işlemler yapmış/yapıyor. Hisse için tek umut İhlas Madencilik. İhlas madencilik şirketin hakim ortağı görünse de henüz sahne almamış. İhlasla birleşerek ya da ihlas bünyesinde yapılacak bir sektör değişimi ve borçların yönetimin faaliyetlerin yeniden yapılandırılması tek çare. Hissenin ana beklentisi bu.
    Teknik açıdan baktığımızda da hisseden kaçış var ve düşüşe devam edecek görünüyor. 0.70 hedefli bu düşüşte 0.70 bölgesinden tepki veremezse hiç iyi olmaz. 0.30 ve 0.15 ana hedefli yeni bir düşüş başlatır. 0.70 bölgesi teknik olarak dikkatle izlenmeli. Yukarı bölge için ise 1.35 oldukça önemli. Yukarı bir hareketlenme olursa bu bölgeden satış mantıklı olur. 1.35 geçip üzerinde kalabilirse(bu tip hisselerden herşey beklenir) önceki zirveyi aşmayı denemesi beklenir.

Sonuç: Asla bu tip bir hisse almam. Eğer es kaza almış isem beklentisi ne olursa olsun kar zarar düşünmeden önemsemeden satar adam akıllı yönetilen şeffaf satış yapabilen kar yazabilen bir şirketin senetlerinden alırım. Okant 3liraya çıksa da üzülmem. Bu hissenin akibeti belli değil. Risk çok. Karar sizin.

böyle bir şirketi ihlas neden alır ?

Esas

Kırmayın birbirinizi. Bedava peynir fare kapanında.BUrada kapana kapılan kadar Kuran'da şuçlu bence.Bildiğim ve emin olduğum tek şey güzel günler göreceğiz niyemi ihlas tarihine bakın yani bildiğimiz ihlas klasiği

Sayfa 3/745 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •