Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 13 madde; 1 - 8 arası.

Konu: FOREX Çalışmalarım

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    2,446
    Blog Yazıları
    7

Lightbulb FOREX Çalışmalarım

Arkadaşlar burada yer yer çalışmalarımı paylaşacağım.
    Düzensiz olacak.Ama çözümleme şeklinde olacağından belli bir yerde biriktirmem gerekiyor.
    Şimdilik ilgilendiklerim
    EURUSD , Ham petrol ,Ons altın , USDTRY ,USDCAD

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    2,446
    Blog Yazıları
    7

Exclamation EURUSD 1,25-35 olasılığı var. 1,08-1,085 arası olası son destek

İlk paylaşımım bir öngörü. Önemli ve ciddi.
    EURUSD paritesinde 1,25-35 lere ciddi bir yükseliş olasılığı görüyorum.Daha da önemlisi 1 ya da 2 kalemde (arada belki bir durağanlık dönemi olabilir) hızlı bir yükseliş.Aylık bazda.
    Kısa vadeli analizimi daha sonra yapacağım zaman buldukça..

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    ANKARA-ORDU
    Gönderi
    1,697

Esas

Destek kırılırsa da 1 in altına. 1.25_1.35 arasını şu an kimse beklemiyordur sanırım. Topik hayırlı olsun bu arada.

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    2,446
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by ÇELEBİOĞLU Yazıyı Oku
    Destek kırılırsa da 1 in altına. 1.25_1.35 arasını şu an kimse beklemiyordur sanırım. Topik hayırlı olsun bu arada.
    İki tür bilinç vardır. Biri parçadan bütünü arar.Akıl yoludur.Diğeri de bütünden parçayı.Gönül veya sonsuzluk bilincidir.
    Şimdi mantık ile parçadan yola çıkarsak karanlık bir yolda yürürken yol yukarı çıkıyorsa yükseliriz.Uçuruma çıkıyorsa düşeriz.
    Ama benim analizim destek kırarsa düşer,şurayı geçerse yükselir şeklinde bir analiz değildir dikkatinizi çekerim.Resmin bütününe bakınca oluşan potansiyel ŞABLON ve MANA nasıl bir senaryo çiziyor kendi içinde.Nasıl bir TOHUM ekili bu piyasanın içine. Geçmiş olaylar bütünleşince nasıl bir gelecek bekliyor bizi. Bunu ancak bütünden bakarak sonsuzluk bilinciyle görebliriz.

Kimsenin beklememesi hiç önemli değil. Yanlış anlamayın lütfen, tecrübeli,pişmiş ,deneyimli kişilerin dahi teyid etmesi veya yanlış demesi önemli değil.Önemli olan mantıksal sürecimde bir hata ,kusur yapıyor muyum bunu görmek.Mantıksal süreç kusursuz olduğu kadar sonuç da mutlaktır dolaylı olarak.O yüzden iki zıt mana çıkamaz.Destek kırarsa aşağı,şurayı kırarsa,tutunursa yukarı şeklinde.
    Bu ders çalışmakta tıkanıp direncine gelen bir beynin şayet şu direnci geçerse 2 kat daha ders çalışabilir manasını çıkarmak gibidir.Aksine uzun zamandır çabalayıp anlayamayan biri bıkkınlıkla elinin tersiyle atarken dersi ve kafasındaki her şeyi silerken sakin kafayla birden her şeyi çözüp derste üstün bir başarıya kapı açıp yükselmesi gibidir durum. Aslında destek kıracak öldü bitti beceriksiz gibi görünürken içinde çözümleniyordur.Destek kıramaz.Kırdığı sanılır.İşte bu ayı tuzağıdır. Bilemez göremez ama iç potansiyelde yükselişin hazırlıkları vardır. Bunu kendi bile beklemez.

Nihayetinde analizim nacizane sonsuzluk bilinci ışığında kendi içinde bir bütündür.
    Bunu insanlara bir bilinci aşılamak istediğim için bahane olarak gördüm mesajınızı ve konuyu açtım.Lütfen yanlış anlaşılmasın .Rica ediyorum.Başarılar cümlemizin olsun hayırlısıyla...
    Teşekkürler..

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    2,446
    Blog Yazıları
    7

Esas USDCAD Çözümleme Çalışmam

USDCAD Çalışmam

RESİM-4
    RESİM-1
    RESİM-2
    RESİM-3

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    5,682

Esas

dostum hoş geldin topik hayırlı olsun

arada vobta çiziktirsen

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    ANKARA-ORDU
    Gönderi
    1,697

Esas

Elinize,düşüncenize sağlık...başarılar dilerim,takipteyim sizi...

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Beylıkduzu, IST
    Gönderi
    200

Esas

Hayırlı olsun, zevkle takip edeceğim.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız