Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 100 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Paranin Harman OlduĞu SektÖrde KaÇirilmayacak Firsat 1

Esas

Millet 500 bin dolara 100 m ev satar bu kadar tepki konmaz..
    Bu 100 m evin maliyeti nedir peki?
    Adam sıfırdan 6 sene emek verir yetiştirir bağı bahçeyi ,o 100 m evin 10 senede vereceği kirayı 1 senede verecek duruma gelir vay senmisin 500 bin doalr isteyen ...
    Ahh ahh bu kafalar işte emeği küçük gören rantiyeci zihniyet...

labtek Guest

Esas

Sahsen bende agac yetistiriciliginden pek anlamam. Ta`ki, 9 dönümlük tarla alip zeytin ekinceye kadar. Tecrübemde sadece bu kadar. Sözüme köylümüzün tembelligi ile basliyayim. Malesef yeni olan her seye de kapalidir köylümüz. Topragini hic analiz ettirme ihtiyacini duymaz. Kulaktan duydugu ilaclari kullanir. O da dededen kalma metodla.Isini iyi bilen insanlarin iyi para kazandigi hatta onun bunun arazisini de kiraladigini biliyorum. Herhalde kar etmese bunu kesin yapmaz. Dikili ve cevresinde tarla fiatlari gercekten ucuk. Satacagi zaman köylü malini altin zannediyor. Masallarla yasiyor. Zira 7 dönüm yere 150.000 istiyeni de gördüm. Su an satilir -alinir fiat dönümü 7.000 ytl den lafi ediliyor. Daha arkalarda (hatta deniz görür durumda hafif egik yer icin dönümüne 3500 ytl isteniyor. Dogru durust yolu bile olmuyan ovada (altinova) dönüme 7.000 ytl isteniyor. 20 dönüm arazi icin 140.000 YTL Tarlada ceryan ve su var. Bence cok pahalli. Duyuyorum bazilari dönümü1000 ytl tarlalar varmis. örnegin canakkale üstlerinde filan. Can`da da varmis. Fakat bu dedikodudan ibaret. Dikil ve altin ova cevresinde dönümünü 5.000 ytl den bulursaniz hemen alin derim. Fiatlar böyle malesef.

Esas

Alıntı Originally Posted by labtek Yazıyı Oku
    Sahsen bende agac yetistiriciliginden pek anlamam. Ta`ki, 9 dönümlük tarla alip zeytin ekinceye kadar. Tecrübemde sadece bu kadar. Sözüme köylümüzün tembelligi ile basliyayim. Malesef yeni olan her seye de kapalidir köylümüz. Topragini hic analiz ettirme ihtiyacini duymaz. Kulaktan duydugu ilaclari kullanir. O da dededen kalma metodla.Isini iyi bilen insanlarin iyi para kazandigi hatta onun bunun arazisini de kiraladigini biliyorum. Herhalde kar etmese bunu kesin yapmaz. Dikili ve cevresinde tarla fiatlari gercekten ucuk. Satacagi zaman köylü malini altin zannediyor. Masallarla yasiyor. Zira 7 dönüm yere 150.000 istiyeni de gördüm. Su an satilir -alinir fiat dönümü 7.000 ytl den lafi ediliyor. Daha arkalarda (hatta deniz görür durumda hafif egik yer icin dönümüne 3500 ytl isteniyor. Dogru durust yolu bile olmuyan ovada (altinova) dönüme 7.000 ytl isteniyor. 20 dönüm arazi icin 140.000 YTL Tarlada ceryan ve su var. Bence cok pahalli. Duyuyorum bazilari dönümü1000 ytl tarlalar varmis. örnegin canakkale üstlerinde filan. Can`da da varmis. Fakat bu dedikodudan ibaret. Dikil ve altin ova cevresinde dönümünü 5.000 ytl den bulursaniz hemen alin derim. Fiatlar böyle malesef.
    Hmm millet sazan heralde sayın labtek baksanıza fiyatlar benim dediğimden de yüksekmiş
    Tabii bu işin şakası çünkü işini bilen adama bu fiyatlar bile uygun , yani dediğiniz gibi köylü yapabiliyorsa bu işleri okuma öğrenme merakı olan herhangi biri zaman içerisinde köylülerden çok daha iyisini yapar..

Türk tarımının da ihtiyacı budur yani okumuş üniversite mezunu çiftçiler.. Bakmayın siz gözünüzü korkutanlara (bu lafım toprak işine girmek isteyip de işten anlamıyorum diye korkanlara).. Atla deve bir iş değil , köylü gibi iş yapmayaıp zamana uyabilenler için tarım sonsuz seçenekler sunar.

Üstüne üstlük çok da güzel paralar kazanılabilir, italyadaki ,fransadaki bağcılar ;
    ispanyadaki zeytinciler, hepsi üniversite mezunu insanlar bilmem kaçıncı kuşaktan beri tarım işi yapan insanlar......

Esas

Alıntı Originally Posted by qba1976 Yazıyı Oku
    Millet 500 bin dolara 100 m ev satar bu kadar tepki konmaz..
    Bu 100 m evin maliyeti nedir peki?
    Adam sıfırdan 6 sene emek verir yetiştirir bağı bahçeyi ,o 100 m evin 10 senede vereceği kirayı 1 senede verecek duruma gelir vay senmisin 500 bin doalr isteyen ...
    Ahh ahh bu kafalar işte emeği küçük gören rantiyeci zihniyet...
    Kim satmis..?

Kim almis...?

Bir ornek verin...

Ya da yakin cevrenizdeki muteahhitlerle bir gorusun...

Universite mezunlarinin, aydinlarin, tarim ve hayvancilik gibi ugrasilardan uzak durmasinin baslica sebebi, topraga duyduklari inanc eksikligi degil, Turkiyemizdeki hukuk eksikligidir.

Koyden kente gocen yurttaslarla ilgili istatistiklere bir bakin.Eger rastlarsaniz, bir konusun...

Pazar sorunu halledilmemis koylunun, malinin kaca gittigini bir inceleyin.

Mazot ve gubre alabiliyorlarmi bir sorun...

Bugun tarimin icinde bulundugu sorunlarla ancak, yeterli egitim olanaklarini bulamamis iste bu koylu ancak mucadele etmeye calisir, kahramanca, bastan kaybedecegini bile bile...

Dikili'deki sosyatik, turistik koyluden bahsetmiyoruz.Tum Turkiyeden bahsediyoruz.

Millet 500.000 dolara 100 metre ev aliyormus..

Vay be, helal olsun..

Bu paraya, Miami Florida'da iki tane bahcesi havuzlu villa alinabilir.

Bizimki 100 m2 ev alacak...

Varsin alsin, pasa keyfi bilir.

Kafa onun, para onun, kime ne...

Esas bor

şili li meyve üreticisi firma 3500 dönüm elma bahçesi kurdu internet sayfasından inceleyebilirsiniz yalnız üstünü yani meyve ağacı tel sulama file vs 4 000 YTL/dönüme satıyor arazi telçit enerji ve su kaynagı size ait
    yani fiyat makul gözüküyor, tabiki meyvecilik yapana ve parası olana.
    ayrıca başından buyana bahçesini tesis edenin bahçesini satmasıda kolay birşey değil

ozbek1 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by trusty Yazıyı Oku
    Kim satmis..?

Kim almis...?

Bir ornek verin...

Ya da yakin cevrenizdeki muteahhitlerle bir gorusun...

Universite mezunlarinin, aydinlarin, tarim ve hayvancilik gibi ugrasilardan uzak durmasinin baslica sebebi, topraga duyduklari inanc eksikligi degil, Turkiyemizdeki hukuk eksikligidir.

Koyden kente gocen yurttaslarla ilgili istatistiklere bir bakin.Eger rastlarsaniz, bir konusun...

Pazar sorunu halledilmemis koylunun, malinin kaca gittigini bir inceleyin.

Mazot ve gubre alabiliyorlarmi bir sorun...

Bugun tarimin icinde bulundugu sorunlarla ancak, yeterli egitim olanaklarini bulamamis iste bu koylu ancak mucadele etmeye calisir, kahramanca, bastan kaybedecegini bile bile...

Dikili'deki sosyatik, turistik koyluden bahsetmiyoruz.Tum Turkiyeden bahsediyoruz.

Millet 500.000 dolara 100 metre ev aliyormus..

Vay be, helal olsun..

Bu paraya, Miami Florida'da iki tane bahcesi havuzlu villa alinabilir.

Bizimki 100 m2 ev alacak...

Varsin alsin, pasa keyfi bilir.

Kafa onun, para onun, kime ne...
    Kanada dan fikir yürütmek kolay tabi
    hem miami deki ev fiyatlarını biliyorsunuz
    hem meyve bahçe piyasasını
    bende mantık yürüteyim
    bahçeşir de 1+1 48 m2 evler 200 milyar ediyorsa
    bu meyve bahçesi pahalı sayılmaz
    üsttüne üstlük pazarlık edilince fiyatın düşeceği de hesaba katılınca

7. Esas

Gerçekten anlayan ve parası olan biri alacakki zarar etmesin

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    ÇUKUROVA
    Gönderi
    39

Esas

Benim tanıdığım biri 70 dönüm susuz tarlayı 70.000 YTL 'ye alıp 6000 adet zeytin dikti yaklaşık 20.000 YTL harcayıp.3 yıl içinde ürün almaya başlayacak.Gel gerisini sen düşün.YER OSMANİYE DÜZİÇİ .

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •