Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 36 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Foreksi Denemek İsteyenler

Esas

Ben de sorumu soracak birini arıyordum, iyi denk geldi

Şimdi hocam ben 1 haftadır demo hesapta çeşitli enstrümanlarda poz.açıyorum. Fakat her ne poz. açarsam açayım pozu açar açmaz K/Z hanesi eksi yazmaya başlıyor. Daha şu ana kadar bir tek pozda bile pozu açar açmaz kar yazdığını görmedim. Bu neden oluyor aceba?

Alıntı Originally Posted by negro Yazıyı Oku
    Foreks piyasasını merak eden. Bu piyasa da işlem yapmak isteyen herkese elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Lütfen çekinmeden sorun sorularınızı müsait oldukça cevap vereceğim sorularınıza.

Esas

Çekinmeden sorduk sorumuzu ama cevaplamadan tüydünüz. Oldu mu şimdi?

Esas

alış yada satışın bir maliyeti var değilmi

komisyon/spread / alış satış farkı yazıyor zaten tabelada.

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    1,934

Esas

Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Ben de sorumu soracak birini arıyordum, iyi denk geldi

Şimdi hocam ben 1 haftadır demo hesapta çeşitli enstrümanlarda poz.açıyorum. Fakat her ne poz. açarsam açayım pozu açar açmaz K/Z hanesi eksi yazmaya başlıyor. Daha şu ana kadar bir tek pozda bile pozu açar açmaz kar yazdığını görmedim. Bu neden oluyor aceba?
    Bi yere kaçmadım. Burdayım. Sizi hisse başlıklarından bilirim. O yüzden hisse örneği vererek anlatayım. Örneğin garanti hissesi almak istediniz. 2 tane fiyat var alış fiyatı ve satış fiyatı. Eğer siz aktif fiyat olan satış fiyatından alırsanız. Sonra vaz geçip satmak isterseniz alış fiyatından satarsanız ne olur daha oyuna girer girmez zarar etmiş olursunuz. Çünkü alış fiyatı ve satış fiyatı arasında bir fark vardır. Foreksde de alış fiyatı ve satış fiyatı arasında fark olur. Siz pozisyon alır almaz alış fiyatı ve satış fiyatı arasında oluşan farkta sizin gördüğünüz eksi bakiyedir. Foreks de alış ve satış fiyatı arasındaki farka spread adı verilir. Kurduğunuz demo programını açtığınızda fiyatların yazdığı bölüme sağ tıklayınca açılan pencerenin alt kısımlarında spread diye bişi vardır onu seçerseniz alış ve satış fiyatı arasındaki farkı görebileceğiniz bir sütun açılır.
    Sorunuz peşine birde çekinmeden sorduk cevap vermeden tüydünüz oldu mu şimdi ? demişsiniz.
    Forumda yatıp kalkmıyorum benim de bir hayatım var müsait oldukça soruları gördükçe dilim döndüğünce cevaplamaya çalışıyorum. Her hangi bir yere tüydüğüm veya kaçtığım yok.

Esas

Forex de genellikle islem yapanlarin %80 ni kaybettigi belirtiliyor. Forex de %20 ye girmek için nasil islem yapmamiz ve neler ogrenmemiz bilmemiz gerekir.

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    1,934

Esas

Alıntı Originally Posted by eray026 Yazıyı Oku
    Forex de genellikle islem yapanlarin %80 ni kaybettigi belirtiliyor. Forex de %20 ye girmek için nasil islem yapmamiz ve neler ogrenmemiz bilmemiz gerekir.
    İşlem yapanların bilinci arttıkça kaybedenlerin oranı düşüyor. Kazananların arasına girmek için sayabileceğim bir çok madde var ilke seferde aklıma gelenleri yazayım. Belki bu maddelerin bazılarını daha önce duymuş veya okumuş olabilirsiniz.
    1-) Pozisyona girmeden stratejinizi ve/veya stratejilerinizi belirlemeniz lazım. strateji derken kastetiğim pozisyona giriş noktası ve karlı ve zararlı çıkış noktaları. Daha sonra pozisyondan çıktıktan sonra ne yapacağınızı belirleminiz lazım.
    2-) Belirlediğiniz stratejilere sadık olmalı ve bu stratejilere disiplinli bir şekilde uygulamalısınız.
    3-) Kaldıracın hepsiyle pozisyon almayın.
    4-) Her ay sonunda mutlaka yatırdığınız paranın üstüne kalan tutarı çekin. Eksiye düşerseniz ekleme yapmayın. (Bu yüzden kaldıracı ayarlamak çok önemli).
    Dediğim gibi ilk seferde aklıma gelen en önemli maddeler bunlar.

Esas

Alıntı Originally Posted by negro Yazıyı Oku
    İşlem yapanların bilinci arttıkça kaybedenlerin oranı düşüyor. Kazananların arasına girmek için sayabileceğim bir çok madde var ilke seferde aklıma gelenleri yazayım. Belki bu maddelerin bazılarını daha önce duymuş veya okumuş olabilirsiniz.
    1-) Pozisyona girmeden stratejinizi ve/veya stratejilerinizi belirlemeniz lazım. strateji derken kastetiğim pozisyona giriş noktası ve karlı ve zararlı çıkış noktaları. Daha sonra pozisyondan çıktıktan sonra ne yapacağınızı belirleminiz lazım.
    2-) Belirlediğiniz stratejilere sadık olmalı ve bu stratejilere disiplinli bir şekilde uygulamalısınız.
    3-) Kaldıracın hepsiyle pozisyon almayın.
    4-) Her ay sonunda mutlaka yatırdığınız paranın üstüne kalan tutarı çekin. Eksiye düşerseniz ekleme yapmayın. (Bu yüzden kaldıracı ayarlamak çok önemli).
    Dediğim gibi ilk seferde aklıma gelen en önemli maddeler bunlar.
    Bu anlattıklarınız forex de kazanmak için uygulanması gereken bir dizi işlemler fakat yeterli değil. Bunlara ilave olarak işlemi nasıl yapmalı. Örneğin; EUR/USD, altın, petrol da kazanmak için pozisyon alırken nelere dikkat edeceğiz? Bilmemiz gereken temel ve teknik konular nelerdir? Nerden nasıl öğrenebiliriz?

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    1,934

Esas

Alıntı Originally Posted by eray026 Yazıyı Oku
    Bu anlattıklarınız forex de kazanmak için uygulanması gereken bir dizi işlemler fakat yeterli değil. Bunlara ilave olarak işlemi nasıl yapmalı. Örneğin; EUR/USD, altın, petrol da kazanmak için pozisyon alırken nelere dikkat edeceğiz? Bilmemiz gereken temel ve teknik konular nelerdir? Nerden nasıl öğrenebiliriz?
    Ben pozisyon alırken temel e biraz bakarım çünkü fx piyasası neticede uzun vadeli yatırım yeri değil. Genelde teknik analiz kullanırım. Herkesin kullandığı teknik analiz farklıdır. Sizde kendinize uygun bir analiz yöntemi çıkarmalı ve o sistemi disiplinli bir şekilde kulanmalısınız. Şunu tavsiye edebilirim. 5-10 arası enstrüman takip edin. Bunlardan 2-3'ü hacimli piyasa olsun örneğin eurusd,xauusd,usdjpy gibi diğerleride biraz daha farklı enstrümanlar olsun. 10 dan fazla enstrümana bulaşıp kafanızı karıştırmayın. Hafife aldığınız maddeler size para kazandıracak olan maddelerdir emin olabilirsiniz. Bunların dışında gazetelerin ekonomi köşe yazarlarını okuyun biraz fikir sahibi olun dünya da neler oluyor neler olabilir ama altını çizerek söylüyorum okuduğunuz yazılar edindiğiniz fikirler stratejinizi etkilemesin.
    Kısa bir örnek abd seçimi öncesi çeşitli enstrümanlarda pozisyon almıştım. Seçim akşamı pozisyonlarımı kontrol ettiğimde benim para kazanmam için trump ın seçilmesi gerekirdi. Sabah 7 de uyanıp portföyü kontrol ettiğimde anladım ki seçimi trump kazanmış.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •