Sayfa 225/226 İlkİlk ... 125175215223224225226 SonSon
Arama sonucu : 1806 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: BMEKS - Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş.

1. Esas

Ne olacak şimdi batacak mı çıkacak mi

Sent from my Discovery using Android mobile app

2. Esas

Bir pis kokular dönüyor. SPK neden aciklama istedi. Yeni bir gelişme görmedim duymadım ben siz birşeyler duydunuz muu

3. Esas

http://www.iscilerinsesi.org/index.p...cisiden-mektup Böyle haberler insanın daha çok canını şıkıyor

4. Esas

Normalde Kapanışlarda Bmeks'te Hızlı Alış ve Satışlar olurdu bugün sadece 697 lotlut alış oldu kapanışta Satış yok , bu arada tek umut verici olay 14/02 Hissede olan yabancı oranı %1,09 iken 15/02 itibari %1,52 oluşu göze batan bir artış. Umarın yarın veya önümüzdeki hafta Bmeks kendini toparlar.

5. Esas

Teşekkürler yabancı takaslari onemli

Duhul
    May 2013
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    1,370

Esas

Teknoloji Perakende Şirketi Bimeks’in (BMEKS), bankalar ve leasing şirketleri nezdindeki finansal borçlarını, 1 yılı ödemesiz 6 yıl vadeli olarak yapılandıran refinansman paketine ilişkin Mutabakat Zaptı, banka ve finansal kuruluşlarla imzalandı.

Anlaşma çerçevesinde, ilk yıl anapara ödemesi yer almazken, ikinci yıldan itibaren anapara ödemeleri başlayacak.

Refinanman paketi TürkLirası cinsinden oluşturularak muhtemel kur dalgalanmalarının getireceği risklerden korunma sağlanırken, faiz maliyeti de şirketin nakit akışını destekleyici şekilde oluşturuldu.

Bu işlem neticesinde, finansal borçların uzun vadeli bir ödeme planı ve daha düşük bir finansal maliyet ile refinansmanının yapılması, dolayısıyla şirketin borçluluk seviyesinin azaltılması, nakit akışının ve kar üretme kapasitesinin artması hedefleniyor.

Hatırlanacağı üzere Bimeks, 30.06.2016 tarihinde, Körfez ülkelerinden sağlanacak bir sendikasyon ile ilgili görüşmelere başladığını duyurmuştu.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası sürecin uzaması ve döviz kurundaki dalgalanmalar gibi sebeplerle, sözkonusu sendikasyon işleminden vazgeçildi ve yurtiçinden sağlanan, sendikasyona göre daha iyi şartlarda ve daha kapsamlı olan bu refinansman paketi üzerinde anlaşma sağlandı.

7. Esas

Anlaşma yapacağız haberinden sonra tepki gelmemişti, anlaşma yaptık haberi sizce hisseyi nasıl etkiler? En azından mağazalar boşaltılıyor, işçiler maaş alamıyor, iflasını yakında açıklar gibi haberler kesilir artık.

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    683

Esas

İşin en kötüsü, 6 yıl boyunca borç ödeyecek olması. bilançolar da kar görmek hayal olacak gibi. Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete. Bakalım. Ya herro ya merro. Porföyümdeki payını biraz azallttım. %10 yetsin bu hisseye.

Sayfa 225/226 İlkİlk ... 125175215223224225226 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •