Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 32 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Matriks Gold'da sistem tester kullanmak.

Esas

sn bul matriks gold kullanıcısıyım formul falan bilmem ayrıca hazır formul veya sizin test edip işe yarar diyebileceyiniz

grafikt ( khn ) tıklandığında aşagıda yazdıklarım karşımıza cıkıyor

indikator buldier

indiktör pozisyonları

indikator değerleri

sytemtestır

gecerekleşen sistem alarım

explorer

explırer advisor

siz yukaraıda resimli anlatım yapmışınız gerçi ama benim istediyim bir kac formul ekleyerek işe yarar hale getirmek (macid- rsi-volim) vaya sizce neler olması gerekir

şimdi bunları ayrı ayarı deyerlendirerek hangi başlığa neler ve nasıl yapacağımızı yazarsanız inanın cok makbule gecer
    belki size basit ama 3 aydır matriks gold kulanmama ramen hiç bir şeiklde yukarıda bahsettiyim başlaıklardan fayadalanmadım yardımızı bekliyorum tşk

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Alıntı Originally Posted by graff Yazıyı Oku
    sn bul matriks gold kullanıcısıyım formul falan bilmem ayrıca hazır formul veya sizin test edip işe yarar diyebileceyiniz
    yardımızı bekliyorum tşk

Sn Graff

http://www.hisse.net/forum/showthrea...t=28162&page=1

yukarıdaki linkten daha önce yazılan bazı formüllere ulaşabilirsiniz.

kolay gelsin.

Esas

Sn. Bear Bull merhabalar, daha önceden bana baya bir yardımınız dokunmuştu verdiğiniz bilgilerle...

Aslında bunu metastock topiğinede yazdım ama benim için biraz acil bir durum söz konusu..

Şiimdi ben matriksten metastock için veri aktarımı yaptım ancak metastocta grafikler gözükmüyor. Yani örneğin garan grafiğine tıkladığımda ekrann açılmasına rağmen veriller gelmiyor. Aslında inen bütün veri dosyaları 1 kb. yani sanırım dosyalar oluşmasına rağmen içinde veri yok.Yoksa 1 kb olması mümkün değil. Ama neden böyle bir durum olabilir bilmiyorum, çünü daha önceden sorunsuz gerçekleşiyordu aktarımlar.

Yardımcı olabilirseniz ya da yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Alıntı Originally Posted by 1453_fatih Yazıyı Oku
    Sn. Bear Bull merhabalar, daha önceden bana baya bir yardımınız dokunmuştu verdiğiniz bilgilerle...

Aslında bunu metastock topiğinede yazdım ama benim için biraz acil bir durum söz konusu..
    .
    Merhaba Fatih.
    metastock prg. ı ile 3 ve 4 versiyonundan sonra ilişiğimi kestim kullanmıyorum onun içinde akatrımı ile ilgili bilgim yok üzgünüm.

Data transfer et ondan sonra başka prog. aç kullan bana çok zaman kaybı ne yapmak istiyorsam kullandığım data prg. ından yapıyorum.
    Belki başka arkadaşlar yardımcı olabilir.

Cafe Mekan Guest

Esas

merhabalar, ben daha çok yeniyim matriks goldda ve sadece matriks gold programı hakkında bişey sorucam... bazı hisse isimleri kendiliğinden yeşil oluyor bunun sebebi nedir? yani yanlış anlaşılmasın, düşen fiyatın kırmızı yükselen fiyatın yeşil olmasından bahsetmiyorum. ''listedeki hisse ismi'' yeşil oluyor, kimisi mesela günlük değer kaybetmiş olsada yeşil olabiliyor... nedeni nedir?

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Alıntı Originally Posted by Cafe Mekan Yazıyı Oku
    merhabalar, ben daha çok yeniyim matriks goldda ve sadece matriks gold programı hakkında bişey sorucam... bazı hisse isimleri kendiliğinden yeşil oluyor bunun sebebi nedir? yani yanlış anlaşılmasın, düşen fiyatın kırmızı yükselen fiyatın yeşil olmasından bahsetmiyorum. ''listedeki hisse ismi'' yeşil oluyor, kimisi mesela günlük değer kaybetmiş olsada yeşil olabiliyor... nedeni nedir?

heber geldiğinden hissenin rengi değişir.

hisse fiyatlar ekranı üzerinde (sağ clik --düzen ---- renkler dediğinizde yukarıdaki ekran gelir istediğiniz renge değiştirir veya haber renk seçeneğini iptal edebilirsiniz.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

diğer başlığa yazdım ama aslında bu başlığın konusu burayada alıntılayalım.

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    yukarıdaki yazıyı yazınca aklıma takıldı
    Macd (orjinal değerleri ile oynanmış ) ve 30 dk.lık periyotta test edilmiş değeri bulunmuş bir sistemimi endex 30 hisselerinde çalıştırdım ve bazı senetlerin dediğim gibi sisteme uymadığını ve zarar yazdığını görmüş oldum.

bu vesile ile her sistemin her senette % 100 performansla çalışmadığı belli oldu.
    Her senette kar yazan bir sistem yazabilirsek Altın Formül'ü bulmuş oluruz.

Her senet kendi dinamiklerine göre değerlendirilip senet hareketlerine göre sistem yazılırsa, sistemler daha başarılı olur.

Testte zarar yazdığı görülen senetlere başka sistemlerle bakılacak olursa mutlaka onlarda da kar yazan sistemler geliştirilebilir ama bu seferde kar yazanlarda ya performans azalması olacaktır, veya bu sefer onlar zarar yazacaktır.

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    100

Esas

sn bear bull ,

matrikste 60 dakkalık grafiklerde 1 önceki 60 dakkalık cubuğun tepesi geceildiğinde al,dibi kırıldığında sat.........şeklindeki düşünceyi nasıl formuluze edebilirim......veya bunu profesyonel anlamda 3-5 yıllık testini nasıl kime yaptırabilirim...tesekkurler.cok saolun.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •