Sayfa 12/128 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1017 madde; 89 - 96 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by krepi Yazıyı Oku
    sn.val ve baska arkadaslar? yeterince bilgilendiriyor.her yeni bilgi degerli sayilir zorende.
    bence o bizim uzerimizden oyun oynuyorsa bizim de bir stratejimiz olmali.egerki satin alma olmazsa zararina da olsa satip vestel e gecerim.kredi en cok o sirkete yarar ve suanda okudugum butun degerlemelerde ucuz deniyor.
    siz stratejiniz ne olur.ayrica hissenin bedelliden once deger kazanmasini bekleyen var mi?niye.fiyati yukari cekerse daha ucuzdan hisse almis olacaklar yani bedelli cazip gorunecek.baska ongorusu olan?

ayrica bedelli ne zaman olur?

Sent from my Lenovo S850 using Android mobile app
    Sayın krepi,
    Bunlar vatandaşın elindeki lotların hangi kademe aralığında yoğunlaştığını çok iyi biliyorlardır.
    Bence konuyu cazip hale getirmekten ziyade bedelliye katılmaya nasıl mecbur bırakırım düşüncesi içindeler.

Bedelli SPK onayından sonra yapacakları duyuruyla olacak. Ocak 2017 içinde olacaktır (kendi söylemlerine istinaden).

Geçen seferki %50 bedellide 31.07.2015'te SPK'ya bedellinin onaylanması için başvurulmuş. SPK, 26.10.2015'te bedelliye onay vermiş. Bunlarda 06.11.2015'te bedelli tarih aralığını 09.11.2015 - 23.11.2015 olarak açıklamışlar. Hisse bedelli tarihleri arasında ve sonrasında bir dönem sürekli düşmüş (yani fiyat yüksek olsun cazip olsun diye düşünmemişler). 11 Aralık 2015'ten sonra yükselişe başlamış. 1,90'da soluğu almış.

Sürecin bu sefer bu kadar uzun sürmemesi için çaba sarf edeceklerdir.

Esas

Alıntı Originally Posted by krepi Yazıyı Oku
    nasil yani? ne dusunuyorsunuz yazarmisiniz?
    Vestel 12 Aralık Pazartesi, Zoren 15 Aralık Perşembe abuk subuk hareketler yaptı.
    Başlıklarda 10 Aralık Cumartesi günü taşındı.

Yazarların geçmiş düşünceleri/durumları okumaması, hisselerin yavşaklıklarıyla ilgili bilgi sahibi olmaması için bence bu yapıldı.

Yani 900 sayfa 1000 sayfa olan hisselerde neden yeni başlığa taşınma yapılmıyor?
    Daha 700lerdeydik.

Bir önceki başlık da 28.11.2014'te açılmıştı. Hissenin o dönemdeki hareketlerine bakınız. O dönem forumda yazan kaan6k diye biri vardı. Bunların adamı. Milleti şuradan döner buradan döner diye uyuttu. Hatta maliyet düşürüyorum diye birçok insan alım yaptı. Onun gibi kımıllarla mücadele ettim. Defalarca forumdan ceza aldım. Nedense kaan6k pek ceza almadı. Aynı kişi vkgyo'nun 8'den 2'lere düşmesi zamanında da vatandaşı uyutma görevi üstlenmişti. En son afyon ve tmpol'da görev aldı. Gördüğüm yerde cevabı yapıştırdım. Herkesi uyarmaya çalıştım.

Şu sayfada uyutucu yazıların örneğini görebilirsiniz: http://www.hisse.net/forum/showthrea...=138684&page=6

İster inanın ister inanmayın burada spekin adamları var. Bunlar şimdi değil ciddi yükseliş sonrası düşüş zamanında ortaya çıkacak. Lütfen o zaman geldiğinde bana kulak verin. Beni dinleyin..
    Son düzenleme : val; 17-12-2016 saat: 20:05.

Esas

Alıntı Originally Posted by kutlukhan Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım.. bölünmeden sonra hisse fiyatı 1.18 gibi rakamlar olacaksa, bana 1 liradan hisse satmasının ne anlamı var? ki- o 1.18 daha da aşağı düşecektir eminim. mantıklı olan yüksek fiyatlı hisseyi 1 liradan vermesi değil mi?

İş yatırım mevzusu da kesin spek marifetidir. Hisse koptu, yukarı gidiyor izlenimi verip, son kez mal yükleme denemesi yaptı ve görüyoruz ki başarılı da olmuş.
    Evet son bedelli mahkumları toplandı bencede.
    Değerli forum okuyucuları, son zamanlarda çok yazmaya başladım. Kusura bakmayın.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by val Yazıyı Oku
    Evet son bedelli mahkumları toplandı bencede.
    Değerli forum okuyucuları, son zamanlarda çok yazmaya başladım. Kusura bakmayın.
    Sayın Val; sen de yazmasan kim yazacak başka. Haberleri senden alıyoruz, öğreniyoruz. Daha fazla vakit ayırıp, yazmanı diliyoruz. Teşekkürler.

5. Esas

Val değerli yorum ve katkıların bizi aydınlatıyor. Lütfen bizi yorumlarından mahrum eyleme. Çok teşekkürler.

6. Esas

Sayın tankut,

Mesele korku meselesi değil, konumuz güven. Bu muhteremlerin bir taraflarından element uydurup kısa aralıklarla bedelli yapmaları. Yani "ne verdin ki neyin bedellisini yapıyorsun?" isyanındayız. Hele bir kazandır biz de güvenelim ve can-ı gönülden katılalım.
    İnsanları bedelliye mecbur bırakmak ve bunun için hisseyi sürekli baskı altında tutmak dürüstçe bir yaklaşım mı?

Kimsenin korktuğunu düşünmüyorum. Buradaki herkesin tavrı sergilenen tutuma.
    Ellerinden öpperim abicim anca bu kadar kisa ve öz analatilir abi yazmaya devam et de millet enayi olmadigini anlasin

Sent from my ASUS_Z00AD using Android mobile app

7. Esas

Sayın melbourne,
    Zorlu'nun paramıza ihtiyacı yoksa bedelli yapma sebebi nedir?
    Ben elimden geldiğince sorularına cevap veriyorum lakin ben cevap alamıyorum.

Misal; bedelliye katılınmadığı zaman nasıl zarar edilmeyecek? 750 milyon içindeki 30 bin lotla, 2 milyar içindeki 30 bin lot aynı değerde midir?
    İste yorum budur abi ya cok güzel açikliyon kisa ve öz

8. Esas

Alıntı Originally Posted by ernest0 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 1.5 ay önce ben de Zoren'e bulaştım maalesef.

Maliyetim 1.64'tü ve alttan alımlarla 1.60'a çektim.

Öncelikle maliyeti çok çok daha yukarıda olan arkadaşlara sabır diliyorum.

15 Aralık günü hisse 1.53 kapatınca açıkçası oldukça umutlandım ancak akşam gelen pastayı görünce oldukça tedirgin oldum, çok daha tecrübeli kişilerle konuştum ama kimse anlam veremedi. ( benim çevremde )

Pasta nasıldı hatırlayalım;

Hatırlarsanız hareket saat 17:00'den sonra başladı ve İş Yatırım'ın yaptığı alıma bir bakın...

Dün güne normal başladı, saat 11:00 gibi ciddi bir satış yedi, sonrasında toparladılar ama bedelli haberiyle birlikte bayağı bir sattılar.

Şimdi bu 11:00'deki satış bedelli haberini alanlardı bu belli, başka türlü hangi sebeple böyle bir satış yaparsın ki daha kendini yeni toparlayan bir hissede?

Bedelli haberi geldikten sonra zaten ciddi bir satış geldi herkesin bildiği gibi, bu da gün sonu pastası;

Şimdi bu İş Yatırım neden bu kadar yüklü bir alım yapıp hemen ertesi gün hepsini geri çıktı?

Baktığımız zaman halen Aracı Kurumlar arasında en çok paya sahip olan kurum?

Virmanlama mı var?

Takas analizinden iyi anlayan bir arkadaş yorumlarsa sevinirim.

Ayrıca Zorlu grubunun bizim paramıza ihtiyacı yok ise neden sürekli bedelli sermaye arttırımı yapıyor?

Şöyle bir tablo Zorlu grubuna yakışıyor mu sizce?

Selamlar...
    Brova arkadisim cok guzel yakalamissin buna spk nin cevap vermesi lazim

Sayfa 12/128 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •