Sayfa 51/277 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2213 madde; 401 - 408 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    365

Esas

http://www.ekonomist.com.tr/ekonomis...fta-10-30.html Ekonomist Dergisi'ne bu hafta kulis bolumune petkim ile ilgili haber dusmus kardan dolayi dergi almakta zor malumunuz.Merkezi Yerde oturan ve dergiye ulasabilen varsa haber nedir acaba ona gore yeni haftaya yazdigim teknik alislari degistirecegim?

2. Esas

toptan hisse satışı olan kağıtlara bakarsanız en yüksek fiyatından %20 değer kaybetmiştir.
    5 tl lik kağıdı önce 4.5 liradan toptan fiyattan sonra 4 ün altında panikletmek için oyalarlar.
    sabreden kazanır işini iyi bilen başka bir kağıttan zararını çıkarıp geri gelebilir yada işi çözmüşse al sat yapıpta kazanabilir.
    petkim şuan sahte düşüşlerle bezdirme durumunda soda gibi 5-6 ay bekletip bir ayda kazandırırmı olurmu olur olmaması için aslında hiç bir sebep yok hatta bir sürü artısı var ama daha önce dediğim gibi papua yeni gine deki itin ölümünü bahane edip hisseyi düşürmeye çalışan baronlar var.

Esas

10 gun muhabbetini endeks icin yapmistim bunu daha kac kere yazmaliyim?

Esas

Alıntı Originally Posted by Serhan60 Yazıyı Oku
    http://www.ekonomist.com.tr/ekonomis...fta-10-30.html Ekonomist Dergisi'ne bu hafta kulis bolumune petkim ile ilgili haber dusmus kardan dolayi dergi almakta zor malumunuz.Merkezi Yerde oturan ve dergiye ulasabilen varsa haber nedir acaba ona gore yeni haftaya yazdigim teknik alislari degistirecegim?
    bende merak ettim.alma imkanim yok fakat eline gecerse yaziyi paylasirsan simdidien tesekkür ederim.

5. Esas

Alıntı Originally Posted by denizebakan Yazıyı Oku
    Tahtanın sadece normal teknik bir düzeltme görmediğini, garip işlere kurban gittiğini kabul ediyorsun o zaman. O zaman anlaştık. Benim maliyette epeyce iyi, benim içinde 4,78 altı her fiyat sahte. Ama 4,78 altında buralarda daha eklermiyim yok onlarda sana kalsın. Ben gördüklerimden sonra bu kadarı bana yeter kararına vardım. Benim için en önce güven gelir, güven varsa fiyat zaten gelir. Biri olmadan öbürü olacaksada ben almayayım.

Elbette piyasanın dediği olur, işte ben bunu bildiğim için 10 dan geri saymıyorum bugünün tarihini atın falan demiyorum. Dediğim tek şey bu kadar yüksek özsermaye karlılığına sahip bir şirketin böyle düşemeyeceğidir. Piyasanın dediği olur ama burada sanki piyasanın dediğinin yanına birilerinin dediğide eklendi.

y.t.d.

Aynen imza! Bu tahtada baronlar oyle buyurdular ve o oldu. 4,78 deki kagit 3,40-50 lerde pul oldu. Karin beklenenden az gelmesiydi hisse satisiydi falan filan zirvadir hikayenin de otesinde masaldir. Hissesi 10TL olsa sasirmiyacagim bir sirkettir Petkim, lakin gel gor ki bastaki tahta yapicimiz tokatci.
    SOzun ozu cok onemli bir noktaya temas etmissin: GUVEN

Esas

Biz o güven konusunu yıllar önce yazdık hababam projeler ötelenmeye başladığında. Sayın denizebakan da aynı noktayı vurguladı hep. O zaman da şimdiki gibi yok yarın yükselir, yok 3 güne zirve yapar, yok kağıdı kötülüyorlar diyenler vardı, satıp yok olup gittiler

O yatırımlar zamanında bitseydi şimdi borsa düşüşü de genel trend de umrunda olmayabilirdi tüpraş gibi, kimbilir fiyat da nerede olurdu.

7. Esas

Yabancioar sasa danda 2 tl civarinda yuklu cikis yaptilar, ne oldu ardindan 2.90 a gitti,

8. Esas

Hisse fiyatinin hak ettigi yere gelmesi icin, birincisi rafineriye ortaklik payinin netlesmesi, petkim specialities urunlerinin dendigi gibi 2017 de 24 bin ton kapasitenin yavas yavas pazara gelmesi ve petlim in bilancoya yansimaya baslamasi,,,

Sayfa 51/277 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •