Sayfa 327/337 İlkİlk ... 227277317325326327328329 ... SonSon
Arama sonucu : 2695 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) 6

Esas

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    faizlerde çok sert yukarı bir çıkış grafiklerde ihtimali yuksek gözüküyor.aktif tahvil 13.mevduat 14-15 olması ıhtimali yuksek.(3-5 ay içinde)
    mevduatın %20 den aşağı olması mantıklı mı? 14,40'ı ben dolar 2,98 civarı almıştım. tl mevduatta soygunun hası var.

Esas

Alıntı Originally Posted by luikang Yazıyı Oku
    doların aynı yerine geri gelmesi icin yuksek faiz artısı da gerekli siz bunu ongoruyormusunuz sayın trion
    Aynen..refarundum sonucu onemli ama piyasa ne tepki verecek sonuca o daha onemli...refarundum hayir cikarsa hayir cikti diye dolar tl dusecekmi yoksa cikacakmi ? Yada evet cikarsa belirsizik kalkti diye basa donusmu baslayacak ? brezilya ve rusyada faizler 14 seviyesine yukseltigi icin onlarda basa donus cabuk oldu...bizde merkez aynisini yapsaydi zaten dolar tl bu kadar cikmazdi ...belki tercih cikmasi idi faiz yukseltmediler...bi taraftada enflasyon var ...%10 ustune gelecek olan...merkez az da olsa ortulu artirdi..reel faiz azbucuk artinca yabanci hemen akti ..tl cilerde azda olsa sebeblendi..ornek 10.85 1 ay once odea bugun 12.40 ...ben daha artacagini dusunuyorum....piyasa gerxegin ise sudur dolari kimler cikarttiysa ve 3.90 dan bosalttiysa dusukten toplamalari gerekki yeniden yukseltebilsinler ....en dusuk gorecegi rakam nedir zamanu nedir onu da yurtici ve yurtdisi gelismelere de hesaba katarak onlar bilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by Batu46 Yazıyı Oku
    Boyle bir atilima karar vermisler hala internet sitelerindebir bilgi paylasimi yok . COK ILGINC !!!
    Bu sisteme gecen biri varmi nedir tam olarak sartlari herkes farkli bir bilgi paylasmis...
    ????????

Esas

Paylasmayi unuttum hatirlamisken bugun fiba mtsi e vadeli 32-735 gun arasi 12.25 veriyoruz dedi...pazarlikla daha yuksek alinabilir belki.

Esas

Referanduma kadar USD 3,52-3,68 TL bandında dolaşacaktır. Bu bağlamda 3,68 TL yi Nisan 16 ya kadar üst band olarak görüyorum.

Ancak, referandum sonucunda FON lar EVET i mi? Yoksa HAYIR ı mı? Beğenir onu bilemiyorum...

O durumda sonucu beğenirlerse USD 3,36 TL bandına doğru 1 ayda bir ileri 2 geri şeklinde iner...

Beğenmezlerse direkt 3,68 TL oradan 3,94 TL de soluklanma sonra 4,15 TL olur... 4,15 in üzerini bilemiyorum.. 4,16 TL den sonra kopuş başlamış demektir...

Yani band oldukça geniş... 3,36 TL ile 4,15 TL...

Şu an 3,52 dip, 3,68 tepe... Bekleme modu...

Burada kritik sorunun cevabını biliyor ve referandum sonucunu tahmin ediyorsanız iyi para kazanırsınız...

Esas

Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Aynen..refarundum sonucu onemli ama piyasa ne tepki verecek sonuca o daha onemli...refarundum hayir cikarsa hayir cikti diye dolar tl dusecekmi yoksa cikacakmi ? Yada evet cikarsa belirsizik kalkti diye basa donusmu baslayacak ? brezilya ve rusyada faizler 14 seviyesine yukseltigi icin onlarda basa donus cabuk oldu...bizde merkez aynisini yapsaydi zaten dolar tl bu kadar cikmazdi ...belki tercih cikmasi idi faiz yukseltmediler...bi taraftada enflasyon var ...%10 ustune gelecek olan...merkez az da olsa ortulu artirdi..reel faiz azbucuk artinca yabanci hemen akti ..tl cilerde azda olsa sebeblendi..ornek 10.85 1 ay once odea bugun 12.40 ...ben daha artacagini dusunuyorum....piyasa gerxegin ise sudur dolari kimler cikarttiysa ve 3.90 dan bosalttiysa dusukten toplamalari gerekki yeniden yukseltebilsinler ....en dusuk gorecegi rakam nedir zamanu nedir onu da yurtici ve yurtdisi gelismelere de hesaba katarak onlar bilir.
    Merkez %8'den repo açsında görelim reel faizi

Esas

Yokmi aktif nkolay i kullanan

Esas

Alıntı Originally Posted by Batu46 Yazıyı Oku
    Yokmi aktif nkolay i kullanan
    Teklif var ama kullanan daha görülmedi..😉

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Android mobile app

Sayfa 327/337 İlkİlk ... 227277317325326327328329 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız