Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 52 madde; 1 - 8 arası.

Konu: TÜketİcİ Haklari

Esas TÜketİcİ Haklari

Burası tüketici haklarını arayan ve bize yol göstermek isteyen tecrübeli veya hukuk bilgi birikimleri olan forumdaşların birleştiği dayanışma köşesi olsun.

Aslında kendi derdime derman olacak yol göstericiye ihtiyacım var ;

1998 yılında almış olduğum bir buzdolabının gereğinden fazla arıza yapmış olması ile ilgili bir sıkıntım var.

Sıkıntımı hazırlar hazırlamaz göndereceğim.

Esas

Buzdolabı ile ilgili rahatsızlığım, yetkili servisin müdehalesine rağmen problemimi çözememiş olmam.

Olayı izahat edeceksem, buraya e-mail yolu ile yaptığım ilk başvuruyu kopyalamam olacak;

http://www.boschevaletleri.com/tr/cu...erviceform.asp adresine gönderdiğim şikayet başvurusu.

"İyi Günler

Sanırım 1998 yılında iyi bir reklamınız vardı; Bay Bosch'un felsefesini anlatıyor ve "müşteri güvenini öne alan " bir reklamdı.O reklam benim "paramla rezil olmam" felsefesine de uygundu. Çok etkilendim, çünkü:

Erzincan'daki satıcı, ürünlerimiz ile ilgili hizmetimiz sadece garanti ile kısıtlı değil aynı zamanda garanti harici müşteri memnuniyeti ile esasdır demişti...

KSU3920NE mamül kodlu buzdolabını aldım,sadece buzdolabını mı? Hayır, çamaşır ve bulaşık makinalarını,fırını ve hatta şofbeni...

Sayın yetkili, anlatabildiğim kadarıyla ben kayıtlarınızda geçtiği gibi Bay Bosch'a inanmış bir bilinçli tüketiciyim. Ama buzdolabı ile ilgili sabrımın sınırlarını zorlamış bir problemim var...

Elimde şu an 4 adet servis fişi mevcut;
    1-) 27.03.2004 kompresör,röle,termik,drayer,klemens ve gaz şarjı
    2-) 28.10.2004 kompresör,röle,termik,drayer ve gaz şarjı
    3-) 24.11.2006 kompresör,drayer,gaz şarjı
    4-) 06.01.2007 kompresör,drayer ve gaz şarjı

Tüm iyi niyetime ve sabrıma rağmen sıkıntımdan kurtulamadım! Bugün ise, iç ısı yine 12-13 C ve bizim alıştığımız gibi bu bir arıza başlangıcı...

Artık servis ile uğraşmak istemiyorum her ne kadar iyi niyetli olsam da bu tesadüfi bir arıza değil ve hatta imalat hatası olmalı diye düşünüyorum."

Esas

Adsl İÇİn Artik Telefon Hatti Şart DeĞİl...

--------------------------------------------------------------------------------

Telekom'un alt yapısı telefon bağlamadan ADSL hizmeti verebilir. Bu yüzden tüketicinin istemesi durumunda sadece ADSL'yi bağlayacak.

http://www.hisse.net/forum/showthrea...53#post1649253

Önemli bir konu ben yarın dilekçe veriyorum.
    Sevgiler.

Esas

benimde bir sorunum var bilgili olan bir arkadaş en azından bir fikir verirse sevinirim

teknosadan usrobotics bir modem aldım bir müddet sonra çalışmamaya başladı telekomu aradık geldiler ve hatta sorun olmadıgını söylediler bizde teknosaya gidip derdimizi anlattık yetkili servise gönderdiler 10 gün sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır diye geri gönderdiler hadi sorun bizdedir dedik aldık modemi bu sefer usroboticsin müşteri hizmetleriyle deneyelim dedik yine olmadı ya hatta ya modemde sorun var dediler tekrar telekomdan geldiler ve yine hatta sorun yok dediler modemi aldık tekrar teknosaya bir 10 gün daha gecti ve modemde tekrar bir sorun yoktur diye geri göndermişler teknosadakilere soruyorum noolcak peki diye yapabilecegimiz bir şey yok diyorlar biz yanlızca teknik servise götürmekle yükümlüyüz diyorlar
    bu durumda benim teknosaylamı yoksa arena denen teknik servislemi muhattap olmam gerekiyor ne yapmalıyım sizce 1 aydır git gel sıkıntı yaptı artık modeminde parasında pulunda da değilim benim çektiğim sıkıntıları başkalarıda çekmesin uğraşmak istityorum neler yapabilirim sizce ????

Esas

Alıntı Originally Posted by hoyratım Yazıyı Oku
    benimde bir sorunum var bilgili olan bir arkadaş en azından bir fikir verirse sevinirim

teknosadan usrobotics bir modem aldım bir müddet sonra çalışmamaya başladı telekomu aradık geldiler ve hatta sorun olmadıgını söylediler bizde teknosaya gidip derdimizi anlattık yetkili servise gönderdiler 10 gün sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır diye geri gönderdiler hadi sorun bizdedir dedik aldık modemi bu sefer usroboticsin müşteri hizmetleriyle deneyelim dedik yine olmadı ya hatta ya modemde sorun var dediler tekrar telekomdan geldiler ve yine hatta sorun yok dediler modemi aldık tekrar teknosaya bir 10 gün daha gecti ve modemde tekrar bir sorun yoktur diye geri göndermişler teknosadakilere soruyorum noolcak peki diye yapabilecegimiz bir şey yok diyorlar biz yanlızca teknik servise götürmekle yükümlüyüz diyorlar
    bu durumda benim teknosaylamı yoksa arena denen teknik servislemi muhattap olmam gerekiyor ne yapmalıyım sizce 1 aydır git gel sıkıntı yaptı artık modeminde parasında pulunda da değilim benim çektiğim sıkıntıları başkalarıda çekmesin uğraşmak istityorum neler yapabilirim sizce ????
    YASAL OLARAK: Tüketici, 30 gün içinde satıcıya, üreticiye veya dağıtıcıya başvurarak malın bedelinin İadesini, malın yenisiyle değiştirilmesini, ayıp oranında bedel indirimini veya ücretsiz tamir edilmesini isteme haklarına sahiptir. Tüketici, bu haklardan dilediğini seçebilir ve talep edebilir.

Not: Anlattığınız kadarıyla modeminizi değiştirerek veya başka bir yerde kurdurarak arızayı tespit etmenizde fayda var. Ürününüz arızalı olmayabilir

Esas

sayın abidin çok teşekkür ederim teknosanın müşteri hizmetlerine yazdıgım şikayet mailinden sonra geri döndüler ve her türlü yardımın yapılacagı sözünü verdiler şimdilik beklemedeyim bakalım
    ilginize teşekkür ederim

Duhul
    Aug 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    227

Exclamation

arkadaslar bi sorum olacak
    ama yeri burasimi emin degilim
    ben telefon hattimi ve ayni zamanda adsl aboneligimi ayni anda iptal ettirmek istiyorum.bunun icin nereye basvurmaliyim.bagli bulundugum telekom mudurlugune mi yoksa internet uzerinden veya tt nin call center i uzerinden mi.
    yardimci olabilecek arkadasim varsa cok sevinirim. cok tesekkurler ilginize...

Esas

Alıntı Originally Posted by cenkbasegmez Yazıyı Oku
    arkadaslar bi sorum olacak
    ama yeri burasimi emin degilim
    ben telefon hattimi ve ayni zamanda adsl aboneligimi ayni anda iptal ettirmek istiyorum.bunun icin nereye basvurmaliyim.bagli bulundugum telekom mudurlugune mi yoksa internet uzerinden veya tt nin call center i uzerinden mi.
    yardimci olabilecek arkadasim varsa cok sevinirim. cok tesekkurler ilginize...

http://forum.donanimhaber.com/m_9699.../tm.htm#969936

Burada da benzer bir muhabbet var, yardımcı olur

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •