Sayfa 51/55 İlkİlk ... 414950515253 ... SonSon
Arama sonucu : 440 madde; 401 - 408 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

Esas

Alıntı Originally Posted by Adamovich Yazıyı Oku
    seni hangi merdiven alti firma gonderdi buraya ?
    adamlar tablet verdi ama su kadar lot islem yaptiktan sonra dedi
    senin tavsiye ettigin firma yada firmalar ilk yatirima bonus veriyor
    aradaki farki anlayamiycak kadar kapasiten yokmu
    birisi yapilan islemlere verilen bonus
    digeri marjin seviyeni rahatlatip olasi zarar durumunda parani 0 lamana sebeb olucak bonus

nickini master yapmissin ama degil master ilkokul 1 e giden cocuk kadar anlamiyorsun ve onun kadar fx ile ilgili kapasiten yok
    Sayın Adamovich jforexte al sat ekranı var grafikte bazen değişiklikler oluyor bunun anlamı ne oluyor. Birde kaldıraç oranını nasıl belirliyoruz. lot oranında en az 1000 yazıyor anlamı nedir Teşekürler

2. Esas

seni hangi merdiven alti firma gonderdi buraya ?
    adamlar tablet verdi ama su kadar lot islem yaptiktan sonra dedi
    senin tavsiye ettigin firma yada firmalar ilk yatirima bonus veriyor
    aradaki farki anlayamiycak kadar kapasiten yokmu
    birisi yapilan islemlere verilen bonus
    digeri marjin seviyeni rahatlatip olasi zarar durumunda parani 0 lamana sebeb olucak bonus

nickini master yapmissin ama degil master ilkokul 1 e giden cocuk kadar anlamiyorsun ve onun kadar fx ile ilgili kapasiten yok
    Sevgili Adam,

Beni tanımadan hakkımda fikir yürütüp iftira atma. Asıl mesleğimin ekonomi ile ilgisi yok. Yazıktır yaşından utan böyle çocuk gibi konuşma.

Mantık şöyle der,

- Bir adam bir fx firmasına para yatırıp kazanıp çekebiliyorsa o firmada sorun sıkıntı yoktur. Ayrıca teknik konulardada sıkıntı yapmıyorsa.
    - Bir adam bir fx firmasına para yatırıp kazanınca onu çekemiyorsa o firma patlaktır.

Bu mantıktan gel konuşalım. Mantık dışına çıkınca konuşacak bir durum yok. Adam bonus veriyor lafa bak, margin yedirmek için diyorsun. Kafa bu kadar çalışıyor işte. Kullanıcı zaten margin yiyecek hale gelmişse kaybediyor demektir.

Birde iyi tarafından bak olay. Kullanıcı kazanabiliyorsa verilen bonusu ek teminat gibi kullanıp kazancını daha çok arttırabilir.

Dediğim gibi mantık mantık mantık... Mesleğim bana bunu öğretti.

İftiralarınza devam etmeyin ve saygılı olun lütfen.

3. Esas

Alıntı Originally Posted by xdemir Yazıyı Oku
    Sayın Adamovich jforexte al sat ekranı var grafikte bazen değişiklikler oluyor bunun anlamı ne oluyor. Birde kaldıraç oranını nasıl belirliyoruz. lot oranında en az 1000 yazıyor anlamı nedir Teşekürler
    ordaki biraz farkli 3 degisik sekilde onu seceneklerden yapicaksiniz

master merdiven alti firmalarda o bonus olayini ayni cakalliklarla ile acikliyorlar ..
    cakal ile kurdun arasindaki farkida biliyorsundur

xm i cokmu ovuyorsun sorun yokmu diyorsun madem oyle at yaptighin islemlerin ekran goruntusunu para cekmelerinin goruntusunu herkez gorsun ..

hala yani seye devam ediyorsun Garanti bankasi komisyon kesmiyormus gelen paralarda bu dedigin bile senin garanti bankasina skrillden havale almadigini gosterir

yani bilmeyen icin soylediklerin dogru gozukur ama ben garantinin komisyon kestigini bildigim icin bana merdiven alti firma cakalligindan baska birsey ifade etmez

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Benim kişisel görüşüm bonus vs veren yerlerden uzak durun, hepsi kötü olmayabilir ama genelde ciddi kurumlar vermezler veya çok öne çıkarmazlar.

Evet Türkiye'de de verdiler ve bu işi yapan aracı kurumların çoğu malesef fiyat maniplasyonu yapan, spreadi 5-10 kat açan, slipaj yapan, order açılırken 2 saniye zaman gecikmesi veren yerlerdi. Çalıştığım birkaç yer dışında hepsi kötüydü Türkiye'de. Robot ile log alıp analiz yapabilirseniz fiyatların ne kadar açıldığı ne kadar sahtekarlık yapıldığını görürsünüz. Bir büyük bankanın istirakında işlem yaptım bir tek orada görmedim dalavere, çoğu aracı kurum malesef sizi stoplamak, söğüşlemek için can atar.

Metatrader Server'le çalışan bazı programlar var (broker tarafında çalışan), en popüleri Virutal-dealer plug-in, bu programla brokerlar hokkabazlık yaparlar. Eğer çok özel bir nedeniniz yoksa, örneğin MQL'de yazılmış belli bir robot vs kullanmıyorsanız mümkün mertebede MT4/MT5 dışındaki aracı kurumları seçin, çünkü MT platformları bu tür programlar sayesinde aracı kurumlara avantaj sağlarlar.

https://www.youtube.com/watch?v=q1di5ly7CF0

Fiyat maniplasyonu (olmayan ani bir fiyatla stoplatmak, videoda izleyin) dışında bu tür hareketler sizin toplamda zarar etmenizi çok etkilemez (scalping yapmıyorsanız). Yani aracı kurumlar fiyat maniplasyonu dışındaki spread slipage bekletme gibi hokkabazlıkları yapmasalardı da küçük yatırımcı zarar edecekti. Sadece zarar miktarı (oranı değil) daha az olabilirdi. En iyi aracı kurumda da çalışsanız marketi yenmek esas iştir, ama broker foreksde çok önemli çünkü fiyat maniplasyonu olduğunda itiraz edebileceğiniz biryer konuşabileceğiniz biryer olmassa geçmiş olsun.

SPK yıllarca yapılanlara hep sonradan müdalale ettiği için her seferinde aracı kurumlar farklı birşey deniyerek karlarını daha fazla arttırmak istediler. Adam gibi iş yapsalardı delaing deskle bile yine kazanacaklardı, kazananları yurtdışına gönderip kaybedenleri tutsalardı ama hokkabazlık yapmadan yine çok para kazanırlardı ama hırsları çok yüksek. SPK'nın arkasına sığınıp yıllarca milletin canını okudurlar malesef. Dünyada birçok yerde de benzeri olacak, tek farkı kapısına dayannıp paranızı alamayacaksınız, şikayet edecek biryer de bulamayabilirsiniz. Hesap açtığınız aracı kurumun gerçekten regülasyon onan ülkede olup olmadığına çok dikkat edin. Örneğin adamlar ingilterede regülasyona tabiyiz diyorlar sizin hesabı bilmemne adalarında açmışlar gibi...

5. Esas

xm'nin youtube kanalındaki bazı videolar beni düşündürüyor. saadet zinciri tarzı tanıtım kokteyl toplantı manken kızlar vs...
    fxpro'nun iki firması var biri kıbrıs biri ingiltere... Hesap açarken soruyor nerden açayım diye. kıbrıs seçersen ödeme alma gönderme seçenekleri genişliyor. kıbrıs batarsa ingilteredekinden bir hak taleb edemezsin gibi.

Esas

Alıntı Originally Posted by mumin16 Yazıyı Oku
    xm'nin youtube kanalındaki bazı videolar beni düşündürüyor. saadet zinciri tarzı tanıtım kokteyl toplantı manken kızlar vs...
    fxpro'nun iki firması var biri kıbrıs biri ingiltere... Hesap açarken soruyor nerden açayım diye. kıbrıs seçersen ödeme alma gönderme seçenekleri genişliyor. kıbrıs batarsa ingilteredekinden bir hak taleb edemezsin gibi.
    FXPRO İngiltere açın kıbrıs değil

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Bir garip alemdeyim
    Gönderi
    2,261
    Blog Yazıları
    14

Esas

Birisi habire ekrana çıkıp
    "Biz kimsenin hayat tarzına karışmıyoruz " diyor.
    Başka birşey demiycem hakim bey.
    Takdir sizin.

8. Esas

Alıntı Originally Posted by Adamovich Yazıyı Oku
    ordaki biraz farkli 3 degisik sekilde onu seceneklerden yapicaksiniz

master merdiven alti firmalarda o bonus olayini ayni cakalliklarla ile acikliyorlar ..
    cakal ile kurdun arasindaki farkida biliyorsundur

xm i cokmu ovuyorsun sorun yokmu diyorsun madem oyle at yaptighin islemlerin ekran goruntusunu para cekmelerinin goruntusunu herkez gorsun ..

hala yani seye devam ediyorsun Garanti bankasi komisyon kesmiyormus gelen paralarda bu dedigin bile senin garanti bankasina skrillden havale almadigini gosterir

yani bilmeyen icin soylediklerin dogru gozukur ama ben garantinin komisyon kestigini bildigim icin bana merdiven alti firma cakalligindan baska birsey ifade etmez
    Cumadan anca geldik neyse kişisel bir yorum size karşı yapmıcam. Meraklı birisiniz diye düşünüyorum. Aşağıdaki ekte gerekli XM, skrill, para çekme, garanti bankası ekran görüntüleri vardır.

Bunları burada paylaştırmanız bile hoş olmayan bir durum. İnsan herkesi kendi gibi bilirmiş. Neyse..

2016 son 6 aylıklarda karışık her işlem var...

7qEY9r.jpg
    P04p8b.jpg
    gqzndQ.jpg
    ZZgWv0.jpg

En sondaki garanti bankasına giren paranın görüntüsü. 0 Komison. İş bankasına çekince 15 EUR civarında kesiliyordu.

Bu firmanın çalışanı veya personeli falan değilim ben. Yazılım alanında çalışan biriyim. Yurt dışında iki firmada hesabım var ama sadece aktif bunu kullanıyorum ve kullandığım için bildiğim bir firma gelipte ondan burada bununla ilgili yazıyorum.

Neyse tekrardan söylemek gerekirse XM ile ilgili şu konularda şimdiye kadar hiç sıkıntı çekmedim;

Para Yatırma
    Para Çekme
    Cuma Kapanışta Aşırı Spread Açılması
    Haber Sırasında Aşırı Spread açılması
    Slipaj
    Emir iletimlerinde gecikme
    Stop veya TP lerde gizli usülsüzlük gibi birşey kesinlikle görmedim.

Şimdi ben bunları yazdım diye XM sonsuz güvenilir herşeyinizi yatırın diye bir önerim zaten yok. Forexe yatıracağınız pararnın bir kısmını skrill de veya banka hesabınızda tutarsınız. Yatırdığınız kısımla işlem yapın. Kazanırsanız kazandıkça çekin.

Daha ne diyim yani bilgim ve tecrübelerim böyle der. Ben başkaları gibi 5 milyon dolar tutarlarında paralar çekemiyorum alt seviye normal bir oyuncuyum.
    Son düzenleme : master16; 17-02-2017 saat: 15:23.

Sayfa 51/55 İlkİlk ... 414950515253 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •