Sayfa 55/55 İlkİlk ... 545535455
Arama sonucu : 440 madde; 433 - 440 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

Duhul
    Feb 2016
    İkamet
    İstanbul besiktas
    Gönderi
    759

Esas

Fxpro ile başladım bende . Aynı gün aktif edildi hesabım.
    Kredi kartı ile 6 dakikada hesabıma geçti para. İlk yurtdışı deneyimim. Kaldiraci kontrol panelinden ayarlayabiliyorsunuz 1-500 e kadar. Ben 1-200 yaptım.
    Firmaya güvendik bakalım hesabı İngiltere kısmından actirdim.Türkçe konuşan elemanları var ve çok ilgililer. Cuma gününden beri 1300 civarında turkiyeye hesap açmışlar.

Paramı ödedikten sonra ha yurtiçi ha yurtdışı fark yapmaz bana .

SPK ya çok teşekkür ederim bize böyle fırsatları ogrettigi için mecburende olsa
    .
    Kazanç durumuma göre gerekirse vergi dairesinde gider gelir beyanında bulunurum vergisinde veririm sorun değil.

Çünkü bunlar bu işi burda bırakmazlar
    Batan zaten batıyor ona bişey yok.
    Fakat yurtdışından sürekli ve düzenli gelen yüksek miktarların peşine düşecek bir düzenleme gelebilir .Ve bu gelirler 5 sene geriyide kapsayabilir. İlerde basım agrimasin .

Artık bu saatten sonra SPK kaldiraci 1-100 yaptım minimum 1$ ile hesap açılacak dese daha TR ye dönmem .
    Tabi FXPRO da bir sıkıntı olmazsa.

Esas

Alıntı Originally Posted by RebelTan Yazıyı Oku
    IcMarkets'in demosunu test ediyorum 2-3 gündür.
    Ping 150ms'lerde fakat Execution Time 250ms civarlarında.
    Ard arda açılan 10 işlemin TP ve SL'lerinin anlık olarak modifiye edilmesi emir başına 200-400ms arası.
    West Virginia üzerindeki VPS'de (Newyork'a en yakın Lokasyon) 15ms Ping var.
    Çok bir sorun göremedim ICMarkets'de şimdiye kadar.

XM'in değeri IC'ye göre daha iyi fakat XM'in server lokasyonlarını bilmiyorum, Tahminen Kıbrıs'tadır diye
    düşünüyorum. (olmayabilirde)

FXPro denedim spreadler benim için çok fazla. XM yada IC seçimlerinden biri olacak yada 2sinede fonlama yapacağım.

Tabi şu an çalıştığım XTB'de olabilir.
    Nerede ise herşey XTB Türkiye, kalite aynı gördüğüm kadarı ile.
    Yannız pro seçtim ben.
    lot başi açma kapama 3,5+3,5=7,0 doalr komisyon ücreti var.
    Ama spreadler inanilmaz düşük.

standart ile pro yu karşilaştirdim.

EU/UC pek bir fark yok.
    GBPUSD, AUDUSD ve NZDUSD de 5-10 pips arasi açma kapamada karli olacak işlemlerim.

Pek trade etmesem de, ki etmeme sebeplerimden biri de spread yüksekliği,
    CROSS larda poz aç/kapa da 30-40 pips karli olacağimi gördüm.
    Pozu açar açmaz görülen o 50-70 pips lik zararlar hoşuma gitmiyor idi, şimdi 20-30 lar göreceğim artik

Tek hoşuma gitmeyen ise arkadaşını gerir hem sana hem ona +600 dolar demişler.
    Onu da artik evrajlar gittikten sonra gördüm ve es geçmek zorunda kaldım.
    Basit yaklaşim bunnar, ki TR de bile bişiyler veren kurumlardan hep uzak durdum.
    Hatta tel vs. vaadedilene kadar sakince dinleyip, sağlam firça attiğimi da bilirim.

Ama TR kalitesinden sonra UK dede en az burasi gibi kalite alacağimi düşünüyorum

3. Esas

Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    Nerede ise herşey XTB Türkiye, kalite aynı gördüğüm kadarı ile.
    Yannız pro seçtim ben.
    lot başi açma kapama 3,5+3,5=7,0 doalr komisyon ücreti var.
    Ama spreadler inanilmaz düşük.

standart ile pro yu karşilaştirdim.

EU/UC pek bir fark yok.
    GBPUSD, AUDUSD ve NZDUSD de 5-10 pips arasi açma kapamada karli olacak işlemlerim.

Pek trade etmesem de, ki etmeme sebeplerimden biri de spread yüksekliği,
    CROSS larda poz aç/kapa da 30-40 pips karli olacağimi gördüm.
    Pozu açar açmaz görülen o 50-70 pips lik zararlar hoşuma gitmiyor idi, şimdi 20-30 lar göreceğim artik

Tek hoşuma gitmeyen ise arkadaşını gerir hem sana hem ona +600 dolar demişler.
    Onu da artik evrajlar gittikten sonra gördüm ve es geçmek zorunda kaldım.
    Basit yaklaşim bunnar, ki TR de bile bişiyler veren kurumlardan hep uzak durdum.

Ama TR kalitesinden sonra UK dede en az burasi gibi kalite alacağimi düşünüyorum
    Hayırlı olsun, sevindim. ECN/RAW hesap XTB'deki Pro hesap.
    +600$ bonus veriyorlar demek. XTB TR bu konuda sertti.
    Fakat ECN hesapta mikro lot yoktu, 0.10'dan başlıyordu işlemler.
    0.10 lot altı işleme giriyorsanız sorun olabilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by RebelTan Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun, sevindim. ECN/RAW hesap XTB'deki Pro hesap.
    +600$ bonus veriyorlar demek. XTB TR bu konuda sertti.
    Fakat ECN hesapta mikro lot yoktu, 0.10'dan başlıyordu işlemler.
    0.10 lot altı işleme giriyorsanız sorun olabilir.
    ECN/RAW i ilk defa duyuyorum

0.10 altına düşmem genelde, bugün para yokken 0.05 yazdım sisteme iletti ama yetersiz para yaziverdi ekranda.

Dediğim gibi reel hesap açilmadan çok az önce gördüm 600 dolari, zaten bonus dediğimiz sadece daha rahat işlem için verilen para olsa gerek. Rabbim ihtiyaç göstermesin zaten o paraya.

Ayrıca komisyon iadesi de gördüm bi yerde linki tikladim ama okumadan kapattim, kafam allak bullak olmuştu yeni hesap için, daha azla kariştirmak istemedim açikçasi.
    İşlem geçelimde iade edilecek bişiy olursa zaten sonuna kadar düşerim o işin peşine, huyum kurusun.

Ha buarada F.... bilmemne üyesi imiş UK de, o kuruluşta firma batarsa 50 bin sterline kadar garanti mi ediyormuş ne.

2 gündür biraz kendime geldim, pazartesi ye kadar da bişiye bakmami, pazartesi ABD kapali piyasa miymiy olur.

Sali artik yeni başlangiç inşaallah.

Esas

Alıntı Originally Posted by acemivaratci Yazıyı Oku
    Fxpro ile başladım bende . Aynı gün aktif edildi hesabım.
    Kredi kartı ile 6 dakikada hesabıma geçti para. İlk yurtdışı deneyimim. Kaldiraci kontrol panelinden ayarlayabiliyorsunuz 1-500 e kadar. Ben 1-200 yaptım.
    Firmaya güvendik bakalım hesabı İngiltere kısmından actirdim.Türkçe konuşan elemanları var ve çok ilgililer. Cuma gününden beri 1300 civarında turkiyeye hesap açmışlar.

Paramı ödedikten sonra ha yurtiçi ha yurtdışı fark yapmaz bana .

SPK ya çok teşekkür ederim bize böyle fırsatları ogrettigi için mecburende olsa
    .
    Kazanç durumuma göre gerekirse vergi dairesinde gider gelir beyanında bulunurum vergisinde veririm sorun değil.

Çünkü bunlar bu işi burda bırakmazlar
    Batan zaten batıyor ona bişey yok.
    Fakat yurtdışından sürekli ve düzenli gelen yüksek miktarların peşine düşecek bir düzenleme gelebilir .Ve bu gelirler 5 sene geriyide kapsayabilir. İlerde basım agrimasin .

Artık bu saatten sonra SPK kaldiraci 1-100 yaptım minimum 1$ ile hesap açılacak dese daha TR ye dönmem .
    Tabi FXPRO da bir sıkıntı olmazsa.
    Hayırlı olsun işlem yapmak için hangi programı kullanıyorsun.

Duhul
    Feb 2016
    İkamet
    İstanbul besiktas
    Gönderi
    759

Esas

Alıntı Originally Posted by xdemir Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun işlem yapmak için hangi programı kullanıyorsun.
    Mta4 kardeş.

Esas

instaforex nasıldır bilen var mı? araştırma yaparken tanıdık gelecek bir isim bakıyordum ki, instaforex ismi bir yerden kulağıma aşina geldi. sitesine girince türkçe desteği olduğunu da gördüm.

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:

http://www.hisse.net/topluluk/register.php

ŞU AN OKUMAKTA OLDUĞUNUZ ESKİ FORUM YAZMAYA KAPANACAK, SADECE ESKİ YAZILAR OKUNABİLECEKTİR.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Sayfa 55/55 İlkİlk ... 545535455

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •