Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
Arama sonucu : 52 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Satın Alma Gücü Paritesi

Esas

Alıntı Originally Posted by balaban Yazıyı Oku
    Aslında ben akpnin yeniden gelmesini istiyorum çünkü makyajlayıp gösterilen ekonomik verilerin altında birileri kalacak, o akp olsun istiyorum.
    valla bende aynı fikirdeyim...hatta koalisyon bile olmasın...tek başına gelsin...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by MAKİNİST Yazıyı Oku
    valla bende aynı fikirdeyim...hatta koalisyon bile olmasın...tek başına gelsin...
    Haklısınız tek başına iktidar olsun. Tek girişlik kalemlerle olmuyor bu işler.

Esas

Alıntı Originally Posted by redblue Yazıyı Oku
    Bulunduğum yerde küçük demirçelik fabrikası vardı tek vardiya çalışıyordu. yaklaşık 400 işçi çalışıyordu.
    O zaman ki fyatla her ay 600 Milyar zarar ediyordu. 4 Trilyona özelleştirildi.
    Şimdi 3 vardiya çalışıyor ve yaklaşık 750 işçi çalışıyor ve fabrikayla görüştüm 5 yıl doluyuz diyor ve ekliyor ancak 5 yıl sonrasına randevu veriyor.Örnekleri çoğaltabiliriz...

Ben artık akp'nin iktidara gelmesini istemiyorum.Çünkü 1999-2002 yılları çabuk unutuluş...Bu iktidar zamanında borsada yok denecek kadar az param vardı n çünkü ev almıştım.
    Ha bişi daha söyleyim.Daha önce orda çalışanların herbirinin ortalama 3 evi var
    aynı zamanda arabası. Orda çalışanlar özelleştirildikten sonra devletin değişik kurumlarına sevkedildi yani başka bir çiftliğe. Kimin parasıyla halkımın parasıyla..
    Şimdi adamlar diyor doğru dürüst kaynakçı yok yani kısaca yazayım işi bilen yok diyor. Yani kalifiye adam olmadığında şikayetçi.

Asla takım tutar gibi parti tutmam hep empati yaparım ben olsam ne yapardım diye düşünürüm. Ve hep çevremi izlerim kimde ne gelişme var diye...

Esas

Borç son hükümet döneminde katlanmış, para eden mülkler satılmış ve pazarlanmakta, bütün bunlara rağmen bu millet hükümetten o kadar memnun ki yine %35-40 oy ile başa getirmeye hazırlanıyor. Ne gam. Helal olsun, herkes hak ettiği şekilde yönetilir demişler ne kadar doğru bir söz. Satınalma gücü de ne ola ki? Bakın Petkim'i babalar gibi alıyor birileri sıkıntı yok değerli kardeşlerim. Zaten habire yasa, anayasa diyorlar, hizmet aşkıyla yanıp tutuşan iktidarımıza köstek oluyorlar. Olmaz ki, bu vatanı seven böyle mi yapar? Yapmaz onun için dindar arkadaşlarımızı oralara oturtmamız lazım ki hukuk bizim istediğimiz gibi yürüsün, bize mani olmasın. Hem daha satacağımız, pardon yapacağımız çok hizmet var arkadaşlar. Elimize aldık bir mezura, hayırlara vesile olsun güneydoğudan metre metre kesip sayın Barzani ve Bush kardeşlerimizle paylaşacağız. Sevgili kardeşlerim biliyorum bana baktığınızda sanki aynada kendinizi görüyorsunuz. Hepinizin kahramanı benim, hepiniz benim gibi yükselmek istiyorsunuz ama kazın ayağı öyle değil. Herkese gemi alabilir miyim? Alamam. Gençsiniz taşı sıkıp suyunu için. Benim oğlan sıkamadı o yüzden gemi aldım. Seçim yasakları başlamış o yüzden fazla açılmıyim, zaten bir sürü töreni de iptal ettik porporapaganda (ne biçim kelim yaw bu) oluyormuş. Dedim ya baştan yazacaz bu hukuku hep beraber. Amin. Bu günlerin ve önümüzdekilerin acısı elbet gelecek kuşaklar tarafından şu veya bu şekilde ödenecek. Aslında tahsilata başlandı ama kimse farkında değil. Kılavuzu ampul olan bir şey göremiyor

Esas

Alıntı Originally Posted by shorunmu Yazıyı Oku
    Borç son hükümet döneminde katlanmış, para eden mülkler satılmış ve pazarlanmakta, bütün bunlara rağmen bu millet hükümetten o kadar memnun ki yine %35-40 oy ile başa getirmeye hazırlanıyor. Ne gam. Helal olsun, herkes hak ettiği şekilde yönetilir demişler ne kadar doğru bir söz. Satınalma gücü de ne ola ki? Bakın Petkim'i babalar gibi alıyor birileri sıkıntı yok değerli kardeşlerim. Zaten habire yasa, anayasa diyorlar, hizmet aşkıyla yanıp tutuşan iktidarımıza köstek oluyorlar. Olmaz ki, bu vatanı seven böyle mi yapar? Yapmaz onun için dindar arkadaşlarımızı oralara oturtmamız lazım ki hukuk bizim istediğimiz gibi yürüsün, bize mani olmasın. Hem daha satacağımız, pardon yapacağımız çok hizmet var arkadaşlar. Elimize aldık bir mezura, hayırlara vesile olsun güneydoğudan metre metre kesip sayın Barzani ve Bush kardeşlerimizle paylaşacağız. Sevgili kardeşlerim biliyorum bana baktığınızda sanki aynada kendinizi görüyorsunuz. Hepinizin kahramanı benim, hepiniz benim gibi yükselmek istiyorsunuz ama kazın ayağı öyle değil. Herkese gemi alabilir miyim? Alamam. Gençsiniz taşı sıkıp suyunu için. Benim oğlan sıkamadı o yüzden gemi aldım. Seçim yasakları başlamış o yüzden fazla açılmıyim, zaten bir sürü töreni de iptal ettik porporapaganda (ne biçim kelim yaw bu) oluyormuş. Dedim ya baştan yazacaz bu hukuku hep beraber. Amin. Bu günlerin ve önümüzdekilerin acısı elbet gelecek kuşaklar tarafından şu veya bu şekilde ödenecek. Aslında tahsilata başlandı ama kimse farkında değil. Kılavuzu ampul olan bir şey göremiyor
    Elbette Allah bir daha bu millete 99-2002 yılları aratmasın.
    Asamayanları, rahşan affı çıkaranları, imfden dilenenleri kemal dervişi kurtarıcı olarak çağıranları,mevduata güvence getirip banka batıranları ve parası olanları bu güvence ödüllendirenleri,ama esnafa güvence vermeyenleri, özelleştirme muhakkak olacak deyip PO ve bunun gibilerini peşkeş çekenleri ve özelleştiremeyenleri, kamu kuruluşları arpalık olarak görenleri ve cebini dolduranları, dün kanlı bıçaklı olup bugün koltuk sevdası yüzünden C..=M.. yazanlar iktidar yüzü göstermesin Allahım.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,903

Esas

Yılın ilk 6 ayında 92 bin ithal otomobil satışı yapıldı.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/6884575.asp?gid=196

FERRARİ 12 ADET ARAÇ SATTI.

1ton demiri 1 milyara sat.50 milyar ver, geri al.Bizi bu lüks otomobil sevdası batıracak.Kıçında don olmayan bile gitti hatun hatırına bankadan kredi çekip araba aldı.İstanbul'da bunca çalışma var,alt geçit üst geçit,yollar eklendi,ne trafik açıldı ne de park edecek yer kaldı.
    Son düzenleme : ÇAKAL; 13-07-2007 saat: 22:57.

kuzu_fan Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by redblue Yazıyı Oku
    Elbette Allah bir daha bu millete 99-2002 yılları aratmasın.
    Asamayanları, rahşan affı çıkaranları, imfden dilenenleri kemal dervişi kurtarıcı olarak çağıranları,mevduata güvence getirip banka batıranları ve parası olanları bu güvence ödüllendirenleri,ama esnafa güvence vermeyenleri, özelleştirme muhakkak olacak deyip PO ve bunun gibilerini peşkeş çekenleri ve özelleştiremeyenleri, kamu kuruluşları arpalık olarak görenleri ve cebini dolduranları, dün kanlı bıçaklı olup bugün koltuk sevdası yüzünden C..=M.. yazanlar iktidar yüzü göstermesin Allahım.
    Bence shorunmu da cok farkli birsey söylememis, final harici. Sizin orneklediginiz zaman diliminin, bir, iki ve üc önceki dönemin cefasini cektigi gibi, ayni cefayi, bundan 3-5-10 sene sonra cekecegiz, kabak o donemin basina patlayacak, ama altyapi su anda hazirlaniyor bile diyor, ya da ben tamamen yanlis anliyorum.

Saygilar.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    sonsuz → ∞
    Gönderi
    1,697

Esas

1999 dünyası ile şimdiki koşulları kıyaslayan çok dar bakışlı arkadaşalaırmız var malesef. akp tek iktidar ab birçok hazır ekonomi yasalar verilmesien rağmen bize avrupada sonunculuk hediye etti . sonra çıkıp iki de bir 2001 de morotoryum ilan eden brezilyayı acaba geçecekmiiyiz geçmiyecekmiyiz derdine düşerler. komik partililer. halk nası olsa ahmak yutarlarmı diye düşünüyorlar acaba??

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •