Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 33 - 40 arası.

Konu: avrupa basketbol şampiyonası

Angry İnanılmaz!!!

Her şey bir yana koskoca 40 dakika boyunca 12 sözde dev adamın yaptığı asist sayısı kaç biliyor musunuz???
    2 YAZIYLA İKİ---İKİ---İKİ!!!!
    Ve buna göz yuman, hiç müdahale etmeyen bir koç
    Ben böyle rezalet görmedim! YAZIKLAR OLSUN!!!

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,933
    Blog Yazıları
    65

Esas

bunları n topunu çuvala koyup milli takımdan atacaksın...

hakan demirel rezalet...

iki nba soytarısı zaten ruhunu götürmüş takımın..terbiyesiz saygısız kişiliksiz adamlar...

nba yıldızı dirk nowitzki dir..bizimkiler onun ancak yamagı olur...

tanyeviç tam bir fiyasko...bu nasıl takım hazırlamak...lafın ı neden yuttun da o iki ruhsuzu takıam aldın...paranın kölesi olmuş onlar..oynarmı parasız...

hüseyin beşok neden yok bu takımda...

sinirden uykularım kaçtı...

almanyadan 30 ye...2 assist...%5 3 sayıllk yüzdesi...

serbest atışların yarısını kaçır...

dalga geçti düne kadar topunmu potadan potanın mı toptan geçecegini bilmeyen almanlar...

hepinize yazıklar olsun...

Duhul
    Aug 2007
    İkamet
    abant
    Gönderi
    42

Esas

radyodan maçın sonucunu dinleyince yıkıldım,şimdi yazılanları okuyunca izlemiş gibi oldum insanları resmen delirtmiş bu takım iyiki izlememişim yarın için hiçbir umudumuz yok sanırım.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,526
    Blog Yazıları
    1

Esas

20 seneye yakın basketbol oynadım...Lise,üniversite takımlarında yer aldım...Yani bu işten ,borsadan anladığımdan daha iyi anlarım.Hiç mütevazi değilim basketbol konusunda..

Şimdi;
    1-
    Bana sorsalar ,boyalı alanda ,karşılaşmak istemeyeceğin ilk oyuncu kim olur? diye...Direk Fatih Solak derim..Niye? Adam çok uzun ,kolları boyundanda uzun...Allah bunu herkese nasip etmez...Kollarını açıp ,ayna karşısına geçse kendi bile korkar.NBA de Krilenko ,kolları uzun olduğu için blok kralı oldu ,2 sene öncesine kadarda NBA yıldızıydı.Fatih de bizim blok kralımız...Caydırıcı güç...Tıpkı ,benim basketbol oynadığım 90 lı yıllarda ,Çukurova takımında ''Ayı Levent'' vardı...Adam ,yetenek olarak 10000 basketbolcu var ise ya sonuncudur ,ya sondan 2.dir..Ama sıkıysa ,o çember altındayken gir bakalım içeri..Bouyuda 2.00 mt ya var ya yok.....Yani içeride caydırıcı bir adamınız olması lazım...Kim var şu anki takımda..?Semih mi..Tüy siklet..Memo mu?..Zıplayamıyor..Ermal mi? istikrarsız...Ben şahsen hiçbirini korkutucu bulmuyorum...Rakipler de öyle olacak ki ,kısaları bile turnike atıyorlar bize...Fatih olsa ,böyle mi olurdu?..

2-Hazırlık maçlarında formsuz olduğunu gördüğün ve artık emekliye ayrılması gereken İbo'yu neden ısrarla oyunda tutarsın be adam..

3-Yine caydırıcı güç olabilecek ,blok ve ribaunt krallığına aday olabilecek takıma ruh verebilecek Mirsad neden takımda yok?
    Futbolda Tuncay ne ise (ateşleyici olarak) ,basketbolda da Mirsad odur.

4-Engin Atsür ve Hakan Demirel ,Kerem Tunçeriden daha mı iyidir ki onu takıma almadınız?Yaşlı diye mi?Peki o zaman İbo nun ne işi var?Hadi Engin ve Hakan genç...İyide ,yanlarına tecrübeli bir guard da çağırsana be adam..Bu gençler ne görmüş ,ne geçirmiş...

5-Takımın en iyi şutörü yardımcı antrenör Harun ...Bu adamlara ,maçın oynanacağı salonda bol şut çalıştırmalı...Belki size komik gelecek ama ,oyuncu için her çember aynı değildir...Çembere ısınmak lazım...Dün bu yüzden şut yüzdemiz yerlerde süründü...

Kısaca bunlar problemler....
    Aslında bu takım ,dünya 3.sü olan takımdan daha kaliteli....Ama daha ruhsuz...Ruhunuz yoksa ,5 tane Jordan çıkarın fayda etmez...

Şimdi bunlar Çekleri yenip ,gruplara kalırlar ama gruplardan çıkmaları için ,önce ,ruh çağırma seansı yapsınlar..Yoksa yine hüsran olacak...

Duhul
    Jun 2007
    İkamet
    Besiktas cArsI
    Gönderi
    976

Esas

o kadar kaliteli yerli teknik adamlarimiz var..

aklima ilk gelen isim Ergin Ataman.. tanyevicden fazlasi var..eksigi yok.

nedir bu yabanci sevdaligi anlamiyorum.

6. Esas

oktay mahmuti gelecek milli takımın başına, merak etmeyin. avrupa şampiyonasının sonucunu beklemek için tau'yla özellikle anlaşmadı. tanjevic'in ipi bence şampiyonadan önce çekilmişti zaten. bahanesi bu olacak.

bizim milli takımda, daha önce de defalarca yazıldığı gibi takım oyunu anlayışı yok. yıllarca da hiç bir antrenör bunu yerleştiremedi. bu bizim insanımızın akdeniz+doğu kültürü taşımasından kaynaklanıyor. mirsad, k.tunçeri, ö.onan'da burada oynayanlardan farklı değiller. farklı olanlar sadece milli takıma yeni giren ersan, semih gibi genç oyuncular. çek maçında bunların dışındakilerin hepsini yedekte oturtup, genç oyuncularla ilk 5 çıkmalıdır. bu takımı kurtarırsa gençler kurtarır ancak.

borsadaki hisse senedi sevdası gibi basketbolda da belli isimlerin sevdası var. ikisi de yanlış. 2010 yılında dünya basketbol şampiyonasına ev sahipliği yaparken de aynı rezaletin yaşanmaması için tedbirler bugünden alınmalı ve gençlere daha çok yatırım yapılmalıdır.

.

Esas

Alıntı Originally Posted by asbest38 Yazıyı Oku
    o kadar kaliteli yerli teknik adamlarimiz var..

aklima ilk gelen isim Ergin Ataman.. tanyevicden fazlasi var..eksigi yok.

nedir bu yabanci sevdaligi anlamiyorum.
    kesinlikle katılıyorum tek eğlencem 2 gündür maçlara bakmaktı.Bu nasıl takım böyle tanyeviç için bişi söylemicem ama oyuncuların bir oyun düzeni bile yok.hepsi akşamdan kalma gibi oynuyorlar dün bir mirsat biraz istekli idi.ama Bence bizim oyun kurucuları ile bu iş olmaz adamlar topu getirinceye kadar defans yerleşiyor ve şut atamıyor bizim cılızlar.Neyse Umarım benim kafa yorduğum kadar yukardakilerde bişeyler düşünir.
    Sağlıcakla kalın

Esas

Alıntı Originally Posted by cakhall Yazıyı Oku
    Vestel ve KC den sonra bir de bunlar çekilmesin sponsorluktan şimdi.Reklamın iyisi kötüsü olmaz.
    sevgili cakhall tabi sponsorların hayati önemi var Türk sporlarının gelişmesi için ancak sponsorların görevi takımı olduğundan büyük göstermek değil.Maalesef şu böbürlenme, rakipleri küçük görme huyundan bi türlü vaz geçemiyoruz,genlerimizde mi var nedir?Her zaman onları yenmek,gücümüzü kabul ettirmek için oynayacaksın ama disiplin ve hırs olmazsa neye yarar.Takım sporlarında bi şunu beceremiyoruz günü gününe uymuyor hiç spor takımımızın,istikrar hiç yok.Ben favori gösterildiğimiz hiç bir turnuvada başarılı olduğumuzu hatırlamıyorum.Bu reklamlar tabi ki milli duygularımızı temsil eden,moral veren reklamlar olmalı ama abartıya kaçmaya gerek yok...30 sayı yenik durumdayken o reklamı seyreden herkes gülmüştür eminim sinirinden...sevgiler...

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •