Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Mide Yanmasına Karşı

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,903

Esas

Alıntı Originally Posted by harbi Yazıyı Oku
    İzninizle eklemede bulunayım; Bana Dut pekmezi tavsiyesinde bulunmuşlardı.
    Bir tatlı kaşığı Karadut pekmezi yanmayı geçiriyor. Faydasını görüyorum.
    Çocuklar için öksürüğe balgama birebir.Denedim.
    Sayenizde bir faydasını daha öğrenmiş olduk.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,933
    Blog Yazıları
    65

Esas

sevgili kemalb derhal o ilacı bırakmanı tavsiye ediyorum...sevgili radyolog bahsettiğiğ için bahsediyorum yoksa ben bunları doktrunuzdan duymanızı yeglerdim...

mide asitinin vücuda ve mideye onca yararı var...artı en önemlisi antasid i 5 ay gibi korkunç bir süre kullanınca sürekli...mide içinde poliplere davetiye çıkarırsın...polip kanser öncesi oluşumlardır...

lütfen bilinçsiz kendi kafamıza ilaç kullanmayalım...

lansor mide içindeki küçük asit pompalarını inhibite eder...yani felç ederek çalışmaların ı bir süre durdurur ya da yavaşlatır...bunu n uzun süre uygulanması mide içinde asitin önledigi oluşumlara davetiye çıkaraabilir...

lütfen...bir rahatsızlıgınız oldum u dahiliye ve poliklinik dokttorlarına degil dal uzmanlarına gidin...özellikle şikayetleriniz uzu nsüre geçmiyorsa...

ben poliklinik doktorlarını griip nezle vs gibi basit ve teşhisi kolay hastalıklar harici tercih etmiyorum...

saglık herşeydir...

sevgiler...

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by KARAHAN Yazıyı Oku
    sn.prestij borsacı adam nasıl sakin olacak
    borsacıda olsan.....
    sakin ol sakin ol sinirlerine hakim ol

Esas

dostlar, mıde yanmasına bırerbır RENNIE ve TALCID uzerıne tanımam

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by KARAHAN Yazıyı Oku
    mide asitinin vücuda ve mideye onca yararı var...
    lütfen bilinçsiz kendi kafamıza ilaç kullanmayalım...

lansor mide içindeki küçük asit pompalarını inhibite eder...yani felç ederek çalışmaların ı bir süre durdurur ya da yavaşlatır...
    saglık herşeydir...

sevgiler...
    sn KARAHAN mide asidinin yararı var ama kişi sinirlenince, asabileşince, hırçınlaşınca mideye salgılanan asit mikterı bir o kadar artıyor,işte bu artış neticesinde midede artan asit mide duvarını yakıp tahriş ediyor,
    fazla asit salgılamasını durdurmak için ise hep aynı tür ilaç veriliyor,hangi DR.a giderseniz gidin mide için verilen ilaç çeşitleri hep aynıdır.

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

dört yıl boyunca mideyi tedavi etmeye çalıştık ama nafile,her Dr. a gidişimde sinirleniyormusun diye soruyordu hayır desemde sinirliydim,en sonun da kendi kendime kararımı verdim artık sinirlenmek yok dedim gerçekten faydasını gördüm ilaç kullanmayı bile bu vesile ile kesmiş oldum,amaaa yine sinirlenirsem aynı şikayetler başlıyor,lütfen sinirlerimize hakim olalım, sakin olalım!!!!!

7. Esas

Bu topiği başından sonuna kadar okudum.25 yıl mide rahatsızlığı çeken ve son 5 yıldır geçmiş 25 yılı unutan birisi olarak;
    a-25 yıl boyunca her zaman cebimde topiğin muhtelif yerlerinde beilirtilen anti asitleri leblebi-şeker gibi taşıdım.
    b-Her yıl her 6 ayda bir doktora giitim
    c-Yıllarca bir dilim karpuz,bir taze salatalık veya çiğ sebze-meyveye yemeye hasret kaldım.Kızartmalar ve salatalardan yoksun kalmak da cabası.
    d-Her mevsim dönüşümlerinde (ilkbahardan yaza-Sonbahardan kışa)iyice azan mide rahatsızlığından geceleri uykusuz geçirdim.
    e-Ayaklarım 25 yıl süreyle yorgan yüzü görmedi.Şiddetli dönemlerde ıslatarak giydiğim çoraplarla yattım.
    f-Ta ki bir yurt dışı seyahatimde beraber olduğum arkadaş yanımda avuç avuç taşıdığım ve 15 dakikada bir çiğnediğim anti asitleri görünceye kadar.

Arkadaşımın tavsiyesiyle başladığım ve şifa bulduğum süreç aşağıdaki gibi olmuştur.
    1-İnsanlarda hazımsızlıkla başlayıp gastrit ve ülser olarak gelişen pek çok hastalığın sebebi
    (oranı % 90 lara kadar ulaşmaktadır) HELİCO BACTERİ FLORİ denilen bir bakteri türüdür.
    2-Bu bakterinin mide rahatsızlıklarının pek çoğunun kaynağı olduğu yaklaşık 15 yıldır tıp dünyasınca bilinmesine rağmen, doktorlarımızın , yaşam kalitesini düşüren fakat öldürmeyen, ancak süründüren bu hastalığı teşhis edememelerinin nedeni ;
    her halde uzun vadede kendilerine abone olan hastalarını kaybetme endişesinden başka bir şey değildir.Çevremde bunu bire bir yaşadım ve yine çevremde pek çok kişinin rahata ermesine vesile oldum.
    3-Daha önceleri ağızdan hortum salınarak mideden alınan sıvıyla teşhisi konulan ve pek çok kişi tarafından itici bulunan yöntem , çoğu yerde terkedilmiş ve artık kanda HELİCO BAKTERİ FLORİ tesbiti bir kaç damla kanla yapılabilir hale gelmiştir.
    4-Tüm mide rahatsızlığı çekenlere tavsiyem;hemen iyi donanımlı bir laboratuara giderek
    kanlarında HELİCO BACTERİ FLORİ testi yaptırmalarıdır.
    5-Eğer test pozitif çıkacak olursa(ki %75 öyle olacaktır) tedavisi daha önce 3 hafta süreyle 3 farklı ilacın kombinasyondan oluşan paketle çözülmekte iken.Yeni çıkan ve bunların hepsini kombine olarak 1 pakette sunan "HELİCOPAK"
    adlı ilaç şu anda enson tedavi şeklidir.
    Not- 1 Bu teşhis ve tedavinin mutlaka Gastro entoloji uzmanı bir hekim tarafından yaptırılması gerekmektedir.
    2-Hekime gidip,adı geçen testi yaptırıp sonuç alan veya bakteri pozitif olduğu halde sonuç alamayan arkadaşların neticeyi burada bizimle paylaşmasını rica ediyorum.
    3-Ben Doktor değilim.Bu nedenle tıbbi terimlerde hata yapmış olabilirim.Bundan dolayı uzmanlardan peşinen özür dilemekteyim.
    4-BEN DOKTOR DEĞİLİM ama Nasrettin Hoca misali "DAMDAN DÜŞTÜM"
    Herkese Sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.
    Saygılarımla.

Esas

Alıntı Originally Posted by sabirli04 Yazıyı Oku
    Bu topiği başından sonuna kadar okudum.25 yıl mide rahatsızlığı çeken ve son 5 yıldır geçmiş 25 yılı unutan birisi olarak;
    a-25 yıl boyunca her zaman cebimde topiğin muhtelif yerlerinde beilirtilen anti asitleri leblebi-şeker gibi taşıdım…
    25 yıldır problemim var ve cebimde taşımaktan sıkıntı yaşamadım

c-Yıllarca bir dilim karpuz,bir taze salatalık veya çiğ sebze-meyveye yemeye hasret kaldım.Kızartmalar ve salatalardan yoksun kalmak da cabası.
    d-Her mevsim dönüşümlerinde (ilkbahardan yaza-Sonbahardan kışa)iyice azan mide rahatsızlığından geceleri uykusuz geçirdim...
    İstediğimi yiyorum sonrasında sıkıntı yaşarsam antiasit kullanıyorum
    Mevsim değişmelerinde uyumak için yatmadan önce anti asit kullanırım

e-Ayaklarım 25 yıl süreyle yorgan yüzü görmedi.Şiddetli dönemlerde ıslatarak giydiğim çoraplarla yattım….
    Her türlü yorganı kullanırım sıkıntım olmuyor ancak ıslatılmış çorabın ilginç bir fantezi olduğunu düşünüyorum bi gün denerim.

HELİCO BACTERİ FLORİ denilen bir bakteri türüdür.
    2-Bu bakterinin mide rahatsızlıklarının pek çoğunun kaynağı olduğu yaklaşık 15 yıldır tıp dünyasınca bilinmesine rağmen, doktorlarımızın , yaşam kalitesini düşüren fakat öldürmeyen, ancak süründüren bu hastalığı teşhis edememelerinin nedeni ;
    her halde uzun vadede kendilerine abone olan hastalarını kaybetme endişesinden başka bir şey değildir.Çevremde bunu bire bir yaşadım ve yine çevremde pek çok kişinin rahata ermesine vesile oldum….
    Bahsettiğiniz bakterinin asıl adı Helicobakter Pylori’dir.
    Bu Kamil isimli birine Kemal yada Cemal demenize benzer.
    Doktorların abone olarak tabir ettiğiniz hastaları kaybetme endişesi yoktur, doktorların amacı hastaları tedavi etmektir.
    Yazdığınız toplumda bulunan bir batıl inaçtır.

3-Daha önceleri ağızdan hortum salınarak mideden alınan sıvıyla teşhisi konulan ve pek çok kişi tarafından itici bulunan yöntem , çoğu yerde terkedilmiş ve artık kanda HELİCO BAKTERİ FLORİ tesbiti bir kaç damla kanla yapılabilir hale gelmiştir.
    Hortum olarak Endoskopi ve alınan biopsi materyali dışında kandan tespit edildiğini yazmışsınız.
    Tespit yöntemleri invaziv olarak Endoskopi ve biopsi yanında invaziv olmayan yöntemler arasında Üre nefes testi, serolojik olarak immunglobulin düzeyleri, Dışkı antijen testi, dışkı polimeraz zincir reaksiyonu gibi tetkikler mümkündür.
    5-Eğer test pozitif çıkacak olursa(ki %75 öyle olacaktır) tedavisi daha önce 3 hafta süreyle 3 farklı ilacın kombinasyondan oluşan paketle çözülmekte iken.Yeni çıkan ve bunların hepsini kombine olarak 1 pakette sunan "HELİCOPAK"
    adlı ilaç şu anda enson tedavi şeklidir…
    Doktorlarımızın “abonelerine” yazdıkları 3 kalem ilacında 1 kalemde toplanmış olması dışında fark yoktur. Yani İlacın içeriği bildiğiniz 2-3 ilaç kombinasyonundan farklı değildir.
    Ayrıca maliyet hesabını yapın çünkü 3-5 lira değildir.

2-Hekime gidip,adı geçen testi yaptırıp sonuç alan veya bakteri pozitif olduğu halde sonuç alamayan arkadaşların neticeyi burada bizimle paylaşmasını rica ediyorum….
    Eşimin zoru ile bahsettiğiniz ilacı kullandım 1 ay rahat ettim sonrasında eski tas eski hamam

4-BEN DOKTOR DEĞİLİM ama Nasrettin Hoca misali "DAMDAN DÜŞTÜM"
    Herkese Sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.
    Saygılarımla.
    Ben doktorum

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •