Sayfa 3/62 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 489 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Elliott Dalgaları ile xu100 Analizleri (Eski)

Esas

Orta vade itki fikri güzel; olabilir...

Ama 5 nolu dalga hedefi belirlemek için 4 ün bitmesini beklemeye gerek yok. (Benim fikrim)
    1 bittikten sonra, görmek isteyene tüm hedefler görünür..

Esas

Alıntı Originally Posted by Kahin
    Orta vade itki fikri güzel; olabilir...

Ama 5 nolu dalga hedefi belirlemek için 4 ün bitmesini beklemeye gerek yok. (Benim fikrim)
    1 bittikten sonra, görmek isteyene tüm hedefler görünür..

sn. Kahin hocam
    Burada soruyorum 1. itki daldası ile diğer dalgaların 2,3,4,5 -bağlantıları ihtimalleri neler ? nasıl hesaplanır diğer başlıktada cevaplanması uygun mümkünse tabii. saygılar

Esas

Dalgalar arası ilerleme ve geri alım noktaları zaten teoride yer alıyor. Sizlere verdiğim belgeleri iyice inceleyin. 3.dalga=1.dalgax1.62 2.dalga=1.dalgax0.62 v.s.

Çok zor değil bu iş..

Zor olan dalga kimliğini anlamak ve teyit etmek..

Esas

Sn, Kahin,
    Gerçekten dalganın kimliği yanlış tespit edildiğinde, sonraki bütün tahmin ve yorumlar yanlış gelişiyor. Bu nedenle sizin burada yazı yazmanız bizim yanlışlarımızı görmemizi veya doğru dalga kimliğini tespitte fikir birliği sağlanmasına en çok katkıda bulunuyor. Ayrıca CenkEfenin katkıları da yatsınamaz.
    selamlar

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İZMİT
    Gönderi
    1,354
    Blog Yazıları
    1

Esas

Sn Cenk Efe Bugün salı bir önceki yorumunuza göre ve benim anladığım 1, 2 , teyid edildi.Fakat işlem hacmi ne az ne de çok şimdi hedef neresi ?Saygılar..

Esas

Seans için grafiklere göre yapmış olduğum incelemede, tercih ettiğim dalga sayımına göre 17719 zirvesi ile 3 bitip, 4 başlamış olmalı. Bu sayımda 4'ün hedefleri; 17480 ve 17336'dır.

Bugün 4 nolu düzeltme dalgasının alt a ve b dalgaları oluşmuş olmalı. Hatta son dalga olan ve 5 alt dalgada ilerleyecek olan "c" bile başlamış olabilir. (Bence "başladı" demek daha doğru olacak)

İlk zaman hedefimiz yarınki ilk seansın bitimidir, yani 30 haziran 2004 saat 12.00'dır.

Eğer tercih ettiğim sayım doğru ise:

1- Düşüş 5 dalga halinde ilerlemiş ise,

2- Zaman olarak minimum ilk seansın sonları ise,

3- Seviye olarak 17480 veya 17336 puanda isek alım mükemmel bir fırsat ile karşı karşıyayız demektir.

7. Esas

Alıntı Originally Posted by aydın
    Seans için grafiklere göre yapmış olduğum incelemede, tercih ettiğim dalga sayımına göre 17719 zirvesi ile 3 bitip, 4 başlamış olmalı. Bu sayımda 4'ün hedefleri; 17480 ve 17336'dır.

Bugün 4 nolu düzeltme dalgasının alt a ve b dalgaları oluşmuş olmalı. Hatta son dalga olan ve 5 alt dalgada ilerleyecek olan "c" bile başlamış olabilir. (Bence "başladı" demek daha doğru olacak)

İlk zaman hedefimiz yarınki ilk seansın bitimidir, yani 30 haziran 2004 saat 12.00'dır.

Eğer tercih ettiğim sayım doğru ise:

1- Düşüş 5 dalga halinde ilerlemiş ise,

2- Zaman olarak minimum ilk seansın sonları ise,

3- Seviye olarak 17480 veya 17336 puanda isek alım mükemmel bir fırsat ile karşı karşıyayız demektir.
    Kısa vade için (seanslık veya 1-2 günlük) alım kararlarında eliot dalgalarından yararlanmaya çalışmak çok tehlikeli olabilir. Kısa vade alım satımlar zaten risklidir, bu riski bir de çok kısa vadeli dalga yapılarına ilişkin "tahmin"lere dayanarak arttırmamak gerekli diye düşünüyorum.

Aslında en büyük tavsiyem zaten ana trendler dışındaki trendleri yakalamakla uğraşmamak olacaktır. Bırakın hem kafanız rahat etsin, hem cebiniz.

Dolayısıyla beni asıl ilgilendiren içinde bulunduğumuz hareketin orta vadeli (6 ay-1 yıl) dalga yapısında nereye denk düştüğü oluyor. Bu konudaki yorumları da zevkle izliyorum.

Esas

5 nolu dalga da (i,ii...v) şeklinde ilerliyor. Kesin olmamaklabirlikte bir Diyagonal şekil oluşuyor gibi. 5-15 ve 60 dk lık grafiklerde

Sayfa 3/62 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •