Sayfa 2/424 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 3392 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

Esas

Hareket muthis... Umarim hedefimiz cabucak gerceklesir.Su genel kurul toplantisinda ne cikacak acaba...Bugunku hareketi gorunce insan ister istemez merak ediyor.

Esas

yarin iyi izlenmeli benim %10-15 hedefim gerceklesmek üzere ben bayragi yarýn teslim etmeyi düsünüyorum ben den alacak kisiyede basarilar dilem kaliyor umarim sizin hedefinizde gerceklesir 2700 gibi

3. Esas

Sn Zulfu Askin,

sizin ellinizden o hisse senetlerini bir kisi degil bir kurum aliyor gibi geliyor bana.
    Bu islem adeti bugün nedi böyle? Bunu KY almadi bugün.
    Belki dedigim gibi yüksek temettü dagitacak , kim bilir?
    Kendim ANSGR nin yönetim kuruluna bundan 1 1/2 ay evvel mail yoladim ve bu mailde temettü dagitmalarini istedim. Sirket gecmis 10 sene icinde yaptigi karin 10 da 1ini bile dagitmadi ve ha biri sermaye artirimi yapti. Böylece Menkul degerler cüzdani 10 sene icinde 20 milyon USD den 200 Milyon USD ye artdi. Insallah nakit dagitip bide bölünür .

Cari risikolar karsiligi yeni yöntem yüzünden bu sene bu sirket pek kar yapmadi. Ilk ceyrek 2004 bilancosunda güzel kar bekliyorum. Eger bide reel prim üretimi artarsa o zaman sirket 200 Milyon USD PD dener. O zaman bende trenden atlarim ....... belki

Esas

yukarı potansiyeli hala var. bol kazançlar

5. Esas

Bugün aciklanan ANSGR nin bilancosunun word dosyasindan kopyaladim:

--------------------------------------------------------------------------
    31 Aralık 2003 tarihi itibariyle düzenlenen mali tablolarda cari rizikolar karşılığının eski yönteme göre ayrılmış olması durumunda teknik kar 6,160,189 Milyon TL yerine 53,351,715 Milyon TL, net dönem karı ise 41,880,527 Milyon TL yerine 71,939,844 Milyon TL olacaktı.

Karşılık ayırma yöntemi farklılığından kaynaklanan net gider etkisi yeni yönteme geçiş yılı olan 2003 yılına mahsus olup, bu olumsuzluk 2004 yılı mali tablolarından başlamak üzere sona erecektir.
    --------------------------------------------------------------------------

Fiyat x toplam hisse / kar = F/K

2220 000 x 80000000 / 71939844000000 = 2,46 !

Eger 2003 senesinde cari risikolar karsiligi yöntemi degismeseydi , o zaman su anki F/k 2,46 olacakdi. Dikkat edinki bu yeni yöntem ile net fazla gider etkisi olmadi, yani kar farki car risikolar karsiligi icinde hesaplanmis ve sirket kasasinda . Bu negativ görünüm 1 ceyrek 2004 bilancosu olmak üzere kalakacak. Bence satmak isteyen arkadaslar 1 ceyrek 2004 bilancosunun aciklanmasini beklesinler. F/K orani böyle düsük olan hisse senedi faizlerin düsdügü ortamda en cok kazandiran sirketlerden olur.

Esas

sn samil ben bir hisseyi aldigim zaman alis ve satis hedeflerim vardir hisseyi aldim ve hedefime ulastim su an tekrar eski göz agrim sise ve sise gurubuyla ilgileniyorum yedek olarak dyhol toaso ykbnk size cani gonulden bol kazanclar diliyorum

Esas

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi’nin 09.03.2004 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, 2003 yılı karından 20 trilyon TL tutarında (%25) kar payının tamamının hisse senedi şeklinde dağıtılmasının Genel Kurula teklif edilmesine, çıkarılmış sermayenin 20 trilyon TL (%25) 2003 yılı kar payından karşılanmak suretiyle bedelsiz artırılarak 80 trilyon TL’den 100 trilyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği bildirilmiştir

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    837

Esas

Arkadaşlar
    Bu senedi en iyi analiz edenlerden bir satış hedefi rica ediyorum. Ben de de yüklü bir senet var. Fakat bu kongre açıklaması biraz zayıf galiba. Piyasa da tepki verdi. Lütfen acele bir görüş verirmisiniz.

Sayfa 2/424 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •