Sayfa 3/424 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3392 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

Esas

Son düzenleme : N28aichi; 11-03-2004 saat: 16:57. Sebep: Grafigin gorunmesini saglayamadim.

Exclamation Anadolu Sİgorta'nin DeĞerİ 4500-5000

Anadolu Sİgortanin DeĞeri 300 Mİlyon Dolar Olmalidir. YaptiĞim Hesaplarini Ve Nedenlerİyle, KaĞittakİ Beklentİlerİ Çok Yakinda Burada YazacaĞim.

19 Mart KapaniŞi: 2240 Dir. Bu Kadar DÜŞÜk Bİr Fİyat 80 Trİlyon Sermayelİ Ve Temellerİnİ AtatÜrkÜn AttiĞi 1925 Yilinda KurulmuŞ Anadolu Sİgorta İÇİn Çok DÜŞÜk Bİr Fİyattir.

Her İyİ Şİrketİmİz Gİbİ Anadolu Sİgortayi Da Yabancilara KaptiracaĞiz. Zaten Yuksek Oranda Topluyorlar.

3. Esas

Sn Analist

Minimum 300 Milyon USD !

Son senelerin Prim Üretim artisi, Menkul Degerler Cüzdani ...etc. hesaba katarsak...

Yukardaki benim buldugum F/K orani ile IMKB´nin su anki F/K orani 20 ile bi karsilastirirsak yön belli....

ama... bu sirket bir türlü nakit temettü dagitimina yaklasmiyor

Yaptigi kari sermaye artirimi , yedek akce, olaganüstü yedek akce, gak guk derken Devlet Tahviline yatiriyor. Devlet Tahviline ben bir kücük yatirimci olarakda alabilirim, yeterki kar payini dagitsin. Bunu yapmadigi icin zaten bu fiyatlarda.

Insallah temettü dagitma kültürüne kavusur sirket yöneticileri

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    837

Esas

Teşekkürler arkadaşlar.

5. Thumbs up

ANSGR´lerimi 2700 de satmayi düsünüyordum ama 23.3.2004 tarihli HSBC Bank ´in ANSGR Raporunu okuduktan sonra bundan vazgectim.

Bu sirketle ilgilenen herkezin bu raporu okumasini tavsiye ederim

6. Esas

ANSGR´nin bugün yüksek hacim ile 2340 a cikmasini hem Anadolu hayatin cikmasina vede ANSGR´nin 1 ceyrek 2004 bilancosunun yapildigini ve cikar cevrelerce degerlendirildigini düysünüyorum.

Bu bilancolari genelikte sirketler IMKB´ye gec yoluyorlar

Dikkatinizi cekerim genelikte süpriz iyi kar aciklayan sirketler bilancolarini IMKB´ye gönderdikten sonra degilde , ceyrekler biter bitmez harekete geciyorlar.

Eminim 1 Ceyrek 2004 bilancosu iyi gelecek.

Esas

Sn Samil Basajev in bahsetmis oldugu rapor bu galiba...Raporda ANSGR ile ilgili bolumu asagiya kopyaladim.

Anadolu Sigorta [Piyasa değeri; 137 milyon dolar, Hedef piyasa değeri: 250 milyon dolar, AL]
    2003 yılı karından %25 oranında 20 trilyon TL (15.2 milyon dolar)
    temettünün hisse senedi olarak dağıtılmasına karar verildiğini açıkladı.

8. Esas

Sn N28aichi

benim dedigim rapor bu degil .23.3.2004 tarihli HSBC nin detayli bir arastirma raporu var.

Bankanin web sitesinden bu son raporu nedense bulamiyorum. Rapor icin google.de ye gidip - anadolu sigorta arastirma rapor - diye yazmisdim. Nedense simdi bunu yazdimi en son raporlari görüntüleyen HSBC sayfasi aciliyor ve tarihleri 24.3. den itibaren siralanmis.
    Adress:

HSBC.com.tr/HSBCYatirim/Arastirma/pdf/dönemsel_analiz/ANSGR-4C03.pdf

link olarak yazmisdim ama sayfa acilamiyor nedense?! Raporu web sitelerinden kaldirdilarmi acaba ?

Okumadan ellinizdeki hisse senetlerininiz kaptirmayin. Bugünde ANSGR yüzümüzü güldürdü
    Son düzenleme : Samil Basajev; 02-04-2004 saat: 22:56.

Sayfa 3/424 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •