Sayfa 3/271 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2168 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ARAT-Arat Tekstil

Esas

piyasa -3.5 trilyon
    işc-vestl satıcılı
    garan-tuprs alıcılı
    pasif satıcılarda değişme yok
    tek olumlu gösterge artan-azalan endeksi(131 artan,84 düşen-89 değişmeyen)
    ARAT TAHTASINDA KADEMELER DENGELİ-PASTADA HAFİF ALICILI GÖRÜNÜM VAR
    5 dk likte bozulma var-gunluk grafik iyi

Esas

galiba dünkü hareketine benzer bir hareket yapacak
    yani 860 e vererek 870 kapattıracaklar gibi(gün sonu)
    ama eger 880 üzeri kapatırsa gelecek hafta için oldukça olumlu olur

Esas

piyasa yatay-aracı kurum bazında 2.5 trilyon ekside-piyasadan mal çıkışı 6 trilyona yakın
    tcell ve ptofs alıcılı,işc ve vestl satıcılı
    bekleyen pasif emirler satıcıların lehine-ykbnk ve dohol da pasif satıcılar çoğaldı(tabii bu görüntü bir kademe alımda terse dönüyor)
    yükselen-düşenler endeksi ilk seansın tek pozitif bulgusu.
    ARAT a gelince:

tahta dengeli,pastada diğer tekstillerin aksine hafif alıcı görünüm var,5 ve 10 dk lik grafiklerde MACD in negatif divergence i tam kitaplara girecek güzellikte-bu da bir iki kademe satış yiyebileceğini gösteriyor-günlük grafik daha güzel hale geldi--zaten teknik olarakda her zaman daha uzun vadeli grafik daha önemlidir.
    haftalık 850 nin ustundeki her kapanış lehimizedir-hele 870 üstü kapanışlar gelecek için oldukça cesaretlendirici olabilir...

Esas

daha önce yazdığım gibi ikinci seans yazamıyacağım

hafta sonu detaylı çalışma yapıp- paylaşacağım

herkese iyi hafta sonları...

Esas

gün sonu kapanışı beklendiği gibi oldu-870
    gün sonu aracı kurum dağılımına baktığımızda alanlar da satanlarda genelde çok şubeli bankalar olduğunu görüyoruz-buda küçük yatırımcıların gün içi birbirleri ile alışveriş yaptığını düşündürüyor-büyük alıcı henüz yok(talep yetersiz)
    haftalık kapanış fena değil-yalnız haftalık göstergelerde henüz düzelme yok.
    günlük göstergelerde görünüm iyice pozitif olmaya başladı.
    prensiplerimiz doğrultusunda tahtayı takip ediyoruz
    stratejimiz belli...

Esas

son günlerde yazı yazılmamış olan topiclerin izlenme oranının artması,daha önceki yazılmış olanların tekrar tekrar okunmasından ve ders çıkarılmasından ibaret olduğunu tahmin ediyorum...

Esas

Günaydın

bu hafta gündem yoğun
    imf,enflasyon açıklaması,vs...
    mart ayı genelde imkb ye pek yaramıyor,üstelik endeks halen primli fakat hisselerin çoğu primsiz...
    cuma günü çalıştığım bir kaç aracıkuruma gittim,uzun zamandır görüşemediğim eski dostlarımı gördüm,pekçoğu bu yükselişten nasibini alamamış ,hele çok sevdiğim bir arkadaşım ciddi zarar bile etmiş-(ISAMB almış )
    çok üzüldüm,halbuki bu yükselişte en az endeks kadar kazanmak işten bile değildi...
    söylemek istediğim:
    bir çok insan kazanmamış,onun için canınızı sıkmayın.PRENSİP;Lİ olan eninde sonunda kazanır ve de çok kazanır-duygusal olmayın,elinizdeki hissenin bire beş bire on vermesini beklemeyin sonra hayal kırıklığı olur-hisse düşen trendde ise uzak duruyoruz,yatayda ise trade yapıyoruz-yükselen trendde ise de alıp tutuyoruz...
    yatay piyasadaki bir hisseden çok fazla beklentimiz de olmamalı diye düşünüyorum,HAAA bire beş, bire on kazanacağımız zaman da gelecek-ONU DA PAS GEÇMEYECEĞİZ...

Esas

arkadaşlar bu ara çok sayıda özel mail alıyorum bu hoş bir olay yalnız beni takip edenler bilirler:ben bilgi paylaşımından yanayım yani herkese açık olan ortamlarda bilgi paylaşılsın istiyorum çünkü ne kadar çok insan varsa o kadar çok bilgi vardır ve bu geniş bilgi havuzundan yararlanmak daha efektiv olur düşüncesindeyim...
    özel maillerde bilgi iki kişi arasında kaldığından yanılabilirlik oranı da yükselir...

Sayfa 3/271 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •