Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 9 madde; 1 - 8 arası.

Konu: excel ile teknik analiz

Esas excel ile teknik analiz

arkadaşlar....
    elimde imkb endexler ve hisse senetlerinin günlük açılış, kapanış, yüksek düşük vb. verileri var.....
    bunları excele atabiliyorum....ancak TA indikatörlerinin excel formüllerine ihtiyacım var....bu formüllerle ilgili kaynağı olan, veya bahsettiğim işi yapabilecek başka araçlar önerebilecek var mı?

Esas

bence excell ile uğraşmanız vakit kaybıdır. önerim metastock programını temin etmenizdir. çünkü formül sayısı binlerce hangi birini gireceksiniz excele, ayrıca bazı formüller ARIMA modellerini yani zaman serilerini kullanır. bu durumda excelin sık sık döngüye girmesi son derece olağan bir hale gelir. gene de siz bilirsiniz.

Esas

Alıntı Originally Posted by apranox Yazıyı Oku
    arkadaşlar....
    elimde imkb endexler ve hisse senetlerinin günlük açılış, kapanış, yüksek düşük vb. verileri var.....
    bunları excele atabiliyorum....ancak TA indikatörlerinin excel formüllerine ihtiyacım var....bu formüllerle ilgili kaynağı olan, veya bahsettiğim işi yapabilecek başka araçlar önerebilecek var mı?
    bu adreste birçok formülün açılımı var (ingilizce). oradan excelde kendiniz formül oluşturabilirsiniz.
    ancak sn ewp çok yerinde bir uyarı yapmış. oradaki formüllerin birini bile excelde oluşturmaya değmez. Excelde bir yeri yanlış yapsanız farkına bile varmadan kullanma ihtimaliniz var.
    çözüm:MS

Esas

ilgilenenler için şu sitede birşeyler var..
    http://ta-lib.org/index.html

Esas

Alıntı Originally Posted by apranox Yazıyı Oku
    ilgilenenler için şu sitede birşeyler var..
    http://ta-lib.org/index.html
    sayın apranox bu sitede ne var ingilizcemiz yetmedi dowload dan sonra hangi seçeneği seçmeliyiz..

Esas

Alıntı Originally Posted by merpet Yazıyı Oku
    sayın apranox bu sitede ne var ingilizcemiz yetmedi dowload dan sonra hangi seçeneği seçmeliyiz..
    bu sitede bir çok teknik analiz göstergesini, indikatörleri excele fonksiyon olarak atabilen (add-in olarak) program var...ben ilgilenmedim ama .NET, Java, Perl, Python or C/C++. ile de çalışabiliyorlarmış..açık kaynak kodlu bi geliştime programcığı gibi bişey...
    download sayfasından ( http://ta-lib.org/hdr_dw.html ) ta-lib-0.3.0-msvc.zip yazan zip dosyasını indirip, açın. içerideki read me (ingilizce tabiki ) sayfasındaki yönlendirmelerle kurabilirsiniz

Esas

teşekkürler apranox

8. Esas

Eski bir konuyu hortlatayım

Teknik analiz göstergelerinin bazılarının excel formüllerine ihtiyacım var. Hangi indikatör olduğu farketmez, excel formülü ile ifade edilebilecek tüm indikatörler işime yarar. En kolayı hareketli ortalamalar ile oluşturulan macd, zaten oluşturdum. Daha fazlası lazım...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •