Sayfa 3/110 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 875 madde; 17 - 24 arası.

Konu: BERDN-Berdan Tekstil

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    6,374

Esas

1.75 den çıkmıştım bir zamanlar.biz sattık senet gitti.

Esas

sn excalibur yolumuz burada da kesişti umarım hayırlı olur.

Esas

Sevgili pardon;

Ben de sizi bu topicte görmekten mutluluk duydum..Berdan benim ceylandan sonraki kağıdım..3.50 lerden beri topluyorum..Ben yazmadan önce en son yorum 4 ay önce yazılmıştı..Bakıyorum tahtaya ilgi bayağı arttı..Ykb nin elinde 3.60 maliyetli 100.000 lota yakın mal var..Her düşüşü onlar topladı..Hem onların tutumu hem de ekincilerin aldığı 50.000 lotun üstündeki kağıtları nasıl boşaltacağı belirleyici olacak..Tahtadan uzak kalmayın..

secici Guest

Esas

Bilançosu dikkat çeken bir hisse...Vergi dairesine bildirilmiş karı satışlarındaki artış 1.5 F/K' lık değeri hepsini üst üste koyunca 5.000 li rakamları kısa vadede görmesi gerekir...5.000 lira fiyat 2 F/K ya tekabül ediyor.Çok az parayla hareket edebilecek bir hisse olmasıda ayrıca avantaj..2 tane dejavzntajı var. Çin tehlikesi ve birikmiş borçlar.Ama 7 trilyon borç ödeyebilen bir şirket olduğunu unutmayın...

Esas

Geçen sene 2.50 lerden başladığı çıkışı yaz başlarında 4.40 ta bitirmişti..Bugünkü tavan 4.12..Bu sefer biraz oyalansa da buraları bir geçecek olursa tekniği unutun derim..Şimdinin imkansız gözüken rakamları da ileride destek noktası olursa şaşırmayın..Bir çöp bile üretmeyen abuk sabuk firmaların 30-40 trilyon piyasa değeri varken,senelik 100 trilyon satış yapan,bir o kadar da aktif değeri olan,9 trilyon kar yazan bir firmanın 20 trilyon piyasa değeri olması komedi..Bari bu sefer gerçekleri görenler kazansın...

secici Guest

Esas

Burda olmasınınn en büyük nedeni borçları bence.Kriz anında bu şirket gümler.Ama iklim bi kaç sene daha böyle ılıman giderse hisse borçlarını temizler ve bu fiyatlar hayal olur...Yalnız bişey daha kar kalemi sanal bir kalem.9 küsürü enflasyon düzeltme farkı...7 trilyon finansal borç kapatmış bu güzel..7 trilyon faaliyet karı etmiş sanırım o da borca gitmiş. Neyse artıları eksilerinden fazla bence de.En azından bizim salak borsanın kullanacağı çok güzel sanal manal nbir kar ve gerçek bir satış patlaması var.Riski hisse tarihi zirvesine gidiyo.

Post Bir aracı kurum yorumu

Geçici Vergi beyannamelerine göre 12.6 milyon YTL vergi öncesi kar elde eden Berdan Tekstil, günün en çok kazandıran hisse senedi oldu. 2004 yılını 110.7 milyon YTL net satışlar ve 8.3 milyon YTL esas faaliyet karıyla tamamlayan şirket, dokuz aylık dönemde, 86.3 milyon YTL net satış gerçekleştirmiş, 7.3 milyon YTL esas faaliyet karı ve 9.3 milyon YTL vergi öncesi kara ulaşmıştı. Dolayısıyla, yılın son çeyreğinde faaliyet karlılığı gerilerken, dönem kar marjı artmış gözükmektedir. Gelir tablosuna göre yıl sonunda 10 milyon YTL'lik enflasyon düzeltmesi karı elde edilmiştir. Elde edilen kar, şirketin yüksek finansal borçlu olmasının sonucudur. Dünkü piyasa değeri, 21 milyon YTL'ye göre 'ucuz' gözüken şirketin, 78 milyon YTL net borç pozisyonu eklendiğinde şirket değeri 99 milyon YTL'ye ulaşmaktadır. Şirketin dokuz aylık dönemde eksi özsermaye (eksi 3.7 milyon YTL) ile faaliyet yürüttüğü göz önüne alınırsa, şirket üzerindeki mali baskının sürdüğü yorumunda bulunulabilir. Bu nedenle, mali tablolarının detayları açıklanmadan önce, mevcut değer artışı da göz önüne alınarak, hisse senedinde satış yapılması uygun olacaktır.

Bol kazançlar...

Esas

Hisse de temel analize bakılması bence şu sıralar anlamsız..Çünkü 4 aydır 3.50 lerde dolaşan kağıda ilk defa çok kuvvetli alıcı geldi..Zaten adamlar kafalarında bir oyunla masaya geliyorlar..İlk seans 115.000 lot olan işlem hacmi ikinci seans 50.000 lere indi..Sırf ilk seans tavandan 30.000 lot almışlardı.Yani alan tutuyor..Son bir haftadır aynı..Biraz kayıp olsa da bu normal..Kağıttaki prim daha %15..İşlem hacmi son derece sığ olan bu tahtadan bugün alayım yarın çıkayım derseniz nal toplarsınız..Bence hareketin devamı gelecek ve mal boşaltma çok daha yukarlarda olacak..Anca öyle durumda ortalamayla tahtadan çekilebilirler..Ekinciler 70.000 lot aldı..Tek lot satmadı..Yapı kredide 500.000 lot var tek lot satış yok..Takasın yukarlarından satış gelmeyince tahtayla hiç ilgisi olmayan aracı kurumlardan alımlar geliyor..Bugünde böyle oldu..Belki biraz durulur, veya aşağıya sarkabilir ama çok daha yukarları zorlatacaklar...

Sayfa 3/110 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •