Sayfa 13/237 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 1891 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Çelişkiler

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

DEniz Gökçe yukarıda linkini verdiğim "bir nevi günah çıkarma" yazısında, ortada bir iddia yoktu ki ben kaybetmiş olayım diyor.

Ve o müthiş savunma yeteneği ve İngilizcesi ile dağarcığından hemen bir tez attırıveriyor.

"Burada da John Maynard Keynes’in çok bilinen bir sözünü hatırlatacağım.”If facts change, I change my position, what do you do?” Yani: Gerçekler değişirse ben pozisyonumu değiştiririm, ya siz ne yaparsınız? “Yeni veriler ışığında tutum değiştirmek neden “kaybetmek” sayılsın ki?"

Neden sayılsın ki hocam?

Haklısınız.

Ama bu satırların yazarını "anti-Deniz Gökçe"ci yapan inatçılığınız neydi?

Görüş kabiliyetinizin bozukluğumu?

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Güya çalışanların lehine bir durummuş gibi yutturulan İşsizlik Fonu bu günlerde yağmalanıyor,fondan yararlanma şansı zaten çok az olan çalışanlar buna ses çıkarmıyor.

Sermayeye kaynak sağlamak adına işsizlik fonunu peşkeş çekenler''eğer bize destek vermezseniz olan çalışana olur''tehdidine teslim oluyor.(tabii seçim de faktör)

İlginç gelebilir ancak krizi aşma tartışmalarında hep bu tür laflar ortaya atılır ve emeğini satan zavallı çoğunluk ikna edilerek kazanımları (varsa)elinden alınır.

Şimdi 3 büyük otomotiv üreticisi ABD'de 4 milyondan fazla insan işsiz kalır tehdidini savuruyor,bana bunlar rutin geliyor.

Milletten topla ,sermayeye peşkeş çek.De ki ''senin işsiz kalmaman için'' çelişkinin daniskası

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Geçen ilkbaharda bahçemizin bir köşesinde kış şartlarında kuruyan çalının korunaklı altını 5yavrusuna yuva yaptı bir sokak kedisi. Yavrular daha yeni doğmuş. İnanılmaz küçükler. Ve korunmasız.

Bir yemek kabı bir su kabı koyduk. Anneyi beslemeye çalışıyoruz.

Bunun dışındaki ilgimiz/sevgimiz annenin hoşuna gitmedi. Birkaç defa başka bir yere taşımaya çalıştı yavruları.

10 gün kadar böyle devam etti. Yavrular biraz palazlandılar. Hareketlendiler.

Ve bir gün ağacın altından çıkıp da bahçenin bir diğer bölgesine düşe kalka giden yavruyu, birşey olmasın diye eşim kucağına almış. Olan oldu.

Bir daha gelmedi ana kedi.

Dış kapının yanından geçip giderken gördük defalarca. Fakat bir daha yavrularına bakmadı.

Biz baktık büyüttük.

Ve belirli bir büyüklüğe gelince bir kedisevere devrettik görevimizi.

Bazıları, kendilerinin sorumluluğunda gördükleri ve ilan ettikleri işe, bir defalığına (keyfine) burunlarını sokan olunca küsüp gidebiliyor.

Hayrını görün diyerek.

Hayat böyle.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Petrol gelecek yıl 25 doların altına düşebilir

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/10511876.asp?gid=229

Uluslararası yatırım danışmanlık firması Merill Lynch, ham petrolün varilinin gelecek yıl 25 doların altına düşebileceğini tahmin ettiğini açıkladı. Petrol fiyatlarının düşük olmasının Türkiye'yi nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Ancak petrol ihrac eden ülkelerin oldukça etkilenmesi bekleniyor. Bunun ise Türkiye'ye yansıması olacağı tahmin ediliyor.

Bloomberg'in haberine göre firmanın emtia stratejisti Fransisco Blanch tarafından hazırlanan ve bugün yayımlanan raporda, “tüm dünyada petrol talebinin düşmesine yol açan durgunluğun Çin'e de sıçraması halinde, petrolün varil fiyatının gelecek yıl 25 doların da altına inebileceği” belirtildi.

Bugün dahil üst üste dördüncü gün 50 doların altında işlem gören petrol, temmuz ayında 145 doları aşarak rekor bir düzeye erişmişti.

İhracat ve ithalat geriliyor. Dışticaret açığı azalıyor

Ne kadar da sevindirici haberler değil mi?

İşler ayna çal çal oyna.

Bunları nasıl yorumlar acaba, muhasebeci yardımcılığından öte hayatta birşey yapmamış baş yöneticimiz?

Mutlaka bir geometri terimi bulacaktır teğet gibi.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Tarihi rekor! ABD Kan ağlıyor

İstihdamda rekor düşüş

ABD'de merakla beklenen tarım dışı istihdam rakamları açıklandı. Ancak açıklanan rakamlar büyük hayal kırıklığı yarattı.

ABD Çalışma Bakanlığı´ndan yapılan açıklamaya göre, tarım dışı istihdam Kasım ayında tam 533 bin kişilik düşüş gösterdi. Piyasada istihdamın 300-350 bin aralığında azalması bekleniyordu.

Böylece tarım dışı istihdam 1974 yılı Aralık ayından bu yana en büyük düşüşünü yaşamış oldu.

Öte yandan ABD'de işsizlik oranı da yüzde 6.7 olarak açıklandı.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/10517675.asp?gid=229

Peki buna bu felaket haberini kapanan ABD Borsaları nasıl karşıladı acaba?

DJI : + % 3.09

Nasdaq : + % 4.41

Bir yanlışlık bir çelişki yok mu bu algılamada?

Yüreklerin kulakları sağır.

Bağır bağır bağırıyorum.

Koşun kurşun eritmeye çağırıyorum. NHR

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Şöyle düşünün.

Kapıda ücret alınmayan bir kermes .

Türk mutfağından yemek ve mezeler kermesi.

Kermesi gezmek bedava.

Bakıp görüntülemek bedava.

Her yemeğin her tabağın altında yazıyor.

Girişte koskoca panoda yazıyor:

"Bu yemekler, bu tabaklardaki mezeler görmek, görüntülemek içindir."

"Bu yemeklerden tadmak midenize, sağlığınıza iyi gelmeyebilir. Bu nedenle tadmayın. Tadarsanız şikayet etmeyin!"

Bunca uyarıya rağmen oburluk yapıp yeyip de, "benim bağırsaklarım bozuldu. Bu tabak sağlığımı bozdu" demek hakça değildir. Ya da yedim ama beğenmedim demek. Bu tiplere şöyle demek gerekiyor: "Bu kermes bir yarışma olmadığı gibi seni de kimse jüri seçmedi."

Hatta bazılarının hiçbir tabağa bile el sürmeden, maraza çıkarmak, kermesi dağıtmak, onca organizasyonun içine turp sıkmak niyetiyle, durup durup kermes yerini basmaları kabul edilebilir olmasa gerek.

Herkese kendi mutfağından temiz düzgün sağlıklı malzemelerden yaptığı , akıl yolu ile gerçekleştirdiği güzel yemeklerden yemelerini dilerim.

Afiyet olsun.
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 06-12-2008 saat: 11:32.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Demokrasimiz ortalığa dökülen çarşaf çarşaf şaibeli seçim listeleri ile nurlu ufuklara pupa yelken yol alıyor.

Şan olsun.

Demokrasi bir şekilde, o ülke vatandaşı sayılan tüm bireylerin ülkeyi yönetmede eşit hakka sahip oldukalrı bir rejim olarak tanımlanabilir.

Nüfus artıp da herkesin bazı Atina sitelerinde olduğu gibi yönetim karar organlarında yer alma olanağı kalmayınca, halk kendini temsil edecek kişileri seçmeye başladı.

Seçilen bu kişilerin oluşturduğu meclisler de daha dar bir kadroyu yönetmek üzere seçti.

Daha sonra da bu iş baya meslek haline geldi. Meslek kendi müesseselerini yarattı: Siyasi Partiler.

Ve yönetmek işi, yani kanun çıkarmak, alt yöneticileri atamak, devlet gelirlerini kontrol edip harcamak, bu yolla yandaşlarının ve kendi ailenin cebini doldurmak, bir sözünle dağları devirmek işi ballandı.

Seçimle gelen gitmeme yollarını aramaya başladı.

Devletin imkanları sosyal devlet kılıfı altında yardım olarak seçimlerde oya dönüştürülmek üzere milyonlara dağıtıldı.

Şimdi bunun da yetmediği alenen görülüyor.

Gitmemek üzere kafa yoranlar, 4 yılda seçmen sayısını 6 milyon adet artırdılar.

Listelerde buna itiraz edemeyecek yüzbinlerce ölü var.

Peki bunun adı demokrasi mi?

Bu konuda iki adet yazı..

Sır.. Seçmen sayısı bir anda 6 milyon adet artırılabilir mi?
    Bekir Coşkun.http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...zarid=2&gid=61

Korku filmi gibi seçim ..Yılmaz Özdil.
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...zarid=2&gid=61

İnsanlık tarihine ibretlik bir devlet modeli hediye etti bu yonetim. Seyredelim biz bakalım.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

İnsan ve müzik.

Ayrılmaz bir ikili. İnsan olmadan müzik olmaz kanımca. Ve insan oldukça müzik hep yanıbaşında olacak.

Ne çok müzik türü var dünyada. Neredeyse ülke sayısı kadar. Her zevke, her iklime, her seviyeye göre.

Sokak çalgıcıları canlı müziği gün vakti insanın ayağına getiriyor.

playingforchangecom, aşağıda vereceğim linkte birçok kişinin bildiğine emin olduğum "stand by me" parçasını, birçok sokak şarkıcısı ve sokak çalgıcısının yorumu bazında biraraya getirmiş.

Çok hoş bir çizgi yakalamış.

Ve de hoş bir seyirlik olmuş.

Meraklısına..

http://www.metacafe.com/watch/204343...d_stand_by_me/

Teşekkürler Yaprak

Sayfa 13/237 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •