Sayfa 22/32 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
Arama sonucu : 256 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Türkiye'de Maaşlar

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    ISTANBUL-Europe
    Gönderi
    800

Esas

aşağıdaki link genel bir fikir verme açısından güzel...

http://www.iskolig.com/

Esas

vallaha TR de 5 yıldan sonra insanlar arası ücret farkı dehşet boyutlara ulaşabiliyor

bu yüzden benimde aralarında olduğum genç jenerasyon aynı işte max. 2 yıl çalışıyor eğer çok ciddi maaş iyileştirmesi veya terfi yoksa basıp gidiyor

beş yıllık çalışma hayatımda bunun onlarca örneğini gördüm 30% daha altı bir maaş artışına giden hiç kimse yok.

32-33 yaşında müdür olmuş insanlar bile şirkette durmuyorlar, dehşet bir jenerasyon bizimkisi bir sonrakini hayal edemiyorum.

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,564

Thumbs up

[QUOTE=thron;9076737]vallaha TR de 5 yıldan sonra insanlar arası ücret farkı dehşet boyutlara ulaşabiliyor

bu yüzden benimde aralarında olduğum genç jenerasyon aynı işte max. 2 yıl çalışıyor eğer çok ciddi maaş iyileştirmesi veya terfi yoksa basıp gidiyor

beş yıllık çalışma hayatımda bunun onlarca örneğini gördüm 30% daha altı bir maaş artışına giden hiç kimse yok.

basıp gitmeleri kolayda....bir anlık ihtirasları yüzünden yerine koymaları zor...iş az...nitelikli genç dahada az.....herkes çok kariyer bol maaş ister.....bol maaşla kariyer sahibi olmak üzerinde emanet ceket taşımaya kravat takmaya benzer....bugün fazla kibirli genç jenerasyon belki basıp gidebilir....ama hiç bir şirket sana 2 katı maaş veririrm ne olur bize gel demez....öylece baştan dediğim gibi bir anlık ihtiraslar uzunca bir süre adamı evde oturtturur.....artık devir güzel sağlam yıllarca ekmek yedireceği garanti bir işse o işe sıkı sıkı sarılmayı gerektiren bir dönemdir......nüfus olmuş 78 milyon....habirede ürüyoruz.....iş kaynakları hep yerinde sayıyorken işimizin kıymetini bilelim...

Esas

[QUOTE=chucky68;9077324]
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    vallaha TR de 5 yıldan sonra insanlar arası ücret farkı dehşet boyutlara ulaşabiliyor

basıp gitmeleri kolayda....bir anlık ihtirasları yüzünden yerine koymaları zor...iş az...nitelikli genç dahada az.....herkes çok kariyer bol maaş ister.....bol maaşla kariyer sahibi olmak üzerinde emanet ceket taşımaya kravat takmaya benzer....bugün fazla kibirli genç jenerasyon belki basıp gidebilir....ama hiç bir şirket sana 2 katı maaş veririrm ne olur bize gel demez....öylece baştan dediğim gibi bir anlık ihtiraslar uzunca bir süre adamı evde oturtturur.....artık devir güzel sağlam yıllarca ekmek yedireceği garanti bir işse o işe sıkı sıkı sarılmayı gerektiren bir dönemdir......nüfus olmuş 78 milyon....habirede ürüyoruz.....iş kaynakları hep yerinde sayıyorken işimizin kıymetini bilelim...
    4 sene önce olsa bu yazdıklarınızı ben yazardım ki şu anki hayat tarzımda yazdıklarınızla örtüşüyor ama hata yaptığımı farkediyorum.

nihayetinde verimli birşekilde çalışabileceğiniz yaş aralığı belli bu aralığı mümkün oldukça yüksek maaşlı işlerde değerlendirmek lazım, risk almadan ekmek yok.

ayrıca nasıl oluyor anlamıyorum gayette iki katı maaşına giden adamlar var uzmanken müdür olup başka şirkete gidenler gayette iki katına gidiyorlar üzerine de araba alıyorlar.

5. Esas

[QUOTE=thron;9077672]
     Alıntı Originally Posted by chucky68 Yazıyı Oku

4 sene önce olsa bu yazdıklarınızı ben yazardım ki şu anki hayat tarzımda yazdıklarınızla örtüşüyor ama hata yaptığımı farkediyorum.

nihayetinde verimli birşekilde çalışabileceğiniz yaş aralığı belli bu aralığı mümkün oldukça yüksek maaşlı işlerde değerlendirmek lazım, risk almadan ekmek yok.

ayrıca nasıl oluyor anlamıyorum gayette iki katı maaşına giden adamlar var uzmanken müdür olup başka şirkete gidenler gayette iki katına gidiyorlar üzerine de araba alıyorlar.
    En sevidiğim modeldir.
    abeycim bizim özel sektörün çoğu laftan almıyor.
    yalazayı vercen geçcen.
    geçenlerde üniversiteden bir arkadaşla konuşuyorum çalıştığı şirkette 2 bin alıyordu.
    zam istemiş kemdi kümdü atmış sineye
    sonra allah bu işte 4 ay sonra başka iş denk gelmiş.
    anında kabul tabi
    şirket başlamış projeyi yarıda bırakma etik değil falan filan
    dinlememiş tabi basmış gitmiş.
    arkadaş ölücü olmıcan hayatta her şeyin bedeli var
    bilginin de
    bilgisi dahilinde parasını hakkını vercen adama.

Esas

Pegasus un websitesinde gordum, her ise basvurandan 15TL aliyorlar

Yani mulakat garantisi yok ama sirf basvurabilmek icin 15 TL oduyorsunuz

Acaba baska sirketlerde aynisini yapiyorlarmi merak ettim

Issizlik baya yuksek galiba

Esas

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

32-33 yaşında müdür olmuş insanlar bile şirkette durmuyorlar, dehşet bir jenerasyon bizimkisi bir sonrakini hayal edemiyorum.
    Sozlerinizden is piyasasinin iyi oldugu canli oldugu anlasiliyor

Ama nedense bu forumdaki baska ilmeklerde tam tersini soyluyorlar. Yani bir olaya iki zit gorus nasil olabiliyor bunu anlayamiyorum

En nihayetinde hepiniz ayni ulkede yasiyorsunuz belki sektor veya sehirler farklidir diyecem gerci ama oda zor herkes Istanbulda

Esas

Alıntı Originally Posted by mandrake Yazıyı Oku
    Sozlerinizden is piyasasinin iyi oldugu canli oldugu anlasiliyor

Ama nedense bu forumdaki baska ilmeklerde tam tersini soyluyorlar. Yani bir olaya iki zit gorus nasil olabiliyor bunu anlayamiyorum

En nihayetinde hepiniz ayni ulkede yasiyorsunuz belki sektor veya sehirler farklidir diyecem gerci ama oda zor herkes Istanbulda
    sn mandrake TR de şartlar hayal edebileceğinizden çok daha hızlı değişir.

benim dediğim son 2 - 3 yıldır geçerli.

insanlar niye genç yaşta müdür olmaya çalışıyor zannediyorsunuz tek sebep parası değil ,standart bir işi yapan adamı 40 yaşından sonra kolay kolay işe almazlar burada.

insanlar yol yakınken cukkayı doldurmaya bakıyor.

çok değil 10-12 yıl önce bu ülke öyle bir kriz gördü ki devlet bırakın yeni memuru, mezun doktorları bile işe alamadı.

borsada bir hafta içinde insanlar varlıklarının dolar cinsinden 80% ni kaybetti.

akbank vodafone gibi şirketler bir günde 1000 lerce insanı işten çıkardı.

15 yıl önce bir devlet memuru özelde çalışanın 3te biri kadar para alırdı şimdi daha yüksek alıyor.

ben ve birçok arkadaşım girdiğimiz sınavlarda tr de hep en iyilerdir en az 2 yabancı dil biliyoruz ve emin olun maaşımız polis maaşının en fazla 20% üstüdür ki o da yabancı şirkette çalıştığımız için, türk firmalar (örn. arçelik, vestel) memur kadar maaş verir fazlası değil.

insanlarda memur kadar maaş almaktansa şansını deniyor.

ekimde bir kriz olsa insanlar yerlerine öyle bir çakılır, o kadar çok insan çıkarılır ki tahmin edemezsiniz.

herşey fed in tek cümlelik açıklamasına bakar.

Sayfa 22/32 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •