Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Ellİot,,,,,fİbonaccİ,,,,,,İnsan:

ozerab Guest

Esas Ellİot,,,,,fİbonaccİ,,,,,,İnsan:

burası borsa formu,para kazanmaya giden yollardan ,alın teri kavramının,içyağı erimesi kavramı ile karıştığı bir yer.borsada para kazanma veya kaybetme olayı dolaysız.direkt aktif.deftere yazma veresiye verme olmaz burada.ama buna rağmen borsada para kazanırken alet edevat kullanılması gerekiyormuşçasına, diğer işlerde alet edevat kullanılıyor diye, aslında buraya alet edevat sokması yasak olmasına rağmen, herkesin bir alet kullandığı,birşeylerin arkasından sanki o alet olmazssa buradan para kazanılmaz zannı ile çeşitli görüntüler sergileniyor.bu görüntüler çok çeşitli.bilimsel olan bir sürü araç çok bağnaz davranışlar sonucu amacının dışına kayabiliyor.teknik analiz buna en yatkın ve elverişli,...örneğin,elliot dalga teorisi. bununla sıkısıkıya ilgili olan FİBONACCİ sayıları. fibon sayıları hayatımızla çok yakından ilgili sayılardır.aslında herşeyimizde vardır."estetik" kelimesinin ruhu bu kelimedir.fibon sayılarında estetiğin ruhu vardır.bir insanın yapısı fibon sayılarına göre norm insan yapısı ile ne kadar farklıdır ne kadar normlara yakındır şeklinde insana fikir verir. ELLİOT bu estetiği farkederek borsaya uyarlamış."DALGALARIN BOYU DEĞİŞEBİLİR AMA FİBON SAYILARI DEĞİŞMEZ"demiş.ne demiş ELLİOT burada.dediği kısaca şu.bir insan fibon sayılarına göre norma sahiptir ama insan zayıf olur şişman olur.bu normu değiştirmez.

ozerab Guest

Esas

Elliot yaşasaydı,imkb ile tanışsaydı.bizlere daha yararlımı olurdu? onunda kafası karışırmıydı? bilmiyorum.küçücük beynimle onun mirasından faydalanmaya çalışıyorum ama galiba olmuyor.olurmuki diye uğraşıyorum.elliot,reel sektör ve finanas sektörlerinin işlevlerini,birbirlri ile olan ilişkilerini olagelen konumda varsayarak (12345-abc)sistemiile uygunluğunu yerinde ve optimal olarak görmüştür.bu kabul görmr yıllar boyu her borsada belli bir şekilde işlevini bulmuştur.fibonacci sayıları estetik görünümünü her zaman olduğu gibi sergileyebilmektedir.imkb ye gelince .tanıdığımız,gördüğümüz işlevini bitirmiş bütün elliotlarda estetik sıkıntımız hep olmuştur.bizim elliotlar ,şişman kısa boylu,uzun sıska her seferinde estetik fakiri olarak karşımıza çıkmaktalar.her çocuk aldığı gıdaya,kaloriye göre gelişiyor.buna itirazımız yok tabiki.neden biz im çocuklarımız yabancıların çocuklarına göre standart norm lar dan uzak gelişiyorlar.?demekki bir beslenme problemimiz var.yada yabancıların normları ile bizim normlarımız farklı.uzun boylu bazı insanlarda normal insanlara göre omur sayısında fazlalık olduğunu duymuştum.bizim elliot umuz acaba (12345678-abcde) mi?bu güne kadar finans sektörü reel sektöre hükmediyorduda .beslenme alışkanlıklarımız ondanmı bozulmuştu.yoksa şimdi ,reel sektör tekrar gerçek yerini aldıda bu geçişimi yaşıyoruz.belki bundan sonraki elliotlarımız sağlıklı olacaklarmı.ne dersiniz?saygılar.

Esas selam

selam

Esas

selamlar olsun tüm dostlara

Esas

sayın ozerab ;
    düşüncelerinizi netleştirebilirseniz sevinirim. mesela bizim borsamızda estetik yok demişsiniz örenkler ? yada diğer borsalardaki estetik nedir ki bizde yok ? yazılarınızı okuyunca aklıma "ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR " sözü geldi. acaba mülk ü sağlam kazığa bağlamak için yatırımcıların aradığı ADALET midir ?

Esas

Alıntı Originally Posted by ozerab
    ELLİOT bu estetiği farkederek borsaya uyarlamış."DALGALARIN BOYU DEĞİŞEBİLİR AMA FİBON SAYILARI DEĞİŞMEZ"demiş.
    YANLIŞ!..

Sevgili AnnE'nin deyimiyle Muhterem Elliott Efendi, teorisini oluştururken; Fibonacci sayılarından bihaberdi. Onu bir arkadaşı uyarmış ve Fibonacci sayılarının, teoriyi tamamlayıcı etkisini farketmesini sağlamıştır..

Yine Muhterem Elliott Efendi, teorisini estetik kaygılarla oluşturmamıştır..

Not:
    Konuya cevap yazdık; Ama bir de bu konunun neden açıldığını çözebilsek iyi olacaktı. Belki uzun tatilin ardına gelen ilk çalışma haftasının çarpıcı etkisiyle annayamadım.

ozerab Guest

Esas

sayın kahin,""elliot ,fibonacci sayılarının önemini kendi çalışmaları içinde farketmiş olup dalga sayımları içinde de en fazla elde edilecek toplam sayının 144 olduğuna karar vermiştir. bildiğiniz gibi 144 sayısıda fibonacci sayısalserisinin içinde yer almaktadır.elliote göre:dalgaların boyu değişebilir fakat sayıları değişmez.""kaynak:ahmet mergen ( fibonacci sayfa 33)sayın AnnE nin bilgileri ile ahmet mergenin bilgileri bunlar.gayet tabiki sözlerinizde haklı olabilirsiniz, elliot bu sayıların estetiğini görmüş veye görmemiş olabilir.estetik konusu elliot dışında bir konu.evrenin estetiğinde var olan fibonacci sayılarını görebileceğimizi söyledim.bu konuyu açmış olmamın sebebi fibonacci sayılarının cok geniş bir alana hitap ettiğini söylemek.elliot çalışması yapan arkadaşlarla bu konularda öğrenebileceğim bir şeyler varsa ona zemin hazırlamak.saygılar sayın kahin,

ozerab Guest

Esas

sayın chem,espirili insansınız vesselam,saygılar,mülk olmayan yerde adalete gerek yoktur.her mülk ün adaleti kendi içindedir.insanların aradığı,aradığını bilmeyenin bulduğunu alamayışı ile aynıdır.estetik dediğim, fibon sayılarının mutlak bir yapılrının olduğunu söylemek.ama onun içini değil üzerini dolduran yapının ona göre olduğunu anlatmak.diğer borsalardaki estetikten bahsetmedim diğer borsalardaki elliot örneklerinedki estetikten bahsettım .saygılar sunuyorum.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •