Sayfa 2/19 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 150 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Küçük Lokantalar

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by mahpiuluta Yazıyı Oku
    )

Valla Sn Volvo haklısınız. Bende arkadaşlarımı götüremiyorum.
    Nereye gidiyoruzun cevabını verir vermez kaçıyorlar

not: tikitizi şu arap spikerdenmi acaba? Çünkü o adamın take it easy dediğini sanmıyorum.
    Bravo dostum Ancak biz anlamını biraz genişlettik

Gerçekten hiç aklıma gelmemişti.Hadi tek başımıza gideriz de bir bayan arkadaşımıza nasıl deriz ..... 'de buluşalım diye

En iyisi Filibe Köftecisine götürmek arkadaşları

Duhul
    Jan 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    328

Esas

İkinci adres...

Sirkeci..Cağaloğlu'na çıkan caddeden Büyük Postahane'nin olduğu sokağa döner, postahaneyi geçtikten sonra ilk soldaki yokuştan yukarı çıkarsanız (yokuşta çakmakçılar vardır) yokuşun en sonunda soldaki dükkanda arnavut ciğeri satan ufak bir dükkan vardır. Oturmak isterseniz ve şanslıysanız dükkanın önündeki iki küçük tabureden birine oturabilirsiniz..13:00 den sonra ciğer kalmaz.

Afiyet olsun...

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Dünyadaki hiçbir lüks lokantayı sıcak,sevimli, lezzetli küçük bir esnaf lokantasına değişmem. Çok samimi olarak söyluyorum bunu.

Süslü tabaklar, şık garsonlar, kapıda karşılayan kadın görevliler falan filan çok itici geliyor.Hele o süslü tabaklar.Kenarda soslarla çizgiler ortada ne olduğu belli bile olmayan küçücük porsiyon yemekler.

Şöyle bir nar gibi kızarmış köfte yanında çoban salata, bir kuru-pilav yanında piyaz herşeye bedeldir,hayatın anlamıdır.

Sanırım acıktım

Duhul
    Jan 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    328

Esas

Köfteci de abi...Ayrıntı verme

Filibe Köfteciside çok iyidir ama çok meşhur diye yazmamıştım.

İstanbul'da çok Filibe Köftecisi vardır ama hası yine Cağaloğlu'na çıkan yokuşun başında solda ufak bir dükkandır. Oturmak için burada daha şanslısınız. Sanıyorum ülkenin en iyi köftecisi seçildiler.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by mahpiuluta Yazıyı Oku
    Köfteci de abi...Ayrıntı verme

Filibe Köfteciside çok iyidir ama çok meşhur diye yazmamıştım.

İstanbul'da çok Filibe Köftecisi vardır ama hası yine Cağaloğlu'na çıkan yokuşun başında solda ufak bir dükkandır. Oturmak için burada daha şanslısınız. Sanıyorum ülkenin en iyi köftecisi seçildiler.
    Ankara Caddesinde

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

İSMET BABA BALIKÇISI

BALIK GÜNLÜK, KREDİ KARTI VE OTOPARK YOK
    İsmet Baba'da balıklar günlük alınıyor. Öyle ki biraz geç gittiğinizde ellerindeki balıklar tükenmişse "balığımız kalmadı" diye size hatırlatma yapılıyor. Hepsinin lezzetli olduğu mezelerden özellikle pilaki ve böreği pek meşhur. Mezeler, içkiler, balık, tatlı ve kahveden oluşan bir rakı sofrası için kişi başı ortalama 12-15 milyon civarında bir hesap ödeniyor. Bu rakam yenilen meze çeşidinin fazlalığına ve balığın türüne göre artabiliyor.

Balığın mevsimine göre her çeşidinin taze olması, özenle pişirilip servis edilmesi ve müşterilere müşteri gibi değil birer konuk olarak bakılması İsmet Baba'yı farklı kılıyor.

Kredi kartı geçmiyor ve otopark yok. Araba ile giderseniz sokağa park etmeniz gerekiyor. Kandillerde ve ramazan ayı boyunca kapalı. Diğer günler 12:00-23:30 saatleri arasında açık. Haftasonu rezervasyon yapılmıyor. Yer bulabilmek için 19:00 gibi gitmek gerekiyor. Bununla birlikte hafta içi rezervasyon kabul ediliyor.

İSMET BABA RESTAURANT
    İcadiye Cad.No: 96-98
    Tel: 216- 333 12 32 / 341 33 75

Duhul
    Jan 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    328

Esas

İlgisi olmasada ilginç olan bir bilgiyi yazmak istedim.

Eminönü'nde satılan balık ekmeğin balığının aslında köpekbalığı olduğunu biliyormuydunuz?

Köpekbalıkları temizlenip çavelya adı verilen sepetlere doldurulup balık ekmekçilere satılırmış.

Alıntı:Atlas İstanbul 2005

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

Sn. mahpiuluta,
    O balık ekmekçilerin, denizden kova ile su alıp balık temizlediklerini gördükçe, iğrendim vaktiyle. Dönüp bakmam bile. Köpek balığı değil de, ithal uskumru denilen balıkları yağ içinde kızartıp veriyorlar, son derece sağlıksız.

Sayfa 2/19 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •