Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819
Arama sonucu : 150 madde; 145 - 150 arası.

Konu: Küçük Lokantalar

1. Esas

Bu topik tam bana göre.. Maalesef eski lezzetler Üstanbul da pek kalmadı... Eyüp de ne güzel sulu yemek yapan yerler vardı.. Şimdi pehlivan falan var .. Üsküdar daki kanaat bile artık hoşuma gitmiyor.. Turiste hizmet edip daha fazla yağlı yemek yapar olmuşlar.. Fiyatlara zaten uçup gitmiş....

Bu ara şiddetle gerçek çöp şiş yapan yer arıyorum.. İki kere güzel ve hesaplı olarak yemiştik.. Biri Ortaklar da biri İzmir de.. İkisi de İstanbul dışında..

Şimdi düşünüyorum bu kadar muhteşem bir lezzet NEDEN İstanbul da yok.. Ekşi de İstanbul da zaruret köftecisi iyi çöp şiş yapıyor dediler... Ne çöp şişi .. Bunlar çöp şiş yerine kuzu şiş yedirirler adama..

Sonuçta çöp şiş gerçekten muhteşem yapan yer varsa mutlaka öğrenmek isterim.. Hele Ortaklar veya İzmir deki gibi olursa 150 km bile giderim....)

Gelelim balık konusuna , uçan fiyatlar nedeniyle ithal uskumru harici balık satan benim bildiğim Şile de limanda teknelerde var.. Ama onlarda hoşuma pek gitmedi. kalamarı fena değildi.. Evde yaptık mı daha iyi
    oluyor..

balık konusunda hem hesaplı, hem salaş, hem taze ve de aileye göre yerler varsa bilmek isterim...)

Et konusunda kartal da dönerciler var.. Adamın biri 6-7 kat bir yer yapmış burası da aslında hoşuma gitmedi.. Fiyatları hesaplıdır.

Benim bugüne kadar çöp şişden sonra yediğim en lezzetli yemeğe ve lokantaya gelince, Ankara, Ulus da bulunan Boğaziçi lokantasıdır... Burada Ankara tava yiyeceksin arkadaş.. Birde eti kemikli güzel tarafı denk gelirse varya....

Offffffffffff.... 450 km de bir Ankara tava için yapılmaz..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Bizim "Rakı sofrası" da fena değildir..

Sohbeti yerinde..Müşteriler tanıdık..

Sahipleri her daim işin başında olmasalar da, "kendi aşır kendin ye-iç" usulü çok beğeni ve takdir topluyor..

Hatta son derece müşterisever Reha Bey geldiğinde suratların asıldığı dahi vaki..

Fiyatlar gayet hesaplı..Hatta hesapsız bile denebilir..

Sermayeyi kediye yüklemeden denemekte yarar var..

Demedi demeyin..

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

Bora abey;

Bazıları sadece Ramazanda vatandaşa yemek dağıtırlar,

Bizim Sofra 12 ay boyunca hizmet veriyor,

Hesap dediğin nedir ki, önemli olan ''amme'' hizmeti...

Ye iç oğlun ödesin şeklinde çalışıyor mekan..

Not : Bu içenlerin babalarından kalan borçları tahsil etmeye çalışıyorum sadece...

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

4. Esas

Samsun' da saathane meydanında küçük bir kelleci var, adam kalıplı biri. Yağlı müşteri gördüğünde kellenin fiyatına bir lira ekliyor.
    Yalnız kelle iyi pişiriyor kerata. Yanında kekik, pulbiber de koyuyor.
    İlk gittiğimde kelleyi tüm koydu önüme. Aval aval baktığımı gördü. Parçalayım istersen dedi. ...

Tavsiye ederim de kelle yi herkes sevmez. Kelleciyseniz tamam.

5. Esas

Uzun yıllardır atıl kalmış bu başlığı aradım.
    Sebebi ise ilk kez deneyip özellikle pidelerini çok beğendiğim bir yeri paylaşmak. Sebzeli pidesi oraya özel, diğer ürünleri de çok başarılı. Pide hamuru , malzemeleri çok güzel. Fiyatlar makul. Her gün serpme kahvaltı servisleri küçük sakin bir de bahçeleri var.

Girişe yol seviyesinden basamaklarla inilerek ulaşılıyor. Yeri Darülacezeye gelmeden köşesinde benzincinin olduğu Halil Rıfat Paşa mahallesinin girişinde sağ tarafta (okmeydanından gelirseniz eğer). Karşısında Şişli itfaiyesi var. Şok marketin altında yer alıyor.

SAFRAN KEBAP VE PİDE SALONU

Halil Rıfat Paşa mah. Nazlı sokak 1/5 Şişli İstanbul
    0212 220 01 45
    Yakın çevreye paket servisleri de var. Denemeye değer.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Alıntı Originally Posted by kumralada Yazıyı Oku
    Uzun yıllardır atıl kalmış bu başlığı aradım.
    Sebebi ise ilk kez deneyip özellikle pidelerini çok beğendiğim bir yeri paylaşmak. Sebzeli pidesi oraya özel, diğer ürünleri de çok başarılı. Pide hamuru , malzemeleri çok güzel. Fiyatlar makul. Her gün serpme kahvaltı servisleri küçük sakin bir de bahçeleri var.

Girişe yol seviyesinden basamaklarla inilerek ulaşılıyor. Yeri Darülacezeye gelmeden köşesinde benzincinin olduğu Halil Rıfat Paşa mahallesinin girişinde sağ tarafta (okmeydanından gelirseniz eğer). Karşısında Şişli itfaiyesi var. Şok marketin altında yer alıyor.

SAFRAN KEBAP VE PİDE SALONU

Halil Rıfat Paşa mah. Nazlı sokak 1/5 Şişli İstanbul
    0212 220 01 45
    Yakın çevreye paket servisleri de var. Denemeye değer.

Uzun yıllar önce bir yolum düşmüştü bu mekana, hakikaten sebzeli pidesi kendilerine has bir lezzet..

Hatırlattığın için teşekkür ederim kumralada, uğranacaklar listeme aldım...

Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •