Alıntı Originally Posted by BOZOK Yazıyı Oku
aksam valizler de hazirdi zaten yukledim ciktim yola 30 km gittim suratim 130 km /h sol seritteyim birden araba istop etti zor gucele sag emniyet seridine yanastim yanimda 7 yasinda kizimla birlik te jandarmayi aradim aracin sikortasini aradim cekici gonderdiler bir garaja cektiler bir taksi geldi beni ve cocugumu eve birakti
..............................
opelden uzak dura bilirsiniz bence arkadas iyi secim yapmis gitmis toyota almis insallah sorunsuz kazasiz belasiz biner
sagolun varolun
Ben de Opel Astra 1.3 dizel kullanıcısıyım. Kullanımı iyi ama çok sorunlu bir araba. 3 yaşında ama kaç kere arıza için servise girdiğini unuttum. Daha önceki arabam Nissan'dı. Şu anda tanıdığım birisinde. 10 yaşında olmasına rağmen hala bu kadar hızlı marş alan bir araba görmedim. 10 yıldır hiç bir motor arızası olmadı.
Sizinkine benzer bir arıza ablamların Zafira'sında olmuş. Otobanda giderken birden stop etmiş. Arızanın katalitik konvertörde bulunan bir kapaktan kaynaklandığı tespit edilmiş. Bence katalitik konvertördeki bu kapağı bir kontrol ettirin.